Exo - en to ca translation catalogue (262 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
ca:     %s [opcions] --build-list [nom del fitxer]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
ca:     exo-open --launch TIPUS [PARÀMETREs...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
ca:   --build-list      Analitza les parelles (nom, fitxer)

en:   --extern          Generate extern symbols
ca:   --extern          Genera els símbols externs

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
ca:   --launch TIPUS [PARÀMETREs...]        Llença l'aplicació preferida del TIPUS
                                          amb els PARÀMETREs opcionals, on TIPUS
                                          és un dels valors següents.

en:   --name=identifier C macro/variable name
ca:   --name=identifier nom de la macro de C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
ca:   --output=nom_fitxer Escriu el csource generat al fitxer especificat

en:   --static          Generate static symbols
ca:  --static           Genera els símbols estàtics

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
ca:   --strip-comments  Treu els comentaris dels fitxers XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
ca:   --strip-content  Treu el contingut dels nodes dels fitxers XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
ca:  --working-directory DIRECTORI         Directori de treball predeterminat per a les aplicacions
                                          quan s'utilitza l'opció --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
ca:   -?, --help                          Imprimeix aquest missatge d'ajuda i surt

en:   -V, --version                       Print version information and exit
ca:   -V, --version                       Imprimeix la informació de la versió i surt

en:   -V, --version     Print version information and exit
ca:   -V, --version     Imprimeix la informació de la versió i surt

en:   -h, --help        Print this help message and exit
ca:   -h, --help        Imprimeix aquest missatge d'ajuda i surt

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ca:   WebBrowser       - El navegador web preferit.
      MailReader       - El client de correu preferit.
      FileManager      - El gestor de fitxers preferit.
      TerminalEmulator - L'emulador de terminal preferit.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ca: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
              os-cillation e.K. Tots els drets reservats.
    
    Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Construït amb Gtk+-%d.%d.%d, executant Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Envieu els errors a <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
ca: %s ve sense CAP TIPUS DE GARANTIA,
    Podeu redistribuir les còpies de %s sota els termes de
    la GNU Lesser General Public License, la qual es pot trobar al
    paquet del codi font de %s.

en: Action Icons
ca: Icones de les accions

en: Active
ca: Actiu

en: Active item border color
ca: Activa el color de la vora de l'element

en: Active item fill color
ca: Activa el color d'emplenat de l'element

en: Active item index
ca: Activa l'índex de l'element

en: Active item text color
ca: Activa el color del text de l'element

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Icons
ca: Totes les icones

en: Animations
ca: Animacions

en: Application Chooser Button
ca: Botó d'elecció d'aplicació

en: Application Icons
ca: Icones de les aplicacions

en: Block Device
ca: Dispositiu de blocs

en: Browse the file system
ca: Navegueu pel sistema de fitxers

en: Browse the file system to choose a custom command.
ca: Navega pel sistema de fitxers per escollir una ordre.

en: Browse the web
ca: Navegueu pel web

en: C_omment:
ca: Co_mentari:

en: C_reate
ca: C_rea

en: Caja File Manager
ca: Gestor de fitxers Caja

en: Character Device
ca: Dispositiu de caràcters

en: Choose Preferred Application
ca: Selecció de l'aplicació preferida

en: Choose a custom File Manager
ca: Escolliu un gestor de fitxers

en: Choose a custom Mail Reader
ca: Escolliu un client de correu personalitzat

en: Choose a custom Terminal Emulator
ca: Escolliu un emulador de terminal

en: Choose a custom Web Browser
ca: Escolliu un navegador web

en: Choose filename
ca: Trieu un nom de fitxer

en: Clear search field
ca: Neteja el camp de cerca

en: Column Spacing
ca: Espaiat entre columnes

en: Column spacing
ca: Espaiat entre columnes

en: Comm_and:
ca: _Ordre:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ca: Copyright (c) %s
              os-cillation e.K. Tots els drets reservats.
    
    Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
ca: Crea un directori

en: Create Launcher
ca: Crea un llançador

en: Create Launcher <b>%s</b>
ca: Crea un llançador <b>%s</b>

en: Create Link
ca: Crea un enllaç

en: Create a new desktop file in the given directory
ca: Crea un nou fitxer d'escriptori en el directori especificat

en: Cursor item border color
ca: Cursor amb vora de color

en: Cursor item fill color
ca: Cursor emplenat de color

en: Cursor item text color
ca: Cursor amb text de color

en: Customize Toolbar...
ca: Personalitza la barra d'eines...

en: Debian Sensible Browser
ca: Navegador sensat de Debian

en: Debian X Terminal Emulator
ca: Emulador de Terminal X de Debian

en: Device Icons
ca: Icones dels dispositius

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
ca: Arrossega un element a les barres d'eines superiors per a afegir-lo. Arrossegueu-lo des de les barres d'eines a la taula d'elements per a suprimir-lo.

en: Edit Directory
ca: Edita un directori

en: Edit Launcher
ca: Edita el llançador

en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Enable Search
ca: Habilita la cerca

en: Enlightened Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal Enlightened

en: Epiphany Web Browser
ca: Navegador web Epiphany

en: Executable Files
ca: Fitxers executables

en: Failed to create "%s".
ca: Ha fallat la creació de «%s».

en: Failed to execute default File Manager
ca: Ha fallat l'execució del gestor de fitxers predeterminat

en: Failed to execute default Mail Reader
ca: Ha fallat l'execució del client de correu predeterminat

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ca: Ha fallat l'execució de l'emulador de terminal predeterminat

en: Failed to execute default Web Browser
ca: Ha fallat l'execució del navegador web predeterminat

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
ca: Ha fallat el llançament de l'aplicació preferida per a la categoria «%s».

en: Failed to load contents from "%s": %s
ca: Ha fallat la càrrega del contingut de «%s»: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
ca: Ha fallat la càrrega de la imatge «%s»: raó desconeguda; probablement el fitxer està malmès.

en: Failed to open "%s".
ca: Ha fallat l'obriment de «%s».

en: Failed to open %s for writing
ca: Ha fallat l'obriment de %s per a l'escriptura

en: Failed to open URI "%s".
ca: Ha fallat l'obriment de l'URI «%s».

en: Failed to open display
ca: Ha fallat l'obriment de la pantalla

en: Failed to open file "%s": %s
ca: Ha fallat l'obriment de «%s»: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
ca: Ha fallat l'anàlisi del contingut de «%s»: %s

en: Failed to read file "%s": %s
ca: Ha fallat la lectura del fitxer «%s»: %s

en: Failed to save "%s".
ca: Ha fallat el desament de «%s».

en: Failed to set default File Manager
ca: Ha fallat l'establiment del gestor de fitxers predeterminat

en: Failed to set default Mail Reader
ca: Ha fallat l'establiment del client de correu predeterminat

en: Failed to set default Terminal Emulator
ca: Ha fallat l'establiment de l'emulador de terminal predeterminat

en: Failed to set default Web Browser
ca: Ha fallat l'establiment del navegador web predeterminat

en: File "%s" has no type key
ca: El fitxer «%s» no té la clau tipus

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: File Type Icons
ca: Icones dels tipus de fitxer

en: File location is not a regular file or directory
ca: La ubicació del fitxer no està en un fitxer o directori regular

en: Folder
ca: Carpeta

en: Follow state
ca: Segueix l'estat

en: GNOME Terminal
ca: Terminal del GNOME

en: Galeon Web Browser
ca: Navegador web Galeon

en: Homogeneous
ca: Homogeni

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ca: Posicionament relatiu entre el text i la icona de cada element

en: Icon
ca: Icona

en: Icon Bar Model
ca: Model de barra d'icones

en: Icon View Model
ca: Model de vista d'icones

en: Icon column
ca: Columna d'icones

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
ca: Si no especifiqueu l'opció --launch, exo-open obrirà tots els URL especificats
    amb els identificadors preferits per URL. Altrament, si voleu
    especificar l'opció --launch podreu seleccionar l'aplicació preferida a
    executar. També podeu passar paràmetres addicionals per l'aplicació (per
    exemple, per a TerminalEmulator podeu passar la línia d'ordres que s'ha d'executar
    al terminal).

en: Image Files
ca: Fitxers d'imatge

en: Invalid helper type "%s"
ca: El tipus d'ajudant no és vàlid «%s»

en: Konqueror Web Browser
ca: Navegador web Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ca: Llança l'ajudant predeterminat del TIPUS amb els PARÀMETREs opcionals, on TIPUS és un dels següents valors.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
ca: No es poden llançar els fitxers d'escriptori si %s no s'ha compilat amb compatibilitat GIO-Unix.

en: Layout mode
ca: Mode del format

en: Links Text Browser
ca: Navegador web de text Links

en: Location Icons
ca: Icones de les ubicacions

en: Lynx Text Browser
ca: Navegador web de text Lynx

en: Mail Reader
ca: Client de correu

en: Margin
ca: Marge

en: Markup column
ca: Columna d'etiquetatge

en: Menu Icons
ca: Icones dels menús

en: Model column to search through when searching through item
ca: Model de columnes per buscar quan es busqui mitjançant elements

