Geany 1.30 - en to ca translation catalogue (1238 entries)

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
ca: 
    <i>Hi ha altres connectors que en depenen. Primer deshabiliteu-los per a permetre la desactivació.</i>

en:  (new instance)
ca:  (instància nova)

en: "%s" was not found.
ca: No s'ha trobat «%s».

en: "Smart" home key
ca: Tecla d'inici "intel·ligent"

en: %d file saved. | %d files saved.
ca[0]: %d fitxer desat.
ca[1]: %d fitxers desats.

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
ca: %d, %e, %f, %p, %l són substituïts als camps de l'ordre i del directori, per a més detalls consulteu el manual.

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
ca: %s
    
    El fitxer al disc pot ser truncat!

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
ca: %s %s -- %s (al directori: %s)

en: %s (in directory: %s)
ca: %s (al directori: %s)

en: %s Properties
ca: Propietats de %s

en: %s commands
ca: %s ordres

en: %s document
ca: Document %s

en: %s file
ca: fitxer %s

en: %s script
ca: script %s

en: %s source file
ca: Codi font %s

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
ca[0]: %s: S'ha substituït %d coincidència de «%s» amb «%s».
ca[1]: %s: S'han substituït %d coincidències de «%s» amb «%s».

en: (built on or after %s)
ca: (compilat el %s)

en: (only inside Geany)
ca: (només dins de Geany)

en: (with BOM)
ca: (amb BOM)

en: (without BOM)
ca: (sense BOM)

en: , read-only
ca: , només lectura

en: --- Separator ---
ca: --- Separador ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
ca: <b>Tancament automàtic de cometes i parèntesis</b>

en: <b>Commands</b>
ca: <b>Ordres</b>

en: <b>Completions</b>
ca: <b>Complecions</b>

en: <b>Display</b>
ca: <b>Visualització</b>

en: <b>Editor tabs</b>
ca: <b>Pestanyes de l'editor</b>

en: <b>Encodings</b>
ca: <b>Codificacions</b>

en: <b>Features</b>
ca: <b>Característiques</b>

en: <b>Fonts</b>
ca: <b>Lletres</b>

en: <b>Icon size</b>
ca: <b>Mida de les icones</b>

en: <b>Icon style</b>
ca: <b>Estil de les icones</b>

en: <b>Indentation</b>
ca: <b>Sagnat</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
ca: <b>Dreceres de teclat</b>

en: <b>Long line marker</b>
ca: <b>Barra de marques</b>

en: <b>Message window</b>
ca: <b>Finestra dels missatges</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Altres</b>

en: <b>New files</b>
ca: <b>Fitxers nous</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
ca: <b>Pàgina %d de %d</b>

en: <b>Paths</b>
ca: <b>Camins</b>

en: <b>Printing</b>
ca: <b>Impressió</b>

en: <b>Projects</b>
ca: <b>Projectes</b>

en: <b>Saving files</b>
ca: <b>Desament de fitxers</b>

en: <b>Search</b>
ca: <b>Cerca</b>

en: <b>Shutdown</b>
ca: <b>Tancament</b>

en: <b>Sidebar</b>
ca: <b>Barra lateral</b>

en: <b>Startup</b>
ca: <b>Inici</b>

en: <b>Tab positions</b>
ca: <b>Posicions de les pestanyes</b>

en: <b>Template data</b>
ca: <b>Dades de plantilla</b>

en: <b>Tool paths</b>
ca: <b>Camí a les eines</b>

en: <b>Toolbar</b>
ca: <b>Barra d'eines</b>

en: <b>Various preferences</b>
ca: <b>Altres preferències</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
ca: <b>Espais virtuals</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
ca: <i>Advertència: llegiu el manual abans de canviar aquestes preferències.</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
ca: <i>Advertència: aquests ajusts són anul·lats pel projecte actual. Consulteu <b>Projecte->Propietats</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
ca: Un IDE ràpid i lleuger

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
ca: Un IDE ràpid i lleuger fet amb GTK+

en: A fast and lightweight IDE.
ca: Un IDE ràpid i lleuger.

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
ca: Un programa de Windows entre cometes ha d'estar completament dins les cometes

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
ca: Una cadena que s'afegeix quan es commuta un comentari de línia al fitxer del codi font, s'utilitza per marcar el comentari com a commutat.

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
ca: Una ordre de l'emulador de terminal (%c se substitueix amb el nom de fitxer del script d'execució de Geany)

en: About Geany
ca: Quant a Geany

en: Accessed:
ca: Accés:

en: Action
ca: Acció

en: Active
ca: Actiu

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
ca: Afegeix a cada pàgina una capçalera amb el número de pàgina, el nom del fitxer i la data actual (veure més avall). Ocupa 3 línies per pàgina.

en: Add line numbers to the printed page
ca: Afegeix números de línia a les pàgines impreses

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
ca: Afegeix números de pàgina a la part de baix. Ocupa 2 línies de la pàgina.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
ca: Afegeix una pestanya de navegació de fitxers a la barra lateral.

en: All Source
ca: Tot el codi font

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
ca: Tot: cerca en tots els fitxers del directori
    Projecte: utilitza els patrons de fitxer definits per al projecte
    Personalitzat: especifica manualment els patrons de fitxer

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
ca: Permet que VTE rebi les dreceres de teclat (a més del focus)

en: Always
ca: Sempre

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
ca: Mostra sempre els espais virtuals a final de línia

en: Always wrap search
ca: Reinicia sempre la cerca des de l'inici

en: Always wrap search around the document
ca: Reinicia sempre la cerca des de l'inici del document

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
ca: S'ha produït un error o no s'ha pogut recuperar la informació del fitxer (p. ex. des d'un fitxer nou).

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
ca: S'ha produït un error mentre es convertia el fitxer des d'UTF-8 a «%s». El fitxer continua sense desar.

en: Anchors
ca: Àncores

en: Any unsaved changes will be lost.
ca: Es perdrà qualsevol canvi que no s'hagi desat.

en: Appearance
ca: Aparença

en: Appendix
ca: Apèndix

en: Apply the default indentation settings to all documents
ca: Aplica els ajusts del sagnat predeterminat a tots els documents

en: Arabic
ca: Àrab

en: Architectures
ca: Arquitectures

en: Are you sure you want to reload '%s'?
ca: Esteu segur que voleu actualitzar «%s»?

en: Armenian
ca: Armeni

en: Arrow characters
ca: Caràcters de fletxes

en: As _HTML...
ca: Com a _HTML...

en: As _LaTeX...
ca: Com a _LaTeX...

en: Assembly
ca: Assemblador

en: Auto Save
ca: Desament automàtic

en: Auto save _interval:
ca: _Interval de desament automàtic:

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
ca: Tanca automàticament les claus, quan se n'obre una

en: Auto-close double quote when typing an opening one
ca: Tanca automàticament les cometes dobles, quan se n'obre una

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
ca: Tanca automàticament el parèntesi, quan se n'obre un

en: Auto-close single quote when typing an opening one
ca: Tanca automàticament les cometes senzilles, quan se n'obre una

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
ca: Tanca automàticament els claudàtors, quan se n'obre un

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
ca: Focus automàtic dels estris (el focus segueix el ratolí)

en: Autocomplete all words in document
ca: Completa automàticament totes les paraules del document

en: Autocomplete symbols
ca: Completa automàticament els símbols

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
ca: Compleció automàtica dels símbols coneguts als fitxers oberts (noms de les funcions, variables globals, ...)

en: Automatic continuation of multi-line comments
ca: Compleció automàtica dels comentaris de línia múltiple

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
ca[0]: Desament automàtic: S'ha desat automàticament %d fitxer.
ca[1]: Desament automàtic: S'han desat automàticament %d fitxers.

en: Available Items
ca: Elements disponibles

en: Background
ca: Fons

en: Background color:
ca: Color del fons:

en: Backup Copy
ca: Còpia de seguretat

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
ca: Còpia de seguretat: No s'ha pogut crear el directori (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
ca: Còpia de seguretat: No s'ha pogut llegir el fitxer (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
ca: Còpia de seguretat: No s'ha pogut desar el fitxer (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
ca: El directori de la còpia de seguretat no existeix o no s'hi pot escriure.

en: Bad regex for filetype %s: %s
ca: Expressió regular incorrecta per al tipus de fitxer %s: %s

en: Bad regex: %s
ca: Expressió regular incorrecta: %s

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Base GType:
ca: GType base:

en: Base class:
ca: Classe base:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
ca: Directori base per a tots els fitxers que formen part del projecte. Pot ser un directori nou, o un ja existent. Podeu usar directoris relatius al fitxer de projecte.

en: Base header:
ca: Capçalera base:

en: Base path:
ca: Camí base:

en: Base source:
ca: Codi base:

en: Basic
ca: Bàsic

en: Be verbose
ca: Sigues més explicatiu (verbose)

en: Beep on errors or when compilation has finished
ca: So d'avís amb els errors o quan ha acabat la compilació

en: Blocks
ca: Blocs

en: Bottom
ca: Avall

en: Browser:
ca: Navegador:

en: Build
ca: Construcció

en: Build options
ca: Opcions de la construcció

en: Build the current file
ca: Construeix el fitxer actual

en: Build the current file with Make and the default target
ca: Construeix el fitxer actual amb make i l'objectiu predeterminat

en: Build the current file with Make and the specified target
ca: Construeix el fitxer actual amb make i l'objectiu especificat

en: C Standard Library
ca: Biblioteca estàndard de C

en: C++ (C Standard Library)
ca: C++ (biblioteca estàndard de C)

en: C++ STL
ca: STL de C++

en: C++ Standard Library
ca: Biblioteca estàndard de C++

en: COLUMN
ca: COLUMNA

en: C_ase sensitive
ca: Distinció m_ajúscules/minúscules

en: C_hange
ca: Can_via

en: C_lose All
ca: _Tanca-ho tot

en: C_onfiguration Files
ca: Fitxers de c_onfiguració

en: C_opy
ca: C_opia

en: C_reate
ca: C_rea

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
ca: Crida a l'ordre Visualitza->Commuta tots els estris addicionals

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
ca: No s'ha pogut executar l'ordre de construcció «%s»: %s. Comproveu els ajusts del terminal a les preferències

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
ca: No s'ha pogut executar l'ordre contextual «%s»: %s. %s

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
ca: No s'ha pogut executar l'ordre personalitzada «%s»: %s. Comproveu l'ajust del camí en les ordres personalitzades.

