Arch Linux Pacman package manager - en to ca translation catalogue (194 entries)

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
ca: %s sembla que està truncat: %jd/%jd bytes

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
ca: La base de dades %s és inconsistent: nom erroni al paquet %s\n

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
ca: La base de dades %s és inconsistent: el nom del paquet %s és massa llarg\n

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
ca: la base de dades %s és inconsistent: nom erroni al paquet %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
ca: la base de dades %s és inconsistent: versió errònia al paquet %s

en: %s will be installed before its %s dependency
ca: %s s'instal·larà abans de la seva dependència %s

en: %s will be removed after its %s dependency
ca: %s se suprimirà després de la seva dependència %s

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
ca: %s-%s està al dia -- es reinstal·larà

en: %s-%s is up to date -- skipping
ca: %s-%s està al dia -- s'omet

en: %s: downgrading from version %s to version %s
ca: %s: desactualitzant de la versió %s a la versió %s

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
ca: %s: s'ha ignorat la desactualització del paquet (%s => %s)

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
ca: %s: s'ha ignorat l'actualització del paquet (%s => %s)

en: %s: key "%s" is disabled
ca: %s: la clau "%s" està inhabilitada

en: %s: key "%s" is unknown
ca: %s: la clau "%s" és desconeguda

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
ca: %s: local (%s) és més nou que %s (%s)

en: %s: missing required signature
ca: %s: manca la signatura requerida

en: %s: signature format error
ca: %s: error de format de la signatura

en: %s: signature from "%s" is expired
ca: %s: la signatura de "%s" està caducada

en: %s: signature from "%s" is invalid
ca: %s: la signatura de "%s" no és vàlida

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
ca: %s: la signatura de "%s" és de confiança marginal

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
ca: %s:  la signatura de "%s" és de confiança desconeguda

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
ca: %s: en la signatura de "%s" no s'hi hauria de confiar mai

en: %s: unsupported signature format
ca: %s: format de la signatura no admès

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
ca: Avortaenfallar establert per al ganxo de posttransacció: %s

en: GPGME error: %s
ca: error de GPGME: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
ca: Opció d'Exec que falta al ganxo: %s

en: Missing When option in hook: %s
ca: Opció de Quan que falta al ganxo: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
ca: Operació d'activació que falta al ganxo: %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
ca: Objectius d'activació que falten al ganxo: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
ca: Tipus d'activació que falta al ganxo: %s

en: Partition %s is mounted read only
ca: La partició %s està muntada només en mode de lectura

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
ca: La partició %s és massa plena: %jd blocs necessaris, %ju blocs lliures

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
ca: No s'ha trobat el clauer públic. Heu executat "%s"?

en: Unknown signal
ca: senyal desconegut

en: call to execv failed (%s)
ca: la crida a execv ha fallat (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
ca: ha fallat la crida a waitpid (%s)

en: cannot allocate disk archive object
ca: no es pot assignar l'objecte d'arxiu del disc

en: cannot open package file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer del paquet

en: cannot remove %s (%s)
ca: no es pot suprimir %s (%s)

en: cannot remove all files for package
ca: no s'han pogut suprimir tots els fitxers del paquet

en: cannot remove file '%s': %s
ca: no s'ha pogut suprimir el fitxer '%s': %s

en: cannot replace %s by %s
ca: no es pot reemplaçar %s per %s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
ca: no es pot resoldre "%s", una dependència de "%s"

en: command failed to execute correctly
ca: l'ordre a fallat a executar-se correctament

en: command terminated by signal %d: %s
ca: orde cancel·lada pel senyal %d: %s

en: conflicting dependencies
ca: dependències conflictives

en: conflicting files
ca: fitxers conflictius

en: corrupted database entry '%s'
ca: entrada de la base de dades corrupta "%s'"

en: could not add entry '%s' in cache
ca: no s'ha pogut afegir l'entrada "%s" a la memòria cau

