Xfce4-session - en to bg translation catalogue (200 entries)

en: (Unknown program)
bg: (Непозната програма)

en: (Unknown)
bg: (Непознат)

en: <b>Author:</b>
bg: <b>Автор:</b>

en: <b>Compatibility</b>
bg: <b>Съвместимост</b>

en: <b>Description:</b>
bg: <b>Описание:</b>

en: <b>Homepage:</b>
bg: <b>Домашна страница:</b>

en: <b>Information</b>
bg: <b>Информация</b>

en: <b>Logout Settings</b>
bg: <b>Настройки на изхода</b>

en: <b>Security</b>
bg: <b>Сигурност</b>

en: <b>Session Chooser</b>
bg: <b>Избор на сесия</b>

en: <b>Shutdown</b>
bg: <b>Изключване</b>

en: <b>Version:</b>
bg: <b>Версия:</b>

en: Ad_vanced
bg: Допълнителни

en: Add application
bg: Добави приложение

en: All Xfce cache files could not be cleared
bg: Не могат да бъдат изчистени всички Xfce кеш файлове

en: All files
bg: Всички файлове

en: Always
bg: Винаги

en: Always save the session when logging out
bg: Винаги запазвай сесията при изход от системата

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: App_lication Autostart
bg: Автоматично стартирани програми

en: Are you sure you want to empty the session cache?
bg: Наистина ли искате да изчистите кеша на сесията?

en: Are you sure you want to remove "%s"
bg: Наистина ли искате да премахнете „%s“

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
bg: Наистина ли искате да спрете „%s“?

en: Automatically save session on logo_ut
bg: Автоматично запазване сесията при изход

en: Background color:
bg: Цвят на фона:

en: Balou Splash Engine
bg: Стартов екран Balou

en: Balou theme
bg: Тема Balоu

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
bg: Отдолу е списъкът с програми, които ще бъдат автоматично стартирани, когато влезете във Вашият Xfce десктоп, в допълнение на програмите, които са били запазени при последното Ви влизане. Някои приложения принадлежат към друга десктоп среда, но можете да ги разрешите, ако искате.

en: Can only terminate clients when in the idle state
bg: Може да се спират клиенти само когато са в готовност

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
bg: Откажи опита за вход и се върни към екрана за влизане в системата.

en: Choose a name for the new session:
bg: Изберете име на новата сесия:

en: Choose image...
bg: Избери изображение...

en: Choose session
bg: Избор на сесия

en: Choose session name
bg: Изберете име на сесията

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
bg: Изберете сесията, която искате да възстановите. Можете да го направите с двоен клик върху името й.

en: Choose theme file to install...
bg: Избор на тема за инсталиране...

en: Choose theme filename...
bg: Изберете файл с тема...

en: Clear save_d sessions
bg: Изчисти запазените сесии

en: Clear sessions
bg: Изчистване на сесиите

en: Colors
bg: Цветове

en: Command:
bg: Команда:

en: Con_figure
bg: Конфигуриране

en: Configure Balou...
bg: Конфигуриране на тема Balоu..

en: Configure Simple...
bg: Конфигуриране на основната тема...

en: Continue anyway
bg: Продължи въпреки това

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
bg: Не може да се види интернет адреса за %s.
    Това ще попречи на Xfce да работи правилно.
    Възможно е да се коригира проблема, чрез
    добяване %s към файла /etc/hosts.

en: Create a new session.
bg:  Създай нова сесия.

en: Customize desktop startup and splash screen
bg: Настройки на стартирането на десктопа и стартовият екран

en: Demonstrates the selected splash screen
bg: Демонстриране на избраният стартов екран

en: Description:
bg: Описание:

en: Disable binding to TCP ports
bg: Забрани свързването към TCP портове.

en: Display the session chooser every time Xfce starts
bg: Показване на възможност за избор на сесия при всяко стартиране на Xfce

en: Edit application
bg: Редактирай приложение

en: Empty the session cache
bg: Опразни кеша на сесията

en: Failed adding "%s"
bg: Неуспешно добавяне на „%s“

en: Failed to create file %s
bg: Не може да се създаде файл %s

en: Failed to edit item
bg: Не може да се редактира обект

en: Failed to edit item "%s"
bg: Неуспешно редактиране на обекта „%s“

en: Failed to hibernate session
bg: Не може дълбоко да се приспи сесията

en: Failed to open %s for reading
bg: Не може да се отвори %s за четене

en: Failed to open %s for writing
bg: Не може да се отвори %s за запис

en: Failed to remove item
bg: Не може да се премахне обект

en: Failed to suspend session
bg: Не може да се приспи сесията

en: Failed to toggle item
bg: Не може да се превключи обекта

en: Failed to unlink %s: %s
bg: Не може да се премахне връзка %s: %s

en: Failed to write file %s
bg: Не може да се запише файл %s

en: Font
bg: Шрифт

en: Halt without displaying the logout dialog
bg: Изключване без показване диалога за изход