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
ca: No s'ha pogut executar l'eina grep «%s»: %s. Comproveu l'ajust del camí en les preferències.

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
ca: No s'ha pogut executar l'ordre d'impressió «%s»: %s. Comproveu l'ajust del camí en les preferències.

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
ca: No es pot executar l'ordre de la plantilla «%s». Consell: els camins incorrectes a l'ordre acostumen a ser una causa comuna dels errors. Error: %s.

en: Cannot save read-only document '%s'!
ca: No es pot desar el fitxer de només lectura «%s»!

en: Cascading Stylesheet
ca: Full d'estil en cascada (CSS)

en: Celtic
ca: Celta

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Change _Color Scheme...
ca: Canvia l'esquema de _color...

en: Change _Font...
ca: Canvia la lle_tra...

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
ca: Canvia el directori al directori base del projecte del projecte obert actualment

en: Changed:
ca: Canvi:

en: Chapter
ca: Capítol

en: Character
ca: Caràcter

en: Characters to type for autocompletion:
ca: Caràcters a escriure per a la compleció automàtica:

en: Characters:
ca: Caràcters:

en: Check the path setting in Filetype configuration.
ca: Comproveu l'ajust del camí en la configuració dels tipus de fitxers.

en: Check the path setting in Preferences.
ca: Comproveu l'ajust del camí en les preferències.

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Choose Project Base Path
ca: Tria el camí base del projecte

en: Choose Project Filename
ca: Trieu el nom de fitxer del projecte

en: Choose Terminal Font
ca: Tria la lletra del terminal

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
ca: Trieu un caràcter especial de la llista i feu doble clic o utilitzeu el botó per inserir-lo a la posició actual del cursor.

en: Choose font
ca: Tria la lletra

en: Choose more build actions
ca: Tria més accions de construcció

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
ca: Trieu quins connectors s'han de carregar a l'inici:

en: Cl_ear
ca: _Neteja

en: Class
ca: Classe

en: Class Builder
ca: Constructor de classes

en: Classic Mac (CR)
ca: Mac clàssic (CR)

en: Click to set menu item label
ca: Feu clic per a establir l'etiqueta de l'element del menú

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Close
ca: Tanca

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Close Documents to the _Right
ca: Tanca els documents de la d_reta

en: Close Ot_her Documents
ca: Tanca els altres _documents

en: Close _dialog
ca: Tanca el _diàleg

en: Close all
ca: Tanca-ho tot

en: Close all open files
ca: Tanca tots els fitxers oberts

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer

en: Co_mmands
ca: _Ordres

en: Code folding
ca: Replegament del codi

en: Color Chooser
ca: Selector de Color

en: Color Schemes
ca: Esquemes de color

en: Column:
ca: Columna:

en: Command
ca: Ordre

en: Command:
ca: Ordre:

en: Comment line(s)
ca: Comenta les línies

en: Comment toggle marker:
ca: Marca de commutació del comentari:

en: Company name
ca: Nom de l'empresa

en: Company:
ca: Empresa:

en: Compilation failed.
ca: Ha fallat la compilació.

en: Compilation finished successfully.
ca: La compilació ha acabat sense errors.

en: Compile
ca: Compila

en: Compile the current file
ca: Compila el fitxer

en: Compile the current file with Make
ca: Compila el fitxer actual amb make

en: Compiler
ca: Compilador

en: Complete snippet
ca: Completa el snippet

en: Complete word
ca: Completa la paraula

en: Completion list height:
ca: Llargada de la llista de les complecions:

en: Completions
ca: Complecions

en: Config
ca: Configuració

en: Configuration directory could not be created (%s).
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració (%s).
    Poden haver-hi alguns problemes si utilitzeu Geany sense un directori de configuració.
    Voleu iniciar igualment Geany?

en: Configuration files reloaded.
ca: S'ha recarregat el fitxer de configuració.

en: Configure Plugins
ca: Configura els connectors

en: Confirm exit
ca: Confirmació de la sortida

en: Constructor type:
ca: Tipus de constructor:

en: Conte_xt Action
ca: Acció conte_xtual

en: Context Action
ca: Acció contextual

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
ca: Ordre d'acció contextual. La paraula seleccionada pot ser utilitzada amb %s. Pot estar a qualsevol part de l'ordre donada i serà substituïda abans de l'execució.

en: Context action:
ca: Acció contextual:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
ca: Continua automàticament els comentaris de línia múltiple en llenguatges com ara C, C++ i Java quan s'introdueix una línia nova dins d'un comentari

en: Contributors
ca: Col·laboradors

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
ca: Converteix i estableix a CR (_Mac clàssic)

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
ca: Converteix i estableix a _CR/LF (Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
ca: Converteix i estableix a _LF (Unix)

en: Copy
ca: Copia

en: Copy _All
ca: _Copia-ho tot

en: Copy the current selection
ca: Copia el text de la selecció actual

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
ca: No s'ha pogut executar l'ordre externa «%s» (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer %s - es prova amb el camí al document actual.

en: Could not find file '%s'.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer «%s».

en: Could not load tags file '%s'.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer d'etiquetes «%s».

en: Could not open directory (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el directori (%s)

en: Could not open file %s (%s)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s (fitxer no trobat)

en: Create C++ Class
ca: Crea la classe C++

en: Create Cla_ss
ca: Crea la cla_sse

en: Create Class
ca: Crea la classe

en: Create GTK+ Class
ca: Crea la classe GTK+

en: Create PHP Class
ca: Crea la classe PHP

en: Create a new file
ca: Crea un nou fitxer

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
ca: Crea un nou fitxer per a cada fitxer inexistent passat com a argument

en: Create a new file from a template
ca: Crea un nou fitxer a partir d'una plantilla

en: Create constructor
ca: Crea el constructor

en: Create destructor
ca: Crea el destructor

en: Create the project's base path directory?
ca: Voleu crear el directori base per al projecte?

en: Creates source files for new class types.
ca: Crea els fitxers de codi font per als tipus de classes nous.

en: Credits
ca: Crèdits

en: Cu_t Current Line(s)
ca: Re_talla les línies actuals

en: Curly brackets { }
ca: Claus { }

en: Current chars
ca: Caràcters actuals

en: Cursor blinks
ca: Parpelleig del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Date Format
ca: Format de data personalitzat

en: Custom Text
ca: Text personalitzat

en: Customize Toolbar
ca: Personalitza la barra d'eines

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut the current selection
ca: Retalla la selecció actual

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic/Russian
ca: Ciríl·lic/rus

en: Cyrillic/Ukrainian
ca: Ciríl·lic/ucraïnès

en: D_uplicate Line or Selection
ca: Du_plica la línia o la selecció

en: Data
ca: Dades

en: Date & time:
ca: Data i hora:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
ca: El format de data no pot ser convertit (probablement és massa llarg).

en: Date format:
ca: Format de data:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
ca: Format de data/_hora per als fitxers de còpia de seguretat (per a més detalls consulteu "man strftime"):

en: Date:
ca: Data:

en: Debug Messages
ca: Missatges de depuració

en: Debug _Messages
ca: _Missatges de depuració

en: Decrease indent
ca: Redueix el sagnat

en: Decrease indent by one space
ca: Redueix el sagnat en un espai

en: Decrease indentation
ca: Redueix el sagnat

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
ca: Codificació predeterminada (fitxers existents no Unicode):

en: Default encoding (new files):
ca: Codificació predeterminada (fitxers nous):

en: Default end of line characters:
ca: Caràcters predeterminats d'acabament de línia:

en: Default sorting mode:
ca: Mode d'ordenació predeterminat:

en: Default symbol sorting mode
ca: Mode d'ordenació predeterminat dels símbols

en: Defines
ca: Definicions

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
ca: Defineix si s'utilitzen els diàlegs natius de Windows o els predeterminats de GTK

en: Definition of "%s" not found.
ca: No s'ha trobat la definició de «%s».

en: Delete the current selection
ca: Suprimeix el text de la selecció actual

en: Delete to beginning of line
ca: Suprimeix fins al començament de la línia

en: Delete to line end
ca: Suprimeix fins a l'acabament de la línia

en: Detect from file
ca: Detecta des del fitxer

en: Detect type from file
ca: Detecta el tipus a partir del fitxer

en: Detect width from file
ca: Detecta amplada a partir del fitxer

en: Developer:
ca: Desenvolupador:

en: Developers
ca: Desenvolupadors

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
ca: No s'ha enviat el document %s al subsistema d'impressió.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
ca: Nive_lls de directori per incloure al destí de la còpia de seguretat:

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
ca: No s'ha canviat al directori perquè el terminal pot contenir alguna entrada (premeu Ctrl+C o Retorn per a netejar-ho).

en: Disable Drag and Drop
ca: Inhabilita arrossega i deixa anar

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
ca: Inhabilita completament arrossega i deixa anar a la finestra de l'editor, així no podeu arrossegar i deixar anar text dins o fora de la finestra de l'editor

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
ca: Inhabilita la tecla de la drecera del menú (F10 per defecte)

en: Disable this option to keep the dialog open
ca: Inhabiliteu aquesta opció per a mantenir obert el diàleg

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Discard history
ca: Descarta l'historial

en: Disk check timeout:
ca: Temps d'espera del disc:

en: Display
ca: Visualització

en: Display height in rows for the autocompletion list
ca: Nombre de files mostrades per a la llista de les complecions automàtiques

en: Display:
ca: Visualització:

en: Displayed Items
ca: Elements mostrats

en: Do not show virtual spaces
ca: No mostreu els espais virtuals

en: Do you really want to quit?
ca: Esteu segur que realment voler sortir?

en: Do you want to close it before proceeding?
ca: Voleu tancar-lo abans de procedir?

en: Do you want to reload it?
ca: Voleu actualitzar-la?

en: Do you want to save it before closing?
ca: Voleu desar-ho abans de tancar?