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
ca: no s'ha pogut fer una còpia de seguretat de %s a causa d'un desbordament de CAMÍ_MAX

en: could not change directory to %s (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el directori a %s (%s)

en: could not change the root directory (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el directori d'arrel (%s)

en: could not commit removal transaction
ca: no s'ha pogut fer la transacció de supressió

en: could not commit transaction
ca: no s'ha pogut fer la transacció

en: could not copy tempfile to %s (%s)
ca: no s'ha pogut copiar el fitxer temporal a %s (%s)

en: could not create database
ca: no s'ha pogut crear la base de dades

en: could not create directory %s: %s
ca: no s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: could not create pipe (%s)
ca: no s'ha pogut crear la canonada (%s)

en: could not create temp directory
ca: no s'ha pogut crear el directori temporal

en: could not determine cachedir mount point %s
ca: no s'ha pogut determinar el punt de muntatge cachedir %s

en: could not determine filesystem mount points
ca: no s'han pogut determinar els punts de muntatge dels sistemes de fitxers

en: could not determine mount point for file %s
ca: no s'ha pogut determinar el punt de muntatge per al fitxer %s

en: could not determine root mount point %s
ca: no s'ha pogut determinar el punt de muntatge del directori d'arrel %s

en: could not extract %s (%s)
ca: no s'ha pogut extreure %s (%s)

en: could not find %s in database -- skipping
ca: No s'ha pogut trobar %s a la base de dades -- s'omet.

en: could not find database
ca: no s'ha pogut trobar la base de dades

en: could not find or read directory
ca: no s'ha pogut trobar o llegir el directori

en: could not find or read file
ca: no s'ha pogut trobar o llegir el fitxer

en: could not find or read package
ca: no s'ha pogut trobar o llegir el paquet

en: could not find repository for target
ca: no s'ha pogut trobar el repositori per a l'objectiu

en: could not fork a new process (%s)
ca: no s'ha pogut bifurcar un nou procés (%s)

en: could not fully load metadata for package %s-%s
ca: no s'han pogut carregar completament les metadades per al paquet %s-%s

en: could not get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir el directori de treball actual

en: could not get file information for %s
ca: no s'ha pogut obtenir informació de fitxer per a %s

en: could not get filesystem information
ca: no s'ha pogut obtenir informació del sistema de fitxers

en: could not get filesystem information for %s: %s
ca: no s'ha pogut obtenir informació del sistema de fitxers per a %s: %s

en: could not open database
ca: no s'ha pogut obrir la base de dades

en: could not open directory: %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el directori: %s: %s

en: could not open file %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer: %s%s: %s

en: could not open file: %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer: %s: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
ca: no s'ha pogut analitzar el fitxer de descripció de paquet "%s" de la base de dades "%s'"

en: could not parse package description file in %s
ca: no s'ha pogut analitzar el fitxer de descripció de paquet a %s

en: could not read db '%s' (%s)
ca: no s'ha pogut llegir la base de dades "%s" (%s)

en: could not read directory: %s: %s
ca: no s'ha pogut llegir el directori: %s: %s

en: could not remove %s
ca: no s'ha pogut suprimir %s

en: could not remove database entry
ca: no s'ha pogut suprimir l'entrada de la base de dades

en: could not remove database entry %s-%s
ca: no s'ha pogut suprimir l'entrada de la base de dades %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
ca: no s'ha pogut suprimir l'entrada '%s' de la memòria cau

en: could not remove lock file %s
ca: no s'ha pogut suprimir el fitxer de bloqueig %s

en: could not remove tmpdir %s
ca: no s'ha pogut suprimir el directori temporal %s

en: could not rename %s to %s (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el nom %s a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
ca: no s'ha pogut restaurar el directori de treball (%s)

en: could not satisfy dependencies
ca: no s'han pogut satisfer les dependències

en: could not stat file %s: %s
ca: no s'ha pogut validar l'estat del fitxer %s: %s

en: could not update database
ca: no s'ha pogut actualitzar la base de dades

en: could not update database entry %s-%s
ca: no s'ha pogut actualitzar l'entrada de la base de dades %s-%s