en: Hibernate without displaying the logout dialog
bg: Дълбоко приспиване без показване диалога за изход

en: If running
bg: Ако е стартирана

en: Image
bg: Изображение

en: Images
bg: Изображения

en: Immediately
bg: Незабавно

en: Last accessed: %s
bg: Последен достъп:  %s

en: Launch GN_OME services on startup
bg: Стартира GNOME услуги при влизане в системата

en: Launch _KDE services on startup
bg: Стартира KDE услуги при влизане в системата

en: Launch screensaver and locker program
bg: Стартиране на предпазителя на екрана и заключването

en: Loading desktop settings
bg: Зареди настройките на десктопа

en: Loading session data
bg: Зареждане на данните за сесията

en: Lock screen be_fore sleep
bg: Заключване на екрана преди приспиване

en: Log Out
bg: Изход

en: Log out
bg: Изход

en: Log out %s
bg: Изход от %s

en: Log out of the Xfce Desktop
bg: Изход от  Xfce работна среда

en: Log out quickly; don't save the session
bg: Бърз изход; не запазвай сесията

en: Log out without displaying the logout dialog
bg: Излизане без показване диалога за изход

en: Manage _remote applications
bg: Управлявай отдалечени програми

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
bg: Управлява отдалечени програми през мрежата (представлява риск за сигурността)

en: Mice
bg: Мишка

en: Mice Splash Engine
bg: Стартов екран Мишка

en: Name:
bg: Име:

en: Never
bg: Никога

en: New session
bg: Нова сесия

en: No description given
bg: Не е дадено описание

en: None
bg: Без

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
bg: Отваря панела за настройки на избраният стартов екран

en: Performing Autostart...
bg: Автостартиране...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
bg: Моля, проверете дали файлът е валиден архив на тема за стартов екран.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Докладвайте за грешки на <%s>.

en: Print version information and exit
bg: Изписване на информация за версията и изход

en: Priority
bg: Приоритет

en: Pro_mpt on logout
bg: Питай при изход

en: Program
bg: Програма

en: Prompt for confirmation when logging out
bg: Питай за потвърждение при изход

en: Quit the program, and remove it from the session
bg: Излез от програмата и я премахни от сесията

en: Reboot without displaying the logout dialog
bg: Рестартиране без показване диалога за изход

en: Received error while trying to log out
bg: Възникна грешка при опита за изход

en: Restart Style
bg: Рестартирай стила

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
bg: Стартиране на xflock4 преди приспиване или хиберниране на системата

en: S_plash
bg: Стартов екран

en: Save Sess_ion
bg:  Запазване на сесията

en: Saving Session
bg: Запазване на сесията

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Select a command
bg: Избери команда

en: Sessio_n
bg: Сесия

en: Session Manager Error
bg: Грешка в управлението на сесиите

en: Session Save Error
bg: Грешка при запазване на сесията

en: Session and Startup
bg: Сесия и стартиране

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
bg: Управлението на сесиите трябва да е в готовност при заявка за проверка

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
bg: Управлението на сесиите трябва да е в готовност при заявка за изключване

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за управление на настройките

en: Shut _Down
bg: Изключване

en: Shutdown Failed
bg: Изключването е неуспешно

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
bg: Изключването е блокирано от настройките на kiosk

en: Simple
bg: Основна тема

en: Simple Splash Engine
bg: Основен стартов екран

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
bg: Стартирай Gnome услуги, като gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
bg: Стартирай KDE услуги, като kdeinit

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Starting Assistive Technologies
bg: Стартиране на помощни технологии

en: Starting KDE services
bg: Стартирай KDE услугите

en: Starting The Gimp
bg: Стартиране на Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
bg: Стартиране на Gnome Keyring Daemon

en: Starting the Beep Media Player
bg: Стартиране на Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
bg: Стартиране управлението на десктопа

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
bg: Стартиране на терминала на Gnome