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
ca: El document %s ha estat enviat al subsistema d'impressió.

en: Document Setup
ca: Configuració del Document

en: Document successfully exported as '%s'.
ca: El document ha estat exportat amb èxit com a «%s».

en: Don't load auto completion data (see documentation)
ca: No carreguis les dades de la compleció automàtica (consulteu la documentació)

en: Don't load plugins
ca: No carreguis els connectors

en: Don't load terminal support
ca: No carreguis el suport de terminal

en: Don't load the previous session's files
ca: No carreguis els fitxers de l'última sessió

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
ca: No obris fitxers en una instància en execució, força l'obriment en una nova instància

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
ca: No pre-processis els fitxers de codi C/C++ quan es generi el fitxer de les etiquetes

en: Don't show message window at startup
ca: No mostreu la finestra dels missatges a l'inici

en: Don't use run script
ca: No utilitzis el script d'execució

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
ca: No utilitzis el script d'execució senzill que s'utilitza normalment per a mostrar el valor de l'estat de la sortida del programa executat

en: Double quotes " "
ca: Cometes dobles " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
ca: En fer doble clic s'oculten tots els estris addicionals

en: Drop rest of word on completion
ca: Suprimeix la resta de la paraula amb la compleció

en: E_ncoding:
ca: _Codificació:

en: E_xtra options:
ca: Opcions e_xtres:

en: East Asian
ca: Asiàtic oriental

en: East European
ca: Europeu oriental

en: East _Asian
ca: _Asiàtic oriental

en: Email address of the developer
ca: Adreça de correu electrònic del desenvolupador

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
ca: Habilita que la línia nova elimini els espais finals en la línia anterior

en: Enable plugin support
ca: Habilita l'admissió de connectors

en: Enable save when losing _focus
ca: Habilita el desament quan es perd el _focus

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Ensure consistent line endings
ca: Assegura els salts de línia consistents

en: Ensure new line at file end
ca: Assegura el salt de línia al final del fitxer

en: Ensures that at the end of the file is a new line
ca: Assegura que al final del fitxer hi ha una línia en blanc

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
ca: Assegura que els caràcters de nova línia es converteixen abans de desar, evitant finals de línia barrejats al fitxer

en: Enter Tab Width
ca: Introduïu l'amplada del tabulador

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
ca: Introduïu aquí el text personalitzat, el text introduït és annexat a l'ordre.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ca: Introduïu el format de la data i l'hora. Podeu utilitzar qualsevol dels especificadors de conversió que poden ser utilitzats amb la funció strftime d'ANSI C.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
ca: Introduïu la quantitat d'espais que s'ha de reemplaçar amb una tabulació.

en: Enter the line you want to go to:
ca: Introduïu la línia on voleu anar:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
ca: Introduïu a continuació el camí a les eines. Les eines que no necessiteu les podeu deixar en blanc.

en: Entities
ca: Entitats

en: Enums
ca: Enumeracions

en: Environment
ca: Entorn

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
ca: Missatge d'error: %s
    Error en «%s» (línia: %d, columna: %d).

en: Error message: %s.
ca: Missatge d'error: %s.

en: Error regular expression:
ca: Error en l'expressió regular:

en: Error renaming file.
ca: Error en reanomenar el fitxer.

en: Error saving file (%s).
ca: Error en desar el fitxer (%s).

en: Error saving file.
ca: Error en desar el fitxer.

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
ca: Exemple:
    CFLAGS=`pkg-config·gtk+-2.0·--cflags`·%s·-g·gtk2.c.tags·/usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Execute commands
ca: Executa les ordres

en: Execute programs in the VTE
ca: Executa els programes al VTE

en: Execute:
ca: Execució:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
ca: Defineix explícitament el tipus de fitxer, si aquest no pot ser determinat.
    Si trieu més d'un fitxer, tots s'obriran com a aquest tipus.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
ca: Defineix explícitament la codificació per al fitxer, si aquesta no pot ser determinada. Això és útil quan coneixeu la codificació d'un fitxer i Geany no la detecta correctament.
    Tingueu en compte que si trieu més d'un fitxer, tots s'obriran amb la codificació seleccionada.

en: Export
ca: Exporta

en: Export File
ca: Exporta el fitxer

en: Exports the current file into different formats.
ca: Exporta el fitxer actual en diferents formats.

en: Extern Variables
ca: Variables Externes

en: External open command:
ca: Ordre externa d'obriment:

en: Extra plugin path:
ca: Camí als connectors extres:

en: FILE
ca: FITXER

en: Failed to change to the working directory
ca: No s'ha pogut canviar al directori de treball

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer «%s»: ha fallat fclose(): %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
ca: No s'ha pogut convertir el fitxer de la plantilla «%s» a UTF-8

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'etiquetes. Potser, perquè no s'ha trobat cap símbol.

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
ca: No s'ha pogut executar «%s» (no s'ha pogut crear el script d'inici: %s)

en: Failed to load one or more session files.
ca: No s'ha pogut carregar un o més fitxers de sessió.

en: Failed to open URI "%s": %s
ca: No s'ha pogut obrir l'URI «%s»: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» per a escriptura: ha fallat fopen(): %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
ca: No s'ha pogut generar l'ordre del navegador configurat. Si us plau, corregiu-ho o introduïu-ne un altre.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer «%s»: ha fallat fwrite(): %s

en: Features
ca: Característiques

en: Fi_les:
ca: Fi_txers:

en: File
ca: Fitxer

en: File "%s" was not found on disk!
ca: No s'ha trobat el fitxer «%s» al disc!

en: File %s closed.
ca: S'ha tancat el fitxer %s.

en: File %s printed.
ca: S'ha imprès el fitxer «%s».

en: File %s reloaded.
ca: S'ha actualitzat el fitxer %s.

en: File %s saved.
ca: S'ha desat el fitxer %s.

en: File '%s' could not be written (%s).
ca: No es pot escriure el fitxer «%s» (%s).

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
ca: No s'ha executat el fitxer perquè el terminal pot contenir alguna entrada (premeu Ctrl+C o Retorn per a netejar-lo).

en: File patterns, e.g. *.c *.h
ca: Patrons de fitxer, p. ex. *.c *.h

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
ca: Les pestanyes dels fitxers es posicionaran a la part esquerra del bloc de notes

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
ca: Les pestanyes dels fitxers es posicionaran a la part dreta del bloc de notes

en: Filename already exists!
ca: El nom del fitxer ja existeix!

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Files
ca: Fitxers

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
ca: Filtra els teus fitxers amb els comodins habituals. Separa els patrons amb un espai.

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Find
ca: Troba

en: Find Document Usage
ca: Troba el document de l'ús

en: Find Next
ca: Troba el següent

en: Find Next _Selection
ca: Troba la selecció _següent

en: Find Pre_vious Selection
ca: Tro_ba la selecció anterior

en: Find Previous
ca: Troba l'anterior

en: Find Usage
ca: Troba l'ús

en: Find _Document Usage
ca: Troba l'ús al _document

en: Find _Next
ca: Troba el següe_nt

en: Find _Previous
ca: Troba l'_anterior

en: Find _Usage
ca: Troba l'_ús

en: Find in F_iles...
ca: Troba als f_itxers...

en: Find in Files
ca: Troba als fitxers

en: Find the entered text in the current file
ca: Cerca el text al fitxer

en: Focus File List
ca: Enfoca la llista dels fitxers

en: Focus Path Entry
ca: Enfoca l'entrada del camí

en: Fold all
ca: Replega-ho tot

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
ca: Replega i desplega tots els fills d'un mateix punt de replegament. En prémer la tecla de majúscules mentre es fa clic en un símbol replegat s'utilitza el comportament oposat.

en: Fold/unfold all children of a fold point
ca: Replega o desplega tots els fills d'un punt de replegament

en: Follow path of the current file
ca: Segueix el camí del fitxer actual

en: Follow the path of the current file
ca: Segueix el camí del fitxer actual

en: Font updated (%s).
ca: Lletra actualitzada (%s).

en: Font:
ca: Lletra:

en: Foreground color:
ca: Color de la lletra:

en: Forward declaration "%s" not found.
ca: No s'ha trobat la declaració avançada de «%s».

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
ca[0]: S'ha trobat %d coincidència de «%s».
ca[1]: S'han trobat %d coincidències de «%s».

en: Full_screen
ca: _Pantalla completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Functions
ca: Funcions

en: Functions / Procedures
ca: Funcions / procediments

en: Functions / Subroutines
ca: Funcions / subrutines

en: Functions / Tasks
ca: Funcions / tasques

en: Geany cannot start!
ca: No es pot iniciar Geany!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
ca: Geany busca, per defecte, al camí global de la instal·lació i al directori de configuració. El camí especificat serà inspeccionat posteriorment per a cercar-hi els connectors. Deixeu-ho en blanc per a inhabilitar-ho.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
ca: Geany necessita canviar el directori de configuració abans d'iniciar-se.

en: Geany project files
ca: Fitxers de projecte de Geany

en: Geany tags file (*.*.tags)
ca: Fitxer d'etiquetes de Geany (*.*.tags)

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
ca: Geany ha tractat d'accedir el sòcol Unix d'una instància d'un altre usuari.
    Aquest error no permet continuar i finalitzarà.

en: Generate global tags file (see documentation)
ca: Genera el fitxer d'etiquetes globals (veieu la documentació)

en: Georgian
ca: Georgià

en: Gettext translation
ca: Fitxer de traduccions de gettext

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
ca: Dóna el focus automàticament als estris sota el ratolí. Funciona per a l'editor principal d'estris, l'esborrany, els camps de la barra d'eines de cerca i de vés a la línia, i el VTE.