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
ca: No s'ha trobat o creat el paquet de memòria cau, s'usa alternativament %s

en: database already registered
ca: la base de dades ja s'ha registrat

en: database is incorrect version
ca: la versió de la base de dades és incorrecta

en: database not initialized
ca: base de dades no iniciada

en: database path is undefined
ca: no s'ha definit el camí de la base de dades

en: delta patch failed
ca: ha fallat el pedaç delta

en: dependency cycle detected:
ca: s'ha detectat una dependència cíclica:

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
ca: els permisos del directori difereixen a %s
    sistema de fitxers: %u:%u paquet: %u:%u

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
ca: els permisos del directori difereixen a %s
    sistema de fitxers: %o paquet: %o

en: disk
ca: disc

en: downgrading package %s (%s => %s)
ca: Degradant el paquet %s (%s => %s).

en: download library error
ca: error de la llibreria de baixades

en: duplicate target
ca: objectiu duplicat

en: duplicated database entry '%s'
ca: entrada de la base de dades duplicada "%s"

en: error invoking external downloader
ca: error en invocar el descarregador extern

en: error while reading file %s: %s
ca: error en llegir el fitxer %s: %s

en: error while reading hook %s: %s
ca: error mentre es llegia el ganxo %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
ca: error en llegir mtree del paquet %s: %s

en: error while reading package %s: %s
ca: error en llegir el paquet %s: %s

en: extract: not overwriting dir with file %s
ca: extracció: no se sobreescriurà el directori amb el fitxer %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
ca: ha fallat la recuperació del fitxer "%s" des de %s: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
ca: ha fallat la recuperació del fitxer "%s" des de %s: mida de la baixada superior a l'esperada

en: failed to create temporary file for download
ca: ha fallat crear un fitxer temporal per la baixada

en: failed to download %s
ca: ha fallat baixar %s

en: failed to read signature file: %s
ca: ha fallat llegir el fitxer de signatures: %s

en: failed to retrieve some files
ca: ha fallat la recuperació d'alguns fitxers

en: failed to retrieve some files
ca: ha fallat la recuperació d'alguns fitxers

en: failed to run transaction hooks
ca: ha fallat l'execució dels ganxos de la transacció

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
ca: fitxer no trobat a la llista de fitxers per al paquet %s. S'omet l'extracció de %s

en: gpgme error
ca: error de gpgme

en: hook %s line %d: invalid option %s
ca: ganxo %s línia %d: opció no vàlida %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
ca: ganxo %s línia %d: secció no vàlida %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
ca: ganxo %s línia %d: valor no vàlid %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
ca: ganxo %s línia %d: se sobreescriu la definició prèvia de %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
ca: ganxo %s línia %d: no es pot establir l'opció (%s)

en: ignoring package %s-%s
ca: s'ignora el paquet %s-%s

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
ca: Ignorant el reemplaçament del paquet (%s-%s => %s-%s).

en: invalid PGP signature
ca: signatura PGP no vàlida

en: invalid name for database entry '%s'
ca: nom no vàlid per a l'entrada de la base de dades "%s"

en: invalid or corrupted database
ca: base de dades no vàlida o corrupta

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
ca: base de dades no vàlida o corrupta (signatura PGP)

en: invalid or corrupted delta
ca: delta no vàlid o corrupte

en: invalid or corrupted package
ca: paquet no vàlid o corrupte

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
ca: paquet no vàlid o corrupte (signatura PGP)

en: invalid or corrupted package (checksum)
ca: paquet no vàlid o corrupte (suma de verificació)