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
ca: Model de columna que s'utilitza per a recuperar el camí absolut al fitxer d'una imatge a renderitzar

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ca: Columna del model d'on obtenir la icona de la memòria de píxel

en: Model column used to retrieve the text from
ca: Columna del model d'on obtenir el text

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ca: Columna del model d'on obtenir el text si es fa servir el marcatge Pango

en: Model for the icon bar
ca: Model per la barra d'icones

en: Mozilla Browser
ca: Navegador Mozilla

en: Netscape Navigator
ca: Navegador Netscape

en: No application selected
ca: No s'ha seleccionat cap aplicació

en: No command specified
ca: No heu especificat cap ordre

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No file/folder specified
ca: No heu especificat cap fitxer o carpeta

en: No helper defined for "%s".
ca: No hi ha cap ajudant definit per a «%s».

en: No icon
ca: Sense icona

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Number of columns to display
ca: El nombre de columnes a mostrar

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
ca: Obre les aplicacions preferides
    diàleg de configuració

en: Opera Browser
ca: Navegador Opera

en: Options:
ca: Opcions:

en: Orientation
ca: Orientació

en: PCMan File Manager
ca: Gestor de fitxers PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ca: Gestor de fitxers PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
ca: Scripts Perl

en: Pixbuf column
ca: Columna de memòria de píxel

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ca: Trieu el gestor de fitxers preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ca: Trieu ara el client de correu preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ca: Trieu l'emulador de terminal preferit i feu
    clic a «D'acord» per continuar.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ca: Trieu el navegador web preferit
    i feu clic «D'acord» per continuar.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
ca: Aplicacions preferides (navegador web, client de correu i emulador de terminal)

en: Preset URL when creating a link
ca: Preselecciona l'URL quan es creï un enllaç

en: Preset command when creating a launcher
ca: Preselecciona l'ordre de creació de llançadors

en: Preset comment when creating a desktop file
ca: Preselecciona el comentari de creació de fitxers d'escriptori

en: Preset icon when creating a desktop file
ca: Preselecciona la icona de creació de fitxers d'escriptori

en: Preset name when creating a desktop file
ca: Preselecciona el nom de creació de fitxers d'escriptori

en: Press left mouse button to change the selected application.
ca: Premeu el botó esquerre del ratolí per canviar l'aplicació seleccionada.

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Python Scripts
ca: Scripts Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
ca: Consulta l'ajudant predeterminat del TIPUS, on TIPUS és un dels següents valors.

en: Read your email
ca: Llegiu el vostre correu electrònic

en: Render differently based on the selection state.
ca: Renderitza en funció de l'estat de selecció.

en: Reorderable
ca: Reordenable

en: Restart command
ca: Reinicia ordre

en: Rodent File Manager
ca: Gestor de fitxers Rodent

en: Row Spacing
ca: Espaiat de files

en: Row spacing
ca: Espaiat entre files

en: Ruby Scripts
ca: Scripts Ruby

en: Run in _terminal
ca: Executa en un _terminal

en: SOCKET ID
ca: SÒCOL ID

en: Search Column
ca: Cerca columna

en: Select _icon from:
ca: Tria la _icona de:

en: Select a working directory
ca: Seleccioneu un directori de treball

en: Select an Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: Select an icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Select application
ca: Selecciona l'aplicació

en: Select default applications for various services
ca: Seleccioneu les aplicacions predeterminades per a diversos serveis

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ca: Seleccioneu aquesta opció per habilitar la notificació de la inicialització quan l'ordre s'executi des del gestor de fitxers o des del menú. No totes les aplicacions són compatibles amb la notificació de la inicialització.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta opció per executar una ordre en una finestra de terminal.

en: Selection mode
ca: Mode de selecció

en: Separator
ca: Separador

en: Session restart command
ca: Ordre per reiniciar la sessió

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: Shell Scripts
ca: Scripts Shell

en: Single Click
ca: Clic senzill

en: Single Click Timeout
ca: Temps d'espera pel clic senzill

en: Socket
ca: Sòcol

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ca: Espai inserit a les vores de la vista d'icones

en: Space which is inserted between cells of an item
ca: Espai que s'insereix entre les cel·les d'un element

en: Space which is inserted between grid column
ca: L'espai inserit entre les columnes d'una graella

en: Space which is inserted between grid rows
ca: L'espai inserit entre les files d'una graella