en: Go to
ca: Vés a

en: Go to End of Display Line
ca: Vés al final de la línia

en: Go to End of Line
ca: Vés al final de la línia

en: Go to Line
ca: Vés a la línia

en: Go to Ne_xt Marker
ca: Vés a la marca _següent

en: Go to Next Word Part
ca: Vés a la part següent de la paraula

en: Go to Pre_vious Marker
ca: _Vés a la marca anterior

en: Go to Previous Word Part
ca: Vés a la part anterior de la paraula

en: Go to Start of Display Line
ca: Vés a l'inici de la línia

en: Go to Start of Line
ca: Vés a l'inici de la línia

en: Go to Symbol Decl_aration
ca: Vés a la decl_aració del símbol

en: Go to Symbol Declaration
ca: Vés a la declaració del símbol

en: Go to Symbol Defini_tion
ca: Vés a la de_finició del símbol

en: Go to Symbol Definition
ca: Vés a la definició del símbol

en: Go to matching brace
ca: Vés al parèntesi corresponent

en: Goto Field
ca: Vés al camp

en: Grab Key
ca: Captura la combinació de tecles

en: Greek
ca: Grec

en: Greek characters
ca: Caràcters grecs

en: Group
ca: Grup

en: Group:
ca: Grup:

en: H1 Headings
ca: Capçalera (H1)

en: H2 Headings
ca: Capçalera (H2)

en: H3 Headings
ca: Capçalera (H3)

en: HTML (name)
ca: HTML (nom)

en: HTML Characters
ca: Caràcters HTML

en: HTML characters
ca: Caràcters HTML

en: H_ide Sidebar
ca: Oculta la barra _lateral

en: Header file:
ca: Fitxer de capçalera:

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew Visual
ca: Hebreu visual

en: Help
ca: Ajuda

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
ca: Aquí podeu canviar les dreceres de teclat per a algunes accions. Seleccioneu-ne una i premeu el botó Canvia per introduir una nova drecera, o feu doble clic en una acció per editar la cadena representació de la drecera.

en: Hide file extensions:
ca: Oculta l'extensió del fitxer:

en: Hide the Find dialog
ca: Oculta el diàleg troba

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
ca: Oculta el diàleg troba després de fer clic a troba el següent/anterior

en: Home
ca: Inici

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
ca: Amb quina freqüència (en segons) s'han de buscar canvis als documents del disc. Zero inhabilita la comprovació.

en: ID Selectors
ca: Selectors d'id.

en: ISO 8859-1 characters
ca: Caràcters ISO-8859-1

en: I_nsert
ca: I_nsereix

en: I_nsert Comments
ca: I_nsereix comentaris

en: Images _and text
ca: Im_atges i text

en: Implementations
ca: Implementacions

en: Implements:
ca: Implementa:

en: Imports
ca: Importacions

en: In Se_lection
ca: A la se_lecció

en: In Sessi_on
ca: A la _sessió

en: In_dent Type
ca: Tipus _de sagnat

en: Increase indent
ca: Incrementa el sagnat

en: Increase indent by one space
ca: Incrementa el sagnat en un espai

en: Increase indentation
ca: Incrementa el sagnat

en: Indent Widt_h
ca: Amplada del _sagnat

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Independent commands
ca: Ordres independents

en: Indexes
ca: Índexs

en: Info
ca: Informació

en: Information
ca: Informació

en: Inheritance
ca: Herència

en: Initial version:
ca: Versió inicial:

en: Initials of the developer name
ca: Inicials del desenvolupador

en: Initials:
ca: Inicials:

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert Alternative _White Space
ca: _Insereix l'espai en blanc alternatiu

en: Insert Dat_e
ca: Insereix la _data

en: Insert File _Header
ca: Insereix la c_apçalera del fitxer

en: Insert Mu_ltiline Comment
ca: Insereix un comentari de _línia múltiple

en: Insert New Line After Current
ca: Insereix una línia nova després de l'actual

en: Insert New Line Before Current
ca: Insereix una línia nova abans de l'actual

en: Insert Special HTML Characters
ca: Insereix els caràcters especials HTML

en: Insert _BSD License Notice
ca: Insereix la publicació de la llicència _BSD

en: Insert _ChangeLog Entry
ca: Insereix una entrada al _ChangeLog

en: Insert _Function Description
ca: Insereix la descripció de la _funció

en: Insert _GPL Notice
ca: Insereix la publicació de la _GPL

en: Insert date
ca: Insereix la data

en: Insert line numbers before each line in the exported document
ca: Insereix els números de línia abans de cada línia al document exportat

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
ca: Insereix l'etiqueta que tanca per a XML/HTML

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
ca: Insereix les entitats HTML com '&amp;'.

en: Instant Save
ca: Desament instantani

en: Integrated Development Environment
ca: Entorn integrat de desenvolupament

en: Interface
ca: Interfície

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Invalid command: %s
ca: Ordre no vàlida: %s

en: Invalid directory for find in files.
ca: El directori per cercar als fitxers no és vàlid.

en: Invalid working directory "%s"
ca: Directori de treball invàlid «%s»

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
ca: Inverteix els colors, per defecte utilitza text blanc sobre fons negre

en: Invert syntax highlighting colors
ca: Inverteix els colors de la coloració de la sintaxi

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
ca: Inverteix el sentit de la cerca, per a seleccionar les línies que no contenen el text

en: Is abstract
ca: És abstracte

en: Is singleton
ca: És singleton

en: Japanese
ca: Japonès

en: Join lines
ca: Uneix les línies

en: Jump to the entered line number
ca: Vés al número de línia introduït

en: Keybindings
ca: Vinculacions de tecles

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de Teclat

en: Keyboard _Shortcuts
ca: Drecere_s de teclat

en: Keys
ca: Tecles

en: Korean
ca: Coreà

en: LINE
ca: LÍNIA

en: Label
ca: Etiqueta

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Left
ca: Esquerra

en: License
ca: Llicència

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
ca: No s'ha pogut trobar el text de la llicència, consulteu http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt per a veure-la en línia.

en: Line
ca: Línia

en: Line _Breaking
ca: _Trencament de la línia

en: Line breaking column:
ca: Columna del trencament de la línia:

en: Line wrapping
ca: Envoltar la línia

en: Lines visible _around the cursor:
ca: Línies visibles al volt_ant del cursor:

en: Lines:
ca: Línies:

en: Load Ta_gs File...
ca: Carre_ga el fitxer d'etiquetes...

en: Load Tags File
ca: Carrega el fitxer d'etiquetes

en: Load files from the last session
ca: Carrega els fitxers de l'última sessió

en: Load virtual terminal support
ca: Carrega la compatibilitat del terminal virtual

en: Loaded %s tags file '%s'.
ca: Carregat(s) %s fitxer(s) d'etiquetes «%s».

en: Location:
ca: Ubicació:

en: M_iscellaneous
ca: _Altres

en: M_ove Line(s) Down
ca: M_ou les línies avall

en: Mail address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Make Custom _Target...
ca: Make d'objec_tiu personalitzat...

en: Make _Object
ca: Make d'_objecte

en: Make custom target
ca: Make d'objectiu personalitzat

en: Make object
ca: Make d'objecte

en: Mark all matches in the current document
ca: Marca totes les coincidències en el document

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
ca: Marca els espais amb punts i els tabuladors amb fletxes

en: Markup Languages
ca: Llenguatges de marques

en: Match braces
ca: Correspondència dels parèntesis

en: Match from s_tart of word
ca: Cerca només el p_rincipi de la paraula

en: Match only a _whole word
ca: Cerca només _paraules completes

en: Mathematical characters
ca: Caràcters matemàtics

en: Max. symbol name suggestions:
ca: Nombre màx. de suggeriments de noms de símbols:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
ca: Nombre màxim d'entrades a mostrar a la llista de compleció automàtica

en: Members
ca: Membres

en: Message window:
ca: Finestra dels missatges:

en: Messages
ca: Missatges

en: Methods
ca: Mètodes

en: Middle Eastern
ca: Orient mitjà

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
ca: Retard mínim (en mil·lisegons) entre dues actualitzacions de la llista dels símbols. Tingueu en compte que un retard massa breu pot tenir un impacte en el rendiment, especialment amb els fitxers grans. Un retard 0 inhabilita les actualitzacions en temps real.

en: Miscellaneous
ca: Altres

en: Miscellaneous characters
ca: Altres caràcters

en: Modified:
ca: Modificació:

en: Module
ca: Mòdul

en: Modules
ca: Mòduls

en: Move cursor in snippet
ca: Desplaça el cursor al snippet

en: Move document first
ca: Canvia al primer document

en: Move document last
ca: Canvia a l'últim document

en: Move document left
ca: Canvia al document de l'esquerra

en: Move document right
ca: Canvia al document de la dreta

en: Move it now?
ca: Desplaçar ara?

en: Move line(s) down
ca: Mou les línies avall

en: Move line(s) up
ca: Mou les línies amunt

en: Move the current documents into the new project's session?
ca: Mou els documents actuals a la sessió del nou projecte?

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Namespace
ca: Espai de noms

en: Namespaces
ca: Espais de noms

en: Navigate back a location
ca: Navega cap enrere d'una ubicació

en: Navigate forward a location
ca: Navega cap endavant d'una ubicació

en: New
ca: Nou

en: New (with _Template)
ca: Nou (amb la plan_tilla)

en: New Project
ca: Projecte nou

en: New file "%s" opened.
ca: S'ha obert el fitxer nou «%s».

en: Newline strips trailing spaces
ca: La línia nova elimina els espais al final

en: Next Me_ssage
ca: Missatge _següent

en: Next Message
ca: Missatge següent

en: Next error
ca: Error següent

en: Next to current
ca: Al costat de l'actual

en: No custom commands defined.
ca: No hi ha definida cap ordre personalitzada.

en: No filetype
ca: Sense tipus de fitxer

en: No matches found for "%s".
ca: No s'ha trobat cap coincidència per a «%s».

en: No matches found.
ca: No s'ha trobat cap coincidència.

en: No more build errors.
ca: No hi ha més errors de construcció.

en: No more message items.
ca: No hi ha més missatges.

en: No plugins available.
ca: No hi ha disponible cap connector.

en: No symbols found
ca: Cap símbol trobat

en: No text to find.
ca: Cap text a trobar.

en: None
ca: Cap

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
ca: Nota: L'element 2 obre un diàleg i annexa la resposta a l'ordre.