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
bg: Стартиране на KDE Advanced Text Editor

en: Starting the KDE Clipboard Manager
bg: Стартиране на KDE Clipboard Manager

en: Starting the KDE Mail Reader
bg: Стартиране на KDE Mail Reader

en: Starting the KDE News Reader
bg: Стартиране на KDE News Reader

en: Starting the KDE Terminal Emulator
bg: Стартиране на терминала на KDE

en: Starting the Konqueror
bg: Стартиране на Konqueror

en: Starting the Panel
bg: Стартиране на панела

en: Starting the Session Management Proxy
bg: Стартиране на  Session Management Proxy

en: Starting the Taskbar
bg: Стартиране на лентата за задачите

en: Starting the VI Improved Editor
bg: Стартиране на VI подобрен редактор

en: Starting the Volume Controller
bg: Стартиране управлението на звука

en: Starting the Window Manager
bg: Стартиране на управлението на прозорците

en: Starting the X Multimedia System
bg: Стартиране на X Мултимедийна система

en: Starting the X Terminal Emulator
bg: Стартиране терминала на X

en: Starting the X-Chat IRC Client
bg: Стартиране на X-Chat IRC клиент

en: Sus_pend
bg: Приспиване

en: Suspend without displaying the logout dialog
bg: Приспиване без показване диалога за изход

en: Terminate Program
bg: Спиране на програмата

en: Text color:
bg: Цвят на текста:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът за разработка на Xfce. Всички права запазени.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
bg: Програмата ще загуби всяко незапазено състояние и няма да бъде стартирана при следващата сесия.

en: The client doesn't have any properties set yet
bg: Клиентът все още няма зададени настройки

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
bg: Списъкът с програми за безопасна сесия е празен.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
bg: Пътят и форматът на папката за автостартиране е променен.
    Новият път е
    
     %s
    
    където може да слагате .desktop файлове, които описват
    програмите за стартиране при вход в Xfce. Файловете в старата
    папка за автостартиране, бяха успешно пренесени в новата.
    Трябва да изтриете тази папка сега.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
bg: Запазеното състояние на Вашите програми няма да бъде възстановено при следващото влизане в системата.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
bg: Посочената безопасна сесия („%s“) не е маркирана като такава.

en: Theme File Error
bg: Грешка във файла с темата

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
bg: Тези програми са част от текущо работещата сесия, и могат да се запазят при изход. Промените по долу ще са валидни само при запазване на сесията.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
bg: Това ще премахне програмата от списъка с автоматично стартираните програми

en: Try again
bg: Опитай отново

en: Type '%s --help' for usage.
bg: Въведете „%s --help“ за показване на информацията за употреба.

en: Unable to contact D-Bus session bus
bg: Не може да се свърже със системата за съобщения

en: Unable to contact settings server
bg: Не може да се свърже със сървъра за настройки

en: Unable to create user interface from embedded definition data
bg: Не може да се създаде потребителски интерфейс от въведените данни

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
bg: Не може да се определи името на безопасната сесия. Възможни причини: xfconfd не работи (D-Bus проблем с настройките); променливата на средата  $XDG_CONFIG_DIRS не е зададена коректно (трябва да включва „%s“), или xfce4-session е инсталирана неправилно.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
bg: Не може да се инсталира тема за стартов екран от файл „%s“

en: Unable to load a failsafe session
bg: Не може да се зареди безопасна сесия

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
bg: Не може да се премахне тема за стартов екран „%s“ от папка %s.

en: Unable to save the session
bg: Не може да се запази сесията

en: Unable to terminate program.
bg: Не може да се спре програмата.

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown shutdown method %d
bg: Непознат метод за изключване %d

en: Use custom image
bg: Използвай собствено изображение

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
bg: Използвайте тази сесия за да стартирате Xfce като Ваша графична среда

en: Verifying DNS settings
bg: Проверка на DNS настройките

en: Version information
bg: Информация за версията

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
bg: Написано от Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
bg: Xfce сесия

en: You might need to delete some files manually in "%s".
bg: Трябва да изтриете някои файлове ръчно от „%s“.

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
bg: Сесията Ви се запазва. Ако не Ви се чака, може да затворите този прозорец.

en: _Display chooser on login
bg: Възможност за избор на сесия при вход

en: _Export theme
bg: Изнасяне на тема

en: _General
bg: _Общи

en: _Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: _Install new theme
bg: Инсталиране на нова тема

en: _Log Out
bg: Изход

en: _Proceed
bg: Продължи

en: _Quit Program
bg: Изход от програмата

en: _Remove theme
bg: Премахване на тема

en: _Restart
bg: Рестартиране

en: _Save session for future logins
bg: Запази сесията за бъдещи влизания в системата

en: _Test
bg: _Тест

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
bg: и Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
bg: етикет