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    gestor de fitxers predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    client de correu predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    emulador de terminal predeterminat per a Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ca: Especifiqueu l'aplicació que voleu utilitzar com a
    navegador web predeterminat per a Xfce:

en: Status Icons
ca: Icones dels estats

en: Stock Icons
ca: Icones d'estoc

en: TYPE [PARAMETER]
ca: TIPUS [PARÀMETRE]

en: Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal

en: Text column
ca: Columna de text

en: Text for I_mportant Icons
ca: Text per a les icones i_mportants

en: Text for _All Icons
ca: Text per a t_otes les icones

en: The GIcon to render.
ca: El GIcon a renderitzar.

en: The amount of space between two consecutive columns
ca: L'espai deixat entre dues columnes consecutives

en: The amount of space between two consecutive rows
ca: L'espai deixat entre dues files consecutives

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
ca: El temps que transcorrerà quan el cursor estigui sobre un element que s'hagi seleccionat automàticament al mode de clic senzill.

en: The file "%s" contains no data
ca: El fitxer «%s» no conté dades

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ca: S'admeten els següents TIPUS per a les ordres --launch i --query:
    
      WebBrowser       - El navegador web preferit.
      MailReader       - El client de correu preferit.
      FileManager      - El gestor de fitxers preferit.
      TerminalEmulator - L'emulador de terminal preferit.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
ca: Els següents TIPUS són els suportats per l'ordre --launch:

en: The icon to render.
ca: La icona a renderitzar.

en: The layout mode
ca: El mode del format

en: The model for the icon view
ca: El model per la vista d'icones

en: The orientation of the iconbar
ca: Orientació de la barra d'icones

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
ca: El gestor de fitxers preferit que s'utilitzarà per visualitzar el contingut de les carpetes.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
ca: El client de correu preferit que s'utilitzarà per redactar correus quan feu clic a una adreça de correu electrònic.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
ca: L'emulador de terminal preferit que s'utilitzarà per executar les ordres dins un entorn de línia d'ordres.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
ca: El navegador web preferit que s'utilitzarà per obrir els hiperenllaços i per visualitzar el contingut de l'ajuda.

en: The selection mode
ca: El mode de selecció

en: The size of the icon to render in pixels.
ca: La mida en píxels de la icona a representar.

en: The width used for each item
ca: L'amplada utilitzada per cada element

en: Toolbar _Style
ca: E_stil de la barra d'eines

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per a l'ús.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
ca: Tipus de fitxer d'escriptori a crear (aplicació o enllaç)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
ca: No s'ha pogut detectar l'esquema URI de «%s».

en: Uncategorized Icons
ca: Icones sense categoria

en: Unsupported desktop file type "%s"
ca: No es reconeix el tipus de fitxer d'escriptori «%s»

en: Usage: %s [options] [file]
ca: Ús: %s [opcions] [fitxer]

en: Usage: exo-open [URLs...]
ca: Ús: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
ca: Utilitza la noti_ficació d'inicialització

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ca: Utilitza una aplicació que no estigui inclosa en la llista anterior.

en: Use the command line
ca: Utilitzeu la línia d'ordres

en: View allows user to search through columns interactively
ca: Vista que permet a l'usuari buscar de manera interactiva mitjançant columnes

en: View is reorderable
ca: Vista és reordenable

en: W3M Text Browser
ca: Navegador web de text W3M

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Whether the children should be all the same size
ca: Si tots els fills han de tenir la mateixa mida

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
ca: Si els elements de la vista es poden activar en fer un sol clic

en: Width for each item
ca: Amplada de cada element

en: Window group
ca: Grup de finestres

en: Window group leader
ca: Finestra principal del grup

en: Working _Directory:
ca: _Directori de treball:

en: X Terminal
ca: Terminal X

en: Xfce Terminal
ca: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
ca: Gestor de fitxers Xfce

en: [FILE|FOLDER]
ca: [FITXER|CARPETA]

en: _Add a new toolbar
ca: _Afegeix una barra d'eines nova

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Desktop Default
ca: _Escriptori predeterminat

en: _Help
ca: A_juda

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Icons only
ca: Només _icones

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: _Open
ca: _Obre

en: _Other...
ca: _Altres...

en: _Remove Toolbar
ca: _Suprimir la barra d'eines

en: _Save
ca: De_sa

en: _Search icon:
ca: _Cerca una icona:

en: _Text only
ca: Només _text

en: _Utilities
ca: _Utilitats

en: size
ca: mida