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
ca: Nota: Per aplicar aquests ajusts a tots els documents oberts, utilitzeu <i>Projecte -> Aplica el sagnat predeterminat</i>.

en: Notebook tab
ca: Pestanya del bloc de notes

en: Notebook tabs
ca: Pestanyes del bloc de notes

en: OVR
ca: SOB

en: Only for rectangular selections
ca: Només per a seleccions rectangulars

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
ca: Mostra només els espais virtuals al final de línia en seleccionar rectangles

en: Open
ca: Obre

en: Open File
ca: Obre un Fitxer

en: Open Project
ca: Obre un projecte

en: Open Selected F_ile
ca: Obre el f_itxer seleccionat

en: Open _Externally
ca: Obre _externament

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
ca: Obre el diàleg d'un selector de color per a triar-ne un de la paleta

en: Open a recent file
ca: Obre un fitxer recent

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
ca: Obre tots els FITXERS en mode només lectura (vegeu la documentació)

en: Open an existing file
ca: Obre un fitxer existent

[ctx: Open dialog action]
en: _View
ca: _Visualitza

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: Open in _Geany
ca: Obre a _Geany

en: Open new documents from the command-line
ca: Obre els documents nous des de la línia d'ordres

en: Open selected file
ca: Obre el fitxer seleccionat

en: Opens at startup the files from the last session
ca: Obre a l'inici els fitxers de l'última sessió

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
ca: Obre el fitxer en mode només lectura. Si trieu més d'un fitxer, tots seran oberts en aquest mode.

en: Options
ca: Opcions

en: Other
ca: Altres

en: Other options to pass to Grep
ca: Altres opcions per passar a Grep

en: Other:
ca: Altres:

en: Override Geany keybindings
ca: Anul·la les vinculacions de tecles de Geany

en: Override that keybinding?
ca: Voleu anul·lar aquesta vinculació de tecles?

en: Overwrite?
ca: Voleu _sobreescriure-ho?

en: Owner:
ca: Propietari:

en: P_lugin Preferences
ca: _Preferències dels connectors

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
ca: Empaqueta la barra d'eines al menú principal per estalviar espai vertical

en: Package
ca: Paquet

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Page Set_up
ca: Config_uració de la pàgina

en: Paginating
ca: Paginació

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Parenthesis ( )
ca: Parèntesis ( )

en: Passing data and executing custom command: %s
ca: Es passen les dades i s'executa l'ordre personalitzada: %s

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste the contents of the clipboard
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
ca: El camí (i probablement arguments opcionals) per al vostre navegador preferit

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
ca: El camí del fitxer que representa el projecte i emmagatzema els ajusts. Normalment ha de tenir l'extensió «%s».

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
ca: El camí des d'on començar quan s'obren o desen els fitxers. Ha de ser un camí absolut.

en: Path to start in when opening project files
ca: El camí des d'on començar quan s'obren els fitxers del projecte

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
ca: El camí a l'ordre per imprimir fitxers (utilitzeu %f per indicar el nom del fitxer)

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
ca: Realitza la cerca amb expressions regulars en tot el document en comptes de línia per línia, fet que permet abastar les coincidències en diverses línies. En aquest mode, els caràcters de nova línia són part de l'entrada i es poden capturar com a caràcters regulars amb el patró.

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Placement of new file tabs:
ca: Posicionament de les pestanyes dels fitxers nous:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
ca: Si us plau, primer establiu una ordre d'impressió al diàleg de les preferències.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
ca: Heu d'indicar el tipus de fitxer abans d'utilitzar aquesta funció.

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugin configuration directory could not be created.
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració de connectors.

en: Plugins
ca: Connectors

en: Position:
ca: Posició:

en: Pr_evious Message
ca: Missatg_e anterior

en: Preference_s
ca: Preferèncie_s

en: Preferences
ca: Preferències

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
ca: Premeu la combinació de tecles que s'utilitzarà per a «%s».

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
ca: En prémer el tabulador / majúscula+tabulador sagna / treu el sagnat en comptes d'inserir el caràcter de tabulació

en: Previous Message
ca: Missatge anterior

en: Previous Translators
ca: Antics traductors

en: Previous error
ca: Error anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Geany's installation prefix
ca: Imprimeix el prefix de la instal·lació de Geany

en: Print document
ca: Imprimeix el document

en: Print internal filetype names
ca: Imprimeix els noms dels tipus de fitxers interns

en: Print line numbers
ca: Imprimeix els números de línia

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
ca: Imprimeix només el nom base (sense el camí) del fitxer imprès

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
ca: Imprimeix només el nom base (sense el camí) del fitxer imprès

en: Print page header
ca: Imprimeix la capçalera de la pàgina

en: Print page numbers
ca: Imprimeix els números de pàgina

en: Printing
ca: Impressió

en: Printing of %s failed (%s).
ca: Ha fallat la impressió de %s (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
ca: Imprimeix una línia vertical a l'editor en la posició indicada (veieu més avall)

en: Procedures
ca: Procediments

en: Process could not be stopped (%s).
ca: No es pot aturar el procés (%s).

en: Process failed (%s)
ca: El procés ha fallat (%s)

en: Process failed, no working directory
ca: El procés ha fallat, sense directori de treball

en: Processes / Blocks / Components
ca: Processos / blocs / components

en: Program
ca: Programa

en: Program not found
ca: No s'ha trobat el programa

en: Programming Languages
ca: Llenguatges de programació

en: Programs
ca: Programes

en: Project
ca: Projecte

en: Project "%s" closed.
ca: S'ha tancat el projecte «%s».

en: Project "%s" created.
ca: S'ha creat el projecte «%s».

en: Project "%s" opened.
ca: S'ha obert el projecte «%s».

en: Project "%s" saved.
ca: S'ha desat el projecte «%s».

en: Project Properties
ca: Propietats del projecte

en: Project base directory could not be created (%s).
ca: No s'ha pogut crear el directori base del projecte (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de projecte «%s».

en: Project file could not be written
ca: No es pot escriure al fitxer del projecte

en: Project file could not be written (%s).
ca: No es pot escriure el fitxer de projecte (%s).

en: Project files
ca: Fitxers del projecte

en: Project files:
ca: Fitxers del projecte:

en: Project name
ca: Nom del projecte

en: Properties
ca: Propietats

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
ca: El connector del servidor intermediari «%s» amb extensió «%s» comença amb un punt. Corregiu el connector del vostre servidor intermediari.

en: Punctuation characters
ca: Símbols de puntuació

en: Question
ca: Pregunta

en: Quit
ca: Surt

en: Quit Geany
ca: Surt de Geany

en: RO
ca: LEC

en: R_eload As
ca: Torna a carr_egar com a...

en: R_ename
ca: R_eanomena

en: Range:
ca: Interval:

en: Re-open last closed tab
ca: Reobre l'última pestanya oberta

en: Re_place All
ca: Substitueix-ho _tot

en: Read _Only
ca: N_omés lectura

en: Read-only:
ca: Només lectura:

en: Read:
ca: Lectura:

en: Recent _Files
ca: _Fitxers recents

en: Recent files list length:
ca: Mostra la llista de fitxers oberts:

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the last modification
ca: Refés l'última modificació

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Reload file
ca: Actualitza el fitxer

en: Reload symbol list
ca: Actualitza la llista de símbols

en: Reload the current file from disk
ca: Actualitza el fitxer des del disc

en: Remove Error Indicators
ca: Suprimeix els indicadors d'error

en: Remove Error _Indicators
ca: Suprimeix els _indicadors d'error

en: Remove Markers
ca: Suprimeix les marques

en: Remove Markers and Error Indicators
ca: Suprimeix les marques i els indicadors d'error

en: Remove _Markers
ca: Suprimeix les _marques

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
ca: Suprimeix tots els missatges de la barra d'estat. Els missatges encara es mostraran a la finestra dels missatges d'estat.

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
ca: Suprimeix els espais i els tabuladors finals a l'acabament de les línies

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
ca: Renderitza la mida de la lletra del document amb el nivell actual del zoom

en: Replace
ca: Substitueix

en: Replace & Fi_nd
ca: Substitueix i tro_ba

en: Replace Tabs with S_paces
ca: Substitueix els tabuladors amb es_pais

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
ca: Reemplaça \\, \t, \n, \r i \uXXXX (caràcters Unicode) amb les seqüències de control corresponents

en: Replace all matches found in the currently selected text
ca: Substitueix totes les ocurrències al text seleccionat actualment

en: Replace spaces with tabs
ca: Substitueix els espais amb tabuladors

en: Replace special characters
ca: Substitueix els caràcters especials

en: Replace tabs with space
ca: Substitueix els tabuladors amb espais

en: Replace text in the current document
ca: Substitueix el text en el document actual

en: Replace wit_h:
ca: Substitueix a_mb:

en: Replaced %u matches in %u documents.
ca: S'han substituït %u ocurrències en %u documents.

en: Replaces all tabs in document with spaces
ca: Substitueix tots els tabuladors al document amb espais

en: Report a _Bug...
ca: Informa d'un _error...

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
ca: Informeu dels errors a https://github.com/geany/geany/issues.

en: Reset
ca: Restableix

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
ca: Torna una llista de documents oberts en una instància en execució de Geany

en: Right
ca: Dreta

en: Romanian
ca: Romanès

en: Run
ca: Executa

en: Run or view the current file
ca: Executa o visualitza el fitxer

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
ca: Executa programes al VTE en comptes d'obrir una finestra de terminal. Tingueu en compte que els programes executats al VTE no poden ser detinguts

en: SE & SW Asian
ca: Asiàtic sud-oriental i sud-occidental

en: S_elect Current Line(s)
ca: S_elecciona les línies actuals

en: S_mart Line Indent
ca: _Sagnat de línia intel·ligent

en: S_ystem default
ca: _Predeterminat del sistema

en: Sa_ve All
ca: Desa-_ho tot

en: Sa_ve all open files
ca: Desa _tots els fitxers oberts

en: Save
ca: Desa

en: Save Actions
ca: Accions del desament

en: Save All
ca: Desa-ho rot

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa

en: Save all
ca: Desa-ho tot

en: Save all open files
ca: Desa tots els fitxers oberts

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Save only current open _file
ca: Desa només el _fitxer obert actual

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer

en: Save the file and rename it
ca: Anomena i desa el fitxer

en: Save window position
ca: Desa la posició de la finestra

en: Save window size
ca: Desa la mida de la finestra

en: Saves the window position and restores it at the start
ca: Desa la posició de la finestra i la restaura a l'inici

en: Saves the window size and restores it at the start
ca: Desa la mida de la finestra i la restaura a l'inici

en: Scribble
ca: Esborrany

en: Scripting Languages
ca: Llenguatges de scripts

en: Scroll down the view by one line
ca: Desplaça cap a baix la vista en una línia

en: Scroll on keystroke
ca: Desplaça en teclejar

en: Scroll on output
ca: Desplaça en aparèixer text

en: Scroll to current line
ca: Desplaça a la línia actual

en: Scroll up the view by one line
ca: Desplaça amunt de la vista amb una línia

en: Scrollback lines:
ca: Desplaçament enrere de les línies:

en: Se_lect Current Paragraph
ca: Se_lecciona el paràgraf actual

en: Search
ca: Cerca

en: Search Field
ca: Camp de cerca

en: Search _backwards
ca: Cerca cap e_nrere

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
ca[0]: S'ha finalitzat la cerca amb %d coincidència.
ca[1]: S'ha finalitzat la cerca amb %d coincidències.

en: Search failed.
ca: Ha fallat la cerca.