en: invalid package version in %s
ca: versió del paquet no vàlida a %s

en: invalid regular expression
ca: expressió regular no vàlida

en: invalid url for server
ca: url del servidor no vàlid

en: key "%s" could not be imported
ca: la clau "%s" no s'ha pogut importar

en: key "%s" could not be looked up remotely
ca: la clau "%s" no s'ha pogut cercar remotament

en: key %s, "%s" found on keyserver, keyring is not writable
ca: la clau %s, "%s" s'ha trobat al servidor de claus; el clauer no és escrivible

en: keyring is not writable
ca: el clauer no és escrivible

en: libarchive error
ca: error de libarchive

en: library already initialized
ca: la biblioteca ja s'ha iniciat

en: library not initialized
ca: biblioteca no iniciada

en: lock file missing %s
ca: falta el fitxer de bloqueig %s

en: missing PGP signature
ca: falta signatura PGP

en: missing package metadata in %s
ca: falten les metadades del paquet a %s

en: missing package name in %s
ca: falta el nom del paquet a %s

en: missing package version in %s
ca: falta la versió del paquet a %s

en: no %s cache exists, creating...
ca: No existeix la memòria cau %s, es crea...

en: no servers configured for repository
ca: no s'ha configurat cap servidor per al repositori

en: not enough free disk space
ca: no hi ha prou espai de disc lliure

en: not enough free disk space
ca: no hi ha prou espai de disc lliure

en: operation cancelled due to ignorepkg
ca: operació cancel·lada a causa d'ignorepkg

en: operation not compatible with the transaction type
ca: l'operació no és compatible amb el tipus de transacció

en: out of memory!
ca: memòria esgotada!

en: package architecture is not valid
ca: l'arquitectura del paquet no és vàlida

en: package filename is not valid
ca: el nom de fitxer del paquet no és vàlid

en: package missing required signature
ca: la signatura requerida manca al paquet

en: permission denied
ca: permís denegat

en: problem occurred while installing %s
ca: ha ocorregut un problema en instal·lar %s

en: problem occurred while upgrading %s
ca: ha ocorregut un problema en actualitzar %s

en: removing %s from target list
ca: Suprimint %s de la llista d'objectius.

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
ca: Suprimint "%s" de la llista d'objectius perquè té conflictes amb "%s".

en: removing invalid database: %s
ca: Suprimint la base de dades no vàlida: %s

en: removing invalid file: %s
ca: Suprimint el fitxer no vàlid: %s

en: required key missing from keyring
ca: la clau requerida manca al clauer

en: transaction aborted
ca: transacció cancel·lada

en: transaction already initialized
ca: ja s'ha iniciat la transacció

en: transaction commit attempt when database is not locked
ca: intent de publicació de la transacció amb la base de dades no bloquejada

en: transaction not initialized
ca: no s'ha iniciat la transacció

en: transaction not prepared
ca: transacció no preparada

en: unable to extract %s%s: path too long
ca: no es pot extreure %s%s: camí massa llarg

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
ca: no es pot extreure %s.pacnew: camí massa llarg

en: unable to lock database
ca: no s'ha pogut bloquejar la base de dades

en: unable to read from pipe (%s)
ca: no es pot llegir des de la canonada (%s)

en: unable to run hook %s: %s
ca: no es pot executar el ganxo %s: %s

en: unable to write to pipe (%s)
ca: no es pot escriure a la canonada (%s)

en: unexpected error
ca: error inesperat

en: unexpected system error
ca: error inesperat del sistema

en: unknown database file: %s
ca: fitxer de base de dades desconegut: %s

en: unknown validation type for package %s: %s
ca: tipus de validació desconeguda per al paquet %s: %s

en: unresolvable package conflicts detected
ca: s'ha detectat un paquet amb un conflicte impossible de resoldre

en: url '%s' is invalid
ca: l'url "%s" no és vàlid

en: warning given when extracting %s (%s)
ca: advertència en extreure %s (%s)

en: wrong or NULL argument passed
ca: s'ha passat un argument erroni o NULL