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Section
ca: Secció

en: Section Level 1
ca: Nivell de secció 1

en: Section Level 2
ca: Nivell de secció 2

en: Section Level 3
ca: Nivell de secció 3

en: Section Level 4
ca: Nivell de secció 4

en: Sections
ca: Seccions

en: See grep's manual page for more information
ca: Veieu el manual de 'grep' per a més informació

en: Select
ca: Selecciona

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Browser
ca: Selecciona el navegador

en: Select Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select File
ca: Selecciona el fitxer

en: Select Folder
ca: Selecciona la carpeta

en: Select current word
ca: Selecciona la paraula actual

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ca: Seleccioneu els elements mostrats a la barra d'eines. Els elements es poden ordenar en arrossegar i deixar-los anar.

en: Select to next word part
ca: Selecciona fins a la paraula següent

en: Select to previous word part
ca: Selecciona fins a la paraula anterior

en: Send to Custom Command 1
ca: Envia a l'ordre personalitzada 1

en: Send to Custom Command 2
ca: Envia a l'ordre personalitzada 2

en: Send to Custom Command 3
ca: Envia a l'ordre personalitzada 3

en: Send to Custom Command 4
ca: Envia a l'ordre personalitzada 4

en: Send to Custom Command 5
ca: Envia a l'ordre personalitzada 5

en: Send to Custom Command 6
ca: Envia a l'ordre personalitzada 6

en: Send to Custom Command 7
ca: Envia a l'ordre personalitzada 7

en: Send to Custom Command 8
ca: Envia a l'ordre personalitzada 8

en: Send to Custom Command 9
ca: Envia a l'ordre personalitzada 9

en: Separator
ca: Separador

en: Set Build Commands
ca: Estableix les ordres de la construcció

en: Set Custom Commands
ca: Estableix les ordres personalitzades

en: Set File_type
ca: Estableix el _tipus del fitxer

en: Set Line E_ndings
ca: Estableix l'acabame_nt de línia

en: Set _Encoding
ca: Estableix la _codificació

en: Set encoding:
ca: Estableix la codificació:

en: Set filetype:
ca: Estableix el tipus de fitxer:

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
ca: Estableix el número de columna inicial a COLUMNA per al primer fitxer obert (és útil en conjunció amb --line)

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
ca: Estableix el número de línia inicial a LÍNIA per al primer fitxer obert

en: Set menu item label
ca: Estableix l'etiqueta de l'element del menú

en: Set path from document
ca: Estableix el camí des del document

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
ca: Establiu la informació que s'utilitza a les plantilles. Consulteu la documentació per a més detalls.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
ca: Estableix el color del fons del text a l'estri del terminal

en: Sets the color of the long line marker
ca: Estableix el color de la barra de marques llarga

en: Sets the default encoding for newly created files
ca: Estableix la codificació predeterminada per a fitxers de nova creació

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
ca: Estableix la codificació predeterminada per als fitxers ja existents no Unicode

en: Sets the editor font
ca: Estableix la lletra de l'editor

en: Sets the font for the message window
ca: Estableix la lletra per a la finestra dels missatges

en: Sets the font for the symbol list
ca: Estableix la lletra per a la llista dels símbols

en: Sets the font for the terminal widget
ca: Estableix la lletra per a l'estri del terminal

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
ca: Estableix el color del text a l'estri del terminal

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
ca: Estableix el camí al shell que s'ha d'iniciar dins de l'emulació del terminal

en: Setting %s indentation mode for %s.
ca: S'estableix el mode de sagnat %s per a %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
ca: S'estableix l'amplada de sagnat a %d per a %s.

en: Settings
ca: Ajusts

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Show Color Chooser
ca: Mostra el selector de color

en: Show Indentation _Guides
ca: Mostra les _guies de sagnat

en: Show Line _Endings
ca: Mostra els _finals de línia

en: Show Message _Window
ca: Mostra la _finestra dels missatges

en: Show S_ymbol List
ca: Mostra la ll_ista dels símbols

en: Show Side_bar
ca: Mostra la _barra lateral

en: Show White S_pace
ca: Mostra els e_spais en blanc

en: Show _Document List
ca: Mostra la llista dels _documents

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els Fitxers _Ocults

en: Show _Line Numbers
ca: Mostra els números de _línia

en: Show _Markers Margin
ca: Mostra el marge de les _marques

en: Show _Paths
ca: Mostra els ca_mins

en: Show _Toolbar
ca: Mostra la barra d’_eines

en: Show _hidden files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Show calltip
ca: Mostra els prototips de funció

en: Show close buttons
ca: Mostra els botons de tancament

en: Show documents list
ca: Mostra la llista dels documents

en: Show editor tabs
ca: Mostra les pestanyes de l'editor

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show indentation guides
ca: Mostra les guies de sagnat

en: Show line endings
ca: Mostra el final de línia

en: Show line numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Show markers margin
ca: Mostra el marge de les marques

en: Show sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Show status bar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Show symbol list
ca: Mostra la llista dels símbols

en: Show t_oolbar
ca: M_ostra la barra d'eines

en: Show the current document
ca: Mostra el document actual

en: Show the preferences dialog
ca: Mostra el diàleg de les preferències

en: Show version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Show white space
ca: Mostra els espais en blanc

en: Shows a confirmation dialog on exit
ca: Mostra un diàleg de confirmació amb la sortida

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
ca: Mostra el botó d'una creu petita a les pestanyes dels fitxers per a tancar fàcilment els fitxers en fer-hi clic (cal reiniciar Geany)

en: Shows or hides the Line Number margin
ca: Mostra o amaga el marge amb els números de línia

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
ca: Mostra o amaga el petit marge dret dels números de línia, que s'utilitza per marcar les línies

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
ca: Mostra línies de punts petits per ajudar-vos a utilitzar el sagnat correcte

en: Shows the line ending character
ca: Mostra el caràcter de final de línia

en: Side by Side
ca: Cara a cara

en: Sidebar:
ca: Barra lateral:

en: Single quotes ' '
ca: Cometes senzilles ' '

en: Size:
ca: Mida:

en: Snippet completion
ca: Compleció dels snippets

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
ca: Alguns dels col·laboradors (per a més detalls, consulteu el fitxer %s):

en: Sort by _Appearance
ca: Ordena per _aparença

en: Sort by _Name
ca: Ordena per _nom

en: Source file:
ca: Fitxer del codi font:

en: South European
ca: Sud-europeu

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
ca: Llista dels patrons dels fitxers separats amb espais que s'utilitza per al diàleg troba als fitxers (p. ex. *.c *.h)

en: Spaces
ca: Espais

en: Special Characters
ca: Caràcters especials

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
ca: Especifica el nombre de línies de l'historial que podeu anar enrere a la finestra de l'estri del terminal

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
ca: Especifica el nombre de fitxers que s'emmagatzemen a la llista dels fitxers recents

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ca: Especifiqueu un format per al segell de la data i l'hora que s'afegeix a la capçalera de cada pàgina. Podeu utilitzar qualsevol dels especificadors de conversió que es poden utilitzar amb la funció strftime d'ANSI C.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ca: Especifiqueu un format per al comodí {datetime}. Podeu utilitzar qualsevol dels especificadors de conversió que es poden utilitzar amb la funció strftime d'ANSI C.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ca: Especifiqueu un format per al comodí {date}. Podeu utilitzar qualsevol dels especificadors de conversió que es poden utilitzar amb la funció strftime d'ANSI C.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ca: Especifiqueu un format per al comodí {year}. Podeu utilitzar qualsevol dels especificadors de conversió que es poden utilitzar amb la funció strftime d'ANSI C.

en: Split Window
ca: Divideix la finestra

en: Splits the editor view into two windows.
ca: Divideix la vista de l'editor en dues finestres.

en: Square brackets [ ]
ca: Claudàtors [ ]

en: Startup
ca: Inici

en: Startup path:
ca: Camí inicial:

en: Status
ca: Estat

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Steps
ca: Passes

en: Stop scrolling at last line
ca: Atura el desplaçament a l'última línia

en: Store project file inside the project base directory
ca: Emmagatzema el fitxer del projecte dins del directori base del projecte

en: Strip trailing spaces and tabs
ca: Elimina els espais i els tabuladors finals

en: Structs
ca: Estructures

en: Structures
ca: Estructures

en: Subsection
ca: Subsecció

en: Subsubsection
ca: Subsubsecció

en: Suppress snippet completion
ca: Suprimeix la compleció dels snippets

en: Suppress status messages in the status bar
ca: Suprimeix els missatges d'estat a la barra d'estat

en: Switch to Compiler
ca: Canvia al compilador

en: Switch to Document
ca: Canvia al document

en: Switch to Editor
ca: Canvia a l'editor

en: Switch to Message Window
ca: Canvia a la finestra dels missatges

en: Switch to Messages
ca: Canvia als missatges

en: Switch to Scribble
ca: Canvia a l'esborrany

en: Switch to Search Bar
ca: Canvia a la barra de cerca

en: Switch to Sidebar
ca: Canvia a la barra lateral

en: Switch to Sidebar Document List
ca: Canvia a la barra lateral de la llista dels documents

en: Switch to Sidebar Symbol List
ca: Canvia a la barra lateral de la llista dels símbols

en: Switch to VTE
ca: Canvia al VTE

en: Switch to last used document
ca: Canvia a l'últim document utilitzat

en: Switch to last used document after closing a tab
ca: Canvia a l'últim document utilitzat després de tancar una pestanya

en: Switch to left document
ca: Canvia al document de l'esquerra

en: Switch to right document
ca: Canvia al document de la dreta

en: Switch to status message list at new message
ca: Canvia al missatge d'estat quan hi hagi un missatge nou

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
ca: Canvia a la pestanya dels missatges d'estat (a la part de baix de la finestra del bloc de notes) si arriba un nou missatge d'estat

en: Symbol list update frequency:
ca: Freqüència d'actualització de la llista dels símbols:

en: Symbol list:
ca: Llista dels símbols:

en: Symbols
ca: Símbols

en: System _default
ca: Pre_determinat del sistema

en: T_abs and Spaces
ca: T_abuladors i espais

en: T_abs and spaces
ca: T_abuladors i espais

en: T_oggle Case of Selection
ca: C_ommuta la caixa de la selecció

en: Tables
ca: Taules

en: Tabs
ca: Tabuladors

en: Tabs and Spaces
ca: Tabuladors i espais

en: Targets
ca: Objectius

en: Technical characters
ca: Caràcters tècnics

en: Templates
ca: Plantilles

en: Text ended before matching quote was found
ca: El text s'ha acabat abans de les cometes de tancament

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ca: No hi ha text (o només espais en blanc)

en: The '%s' project is open.
ca: El projecte «%s» està obert.

en: The Geany developer team
ca: L'equip de desenvolupament de Geany

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
ca: El nombre de caràcters que són necessaris per a mostrar la llista de compleció automàtica dels símbols

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
ca: El color del fons dels caràcters després que la posició del cursor donada (veieu més avall) hagi canviat al color establer més avall. (es recomana quan s'utilitzen lletres proporcionals)

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
ca: L'estat anterior de la memòria intermèdia s'emmagatzema en l'historial i en desfer ho restaura. Podeu inhabilitar-ho en descartar l'historial després de la recàrrega. Aquest missatge no es mostrarà de nou però l'elecció es pot canviar en les altres preferències.

en: The combination '%s' is already used for "%s".
ca: La combinació «%s» ja s'està utilitzant per a «%s».

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
ca: L'ordre a executar quan s'utilitza "Obre amb". Podeu utilitzar els comodins %f i %d.
    %f serà substituït amb el nom de fitxer, incloent-hi el camí complet
    %d serà substituït amb el nom del camí, sense el nom de fitxer

en: The current filetype overrides the default style.
ca: El tipus de fitxer actual anul·la l'estil predeterminat.

en: The document has been closed.
ca: S'ha tancat el document.

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
ca: L'ordre personalitzada executada ha finalitzat incorrectament.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
ca: L'ordre personalitzada executada ha finalitzat incorrectament. La vostra selecció no ha canviat. Missatge d'error: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
ca: No s'ha pogut obrir de forma apropiada el fitxer «%s» i ha estat truncat. Això pot ser a causa que el fitxer contingui un byte NULL. Aneu amb compte amb el desament, ja que es poden perdre dades.
    El fitxer s'ha establert a només lectura.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
ca: El fitxer «%s» no sembla un fitxer de text o la codificació no està suportada.

en: The file "%s" is not valid %s.
ca: El fitxer «%s» no és %s vàlid.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
ca: El fitxer «%s» s'imprimirà amb l'ordre següent:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer «%s» ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: The file '%s' is not saved.
ca: El fitxer «%s» no s'ha desat.

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
ca: El fitxer «%s» en el disc és més recent que l'actual en memòria.

en: The file has been reloaded.
ca: El fitxer s'ha recarregat.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
ca: Les dreceres de teclat següents són configurables:

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
ca: La marca de línia llarga és una línia estreta vertical a l'editor. Serveix per marcar les línies llargues, o com a suggeriment on tallar-les. Indiqueu un valor major que 0 per a especificar la columna on ha d'aparèixer.

en: The name of the developer
ca: El nom del desenvolupador

en: The path "%s" does not exist.
ca: El directori «%s» no existeix.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
ca: El connector «%s» no és un binari compatible amb aquesta versió de Geany - si us plau, torneu-lo a compilar.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
ca: El nom de projecte especificat és massa llarg (màxim %d caràcters).

en: The specified project name is too short.
ca: El nom de projecte especificat és massa curt.

en: The width in chars of a single indent
ca: L'amplada en caràcters d'un sol sagnat

en: This is Geany %s.
ca: Geany %s.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
ca: Això pot provocar que es visualitzin incorrectament els esquemes de color.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
ca: Aquesta opció inhabilita la detecció automàtica de la codificació quan s'obren fitxers no Unicode i obre els fitxers amb la codificació especificada (normalment no es necessita)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
ca: Aquesta opció inhabilita la vinculació de tecles per fer emergir la barra de menú (per defecte és F10). Inhabilitar-ho pot ser útil si esteu utilitzant, per exemple, Midnight Commander al VTE.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
ca: Aquest connector proporciona diferents accions relacionades amb el desament dels fitxers.

en: Toggle All Additional Widgets
ca: Commuta tots els estris addicionals

en: Toggle All _Additional Widgets
ca: Commuta tots els estris _addicionals

en: Toggle Line breaking
ca: Commuta el trencament de la línia

en: Toggle Line wrapping
ca: Commuta envoltar la línia

en: Toggle Messages Window
ca: Commuta la finestra dels missatges

en: Toggle Sidebar
ca: Commuta la barra lateral

en: Toggle current fold
ca: Commuta el replegament actual

en: Toggle line commentation
ca: Commuta el comentari de línia

en: Toggle marker
ca: Commuta la marca

en: Toggle plugin status
ca: Commuta el connector de l'estat

en: Toggle the documents list on and off
ca: Activa o desactiva la llista dels documents

en: Toggle the symbol list on and off
ca: Activa o desactiva la llista dels símbols

en: Too many items selected!
ca: Massa elements seleccionats!

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Tools
ca: Eines

en: Top
ca: Amunt

en: Top and Bottom
ca: Amunt i avall

en: Traits
ca: Trets

en: Translators
ca: Traductors

en: Triggers
ca: Disparadors

en: Try to resave the file?
ca: Voleu intentar desar el fitxer de nou?

en: Turkish
ca: Turc

en: Type Selectors
ca: Selectors de tipus

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
ca: Teclegeu una seqüència breu de caràcters i completeu-la a una cadena de més complexa mitjançant la pulsació d'una tecla

en: Type constructors
ca: Constructors de tipus

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
ca: Teclegeu el que vulgueu, utilitzeu-ho com a un tauler d'avisos/esborranys

en: Type:
ca: Tipus:

en: Typedefs / Enums
ca: Definicions de tipus / enumeracions

en: Types
ca: Tipus

en: U_ncomment Line(s)
ca: _Des-comenta les línies

en: Uncomment line(s)
ca: Des-comenta les línies

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo history will be lost.
ca: L'historial de desfer es perdrà.

en: Undo the last modification
ca: Desfés l'última modificació

en: Unfold all
ca: Desplega-ho tot

en: Unknown error executing child process
ca: S'ha produït un error desconegut en executar el procés fill

en: Unknown filetype extension for "%s".
ca: Tipus de fitxer desconegut per a «%s».

en: Up
ca: Dalt

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
ca: Ús: %s -g <Fitxer d'Etiquetes> <Llista de Fitxers>

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
ca: Utilitza el FITXER com a la biblioteca VTE enllaçada dinàmicament

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
ca: Utilitza expressions regulars de tipus Perl. Per a informació detallada sobre expressions regulars, consulteu el manual.

en: Use Windows native dialogs
ca: Utilitza els diàlegs natius de Windows

en: Use _escape sequences
ca: Utilitza les seqüències d'_escapament

en: Use alternate configuration directory DIR
ca: Utilitza el directori de configuració alternatiu DIR

en: Use an external command for printing
ca: Utilitza una ordre externa per a la impressió

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
ca: Utilitza la paraula actual sota el cursor quan s'obre ell diàleg troba, Els diàlegs troba als fitxers o substitueix quan no hi ha cap selecció

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
ca: Utilitza una codificació fixa quan s'obrin fitxers no Unicode

en: Use global settings
ca: Utilitza els ajusts globals

en: Use indicators to show compile errors
ca: Utilitza els indicadors per mostrar els errors de compilació

en: Use multi-line matchin_g
ca: Utilitza la coincidència de línia múlti_ple

en: Use native GTK printing
ca: Utilitza la impressió nativa de GTK

en: Use one tab per indent
ca: Utilitza una tabulació per al sagnat

en: Use project-based session files
ca: Utilitza els fitxers de sessió basats en projectes

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
ca: Utilitza el nom de fitxer de sòcol FITXER per a la comunicació amb una instància de Geany en execució

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
ca: Utilitza espais si el sagnat total és menor que l'amplada de la tabulació, en cas contrari utilitza ambdós

en: Use spaces when inserting indentation
ca: Utilitza espais quan s'insereixi un nivell de sagnat

en: Use the basename of the printed file
ca: Utilitza el nom base del fitxer imprès

en: Use the current file's directory for Find in Files
ca: Utilitza el directori del fitxer actual per a trobar als fitxers

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
ca: Utilitza la paraula actual sota del cursor per al diàleg Troba

en: Use the project's base directory
ca: Utilitza el directori base del projecte

en: Value
ca: Valor

en: Variables / Signals
ca: Variables / senyals

en: Various
ca: Altres

en: Version number, which a new file initially has
ca: Número de versió, que té inicialment un fitxer nou

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
ca: Versió:⇥%s
    Autors:⇥%s
    Nom de fitxer:⇥%s

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View
ca: Visualitza

en: Views
ca: Vistes

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
ca: Advertència: amplada de tabulació no estàndard: %d != 8!

en: West European
ca: Europeu occidental

en: Western
ca: Occidental

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
ca: Quan està habilitat l'inici "intel·ligent", la tecla INICI (HOME) desplaça el cursor al primer caràcter de la línia que no sigui un espai en blanc o un tabulador, en cas contrari va al principi de la línia. Quan aquesta característica està inhabilitada, la tecla INICI sempre desplaça el cursor al principi de la línia actual, independentment de la seva posició.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
ca: Quan s'habilita, el fitxer del projecte s'emmagatzema dins del directori base del projecte quan es crea un projecte nou, en comptes d'un directori sobre el directori base. Encara podreu canviar el camí al fitxer del projecte al diàleg de projecte nou.

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
ca: Indica si l'emulació del terminal virtual (VTE) s'ha de carregar a l'inici. Desactiveu-ho si no ho necessiteu

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
ca: Indica si cal emetre un so d'avís quan es produeix un error o quan s'ha acabat el procés de compilació

en: Whether to blink the cursor
ca: Indica si es fa parpellejar el cursor

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
ca: Indica si s'ha de detectar el tipus de sagnat a partir del contingut del fitxer quan s'obre

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
ca: Indica si s'ha de detectar el tipus de sagnat a partir del contingut del fitxer quan s'obre

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
ca: indica si s'executa "cd $path" quan canvieu entre els fitxers oberts

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
ca: Indica si es posicionaran les pestanyes dels fitxers al costat de la pestanya actual en lloc de les vores del bloc de notes

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
ca: Indica si es desplaça a la part de baix si es prem alguna tecla

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
ca: Indica si es desplaça a la part de baix quan es genera la sortida

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
ca: Indica si s'ha de mostrar la barra d'estat a la part inferior de la finestra principal

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
ca: Indica si s'atura el desplaçament d'una pàgina un cop se supera l'última línia d'un document

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
ca: Indica si s'emmagatzemen els fitxers de sessió del projecte i si s'obren quan es torni a obrir el projecte

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
ca: Indica si s'utilitzen indicadors (un subratllat ondulat) per ressaltar les línies on el compilador ha trobat una advertència o un error

en: Without encoding
ca: Sense codificació

en: Word Count
ca: Recompte de paraules

en: Word part completion
ca: Compleció de part de la paraula

en: Words:
ca: Paraules:

en: Working directory
ca: Directori de treball

en: Wrap search and find again?
ca: Tornar a començar la cerca des del principi?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
ca: Envolta la línia al final de la finestra i continua-la en la següent línia. Nota: Envoltar la línia té un cost de rendiment elevat per als documents grans, per tant convé inhabilitar-ho en màquines amb pocs recursos.

en: Write:
ca: Escriptura:

en: XML/HTML tag auto-closing
ca: Tancament automàtic de les etiquetes XML/HTML

en: Year:
ca: Any:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
ca: Podeu enviar la selecció actual a qualsevol d'aquestes ordres i la sortida de l'ordre reemplaçarà la selecció actual.

en: You have specified an invalid project filename.
ca: Heu especificat un nom de fitxer per al projecte invàlid.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
ca: El directori de configuració s'ha canviat correctament de «%s» to «%s».

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
ca: El directori de configuració «%s» no s'ha pogut moure a «%s» (%s). Si us plau, moveu el directori manualment a la nova ubicació.

en: Zoom In
ca: Augment el zoom

en: Zoom Out
ca: Redueix el zoom

en: Zoom Reset
ca: Restableix el zoom

en: Zoom in the text
ca: Amplia el zoom al text

en: Zoom out the text
ca: Redueix el zoom al text

en: [FILES...]
ca: [FITXERS...]

en: _Allow
ca: _Permet

en: _Append toolbar to the menu
ca: _Annexa la barra d'eines al menú

en: _Apply Default Indentation
ca: _Aplica el sagnat predeterminat

en: _Auto-indentation
ca: Sagnat _automàtic

en: _Auto-replace Special Characters
ca: Substitueix _automàticament els caràcters especials

en: _Build
ca: Constr_ueix

en: _C++ Class...
ca: Classe _C++...

en: _Clone
ca: _Clona

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Collapse All
ca: _Contreu-ho tot

en: _Color Chooser
ca: Selector de _color

en: _Comment Line(s)
ca: _Comenta les línies

en: _Compile
ca: _Compila

en: _Copy Current Line(s)
ca: _Copia les línies actuals

en: _Decrease Indent
ca: _Redueix el sagnat

en: _Delete Current Line(s)
ca: _Suprimeix les línies actuals

en: _Detect from Content
ca: _Detecta a partir del contingut

en: _Directory to save backup files in:
ca: _Directori on desar les còpies de seguretat:

en: _Directory:
ca: _Directori:

en: _Don't save
ca: _No ho desis

en: _Donate...
ca: Fes un _donatiu...

en: _East European
ca: _Europeu oriental

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Execute
ca: _Executa

en: _Expand All
ca: _Expandeix-ho tot

en: _Export
ca: _Exporta

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Filetype Configuration
ca: Configuració de tipus de _fitxer

en: _Filetype to use for newly opened files:
ca: Tipus de _fitxer per defecte per a fitxers de nova creació:

en: _Find All
ca: _Troba-ho tot

en: _Find in Files...
ca: _Troba als fitxers...

en: _Find...
ca: _Troba...

en: _Fold All
ca: _Replega-ho tot

en: _Format
ca: _Formata

en: _GTK+ Class...
ca: Classe _GTK+...

en: _Go to Line...
ca: Vés a la _línia...

en: _HTML Replacement
ca: Substitució _HTML

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hide Message Window
ca: _Oculta la finestra dels missatges

en: _Hide Toolbar
ca: _Oculta la barra d'eines

en: _Images only
ca: Només _imatges

en: _In Document
ca: Al _document

en: _Increase Indent
ca: _Incrementa el sagnat

en: _Input Methods
ca: Mètodes d'_entrada

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Insert "include <...>"
ca: _Insereix «include <...>»

en: _Insert Special HTML Characters...
ca: _Insereix caràcters especials HTML...

en: _Insert line numbers
ca: _Insereix els números de línia

en: _Invert search results
ca: _Inverteix els resultats de la cerca

en: _Large icons
ca: Icones _grans

en: _Line Wrapping
ca: Envoltar de _línia

en: _Make All
ca: _Make all

en: _Mark
ca: _Marca

en: _Mark All
ca: _Marca-ho tot

en: _Markup Languages
ca: Llenguatges de _marques

en: _Middle Eastern
ca: Orient _mitjà

en: _More
ca: _Més

en: _More Options
ca: _Més opcions

en: _Move Line(s) Up
ca: _Mou les línies amunt

en: _New...
ca: _Nou...

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Next Error
ca: Error següe_nt

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Override
ca: A_nul·la

en: _Overwrite
ca: S_obreescriure

en: _PHP Class...
ca: Classe _PHP...

en: _Plugin Manager
ca: _Gestor de connectors

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Previous Error
ca: Error _anterior

en: _Print status message if files have been automatically saved
ca: Im_primeix el missatge d'estat si els fitxers s'han desat automàticament

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: _Programming Languages
ca: Llenguatges de _programació

en: _Project
ca: _Projecte

en: _Recent Projects
ca: Projectes _recents

en: _Recurse in subfolders
ca: _Recursiu a les subcarpetes

en: _Reflow Lines/Block
ca: _Reflux de les línies o dels blocs

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Reload Configuration
ca: _Recarrega la configuració

en: _Replace
ca: S_ubstitueix

en: _Replace Characters in Selection
ca: Substitueix els ca_ràcters a la Selecció

en: _Replace Spaces with Tabs...
ca: Substitueix els espais amb tabulado_rs...

en: _Replace...
ca: _Substitueix...

en: _Restart Terminal
ca: _Reinicia el terminal

en: _SE & SW Asian
ca: Asiàtic _sud-oriental i sud-occidental

en: _Scripting Languages
ca: Llenguatges de _scripts

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Send Selection to
ca: Envia la _selecció a...

en: _Send Selection to Terminal
ca: Envia la _selecció al terminal

en: _Set Build Commands
ca: E_stableix les ordres de la construcció

en: _Set Custom Date Format
ca: E_stableix el format de data personalitzat

en: _Set Path From Document
ca: E_stableix el camí des del document

en: _Side by Side
ca: _Cara a cara

en: _Small icons
ca: Icone_s petites

en: _Spaces
ca: E_spais

en: _Split Window
ca: _Divideix la finestra

en: _Strip Trailing Spaces
ca: Elimina els espai_s finals

en: _Tabs
ca: _Tabuladors

en: _Text only
ca: Només _text

en: _Toggle Line Commentation
ca: Commu_ta els comentaris de línia

en: _Toolbar Preferences
ca: Preferències de la _barra d'eines

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Top and Bottom
ca: A_munt i avall

en: _Transpose Current Line
ca: _Transposa les línies actuals

en: _Unfold All
ca: _Desplega-ho tot

en: _Unsplit
ca: D_es-divideix

en: _Use Custom Date Format
ca: _Utilitza un format de data personalitzat

en: _Use current zoom level
ca: _Utilitza el nivell de zoom actual

en: _Use regular expressions
ca: _Utilitza expressions regulars

en: _Very small icons
ca: Icones _molt petites

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Website
ca: Lloc _web

en: _West European
ca: Europeu _occidental

en: _Word Count
ca: Reco_mpte de paraules

en: _Write Unicode BOM
ca: _Escriu BOM Unicode

en: all
ca: tot

en: built on %s with
ca: construït el %s amb

en: custom
ca: personalitzat

en: dd.mm.yyyy
ca: dd.mm.aaaa

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
ca: dd.mm.aaaa hh:mm:ss

en: developer
ca: desenvolupador

en: failed to substitute %%p, no project active
ca: ha fallat la substitució %%p, no hi ha cap projecte actiu

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
ca: La biblioteca VTE no és vàlida «%s»: falta el símbol «%s»

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
ca: línia: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      codificació: %e      tipus de fitxer: %f      àmbit: %S

en: maintainer
ca: mantenidor

en: mm.dd.yyyy
ca: mm.dd.aaaa

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
ca: mm.dd.aaaa hh.mm.ss

en: project
ca: projecte

en: projects
ca: projectes

en: seconds
ca: segons

en: selection
ca: selecció

en: translation maintainer
ca: coordinador de les traduccions

en: unknown
ca: desconegut

en: untitled
ca: sense títol

en: whole document
ca: tot el document

en: yyyy/mm/dd
ca: aaaa/mm/dd

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
ca: aaaa/mm/dd hh:mm:ss
