Exo - en to bg translation catalogue (268 entries)

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
bg:        exo-open --launch ТИП [ПАРАМЕТРИ...]

en:   --extern          Generate extern symbols
bg:   --extern          Генерирай extern символи

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
bg:   --launch ТИП [ПАРАМЕТРИ...]      Стартирай предпочитаните програми от
                                          ТИП с възможни ПАРАМЕТРИ, където
                                          ТИП има една от следните стойности.

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
bg: --output=filename Напишете генерирания csource в конкретния файл

en:   --static          Generate static symbols
bg:   --static          Генерирай статични символи

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
bg:   --strip-comments  Премахни коментарите от XML файлове

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
bg:   --strip-content   Премахване на прикаченото съдържание от XML файла

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
bg:   --working-directory ДИРЕКТОРИЯ       Работната папка по подразбиране за програмите,
                                         когато се използва  --launch опцията.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
bg:   -?, --help                          Изпиши това помощно съобщение и излез

en:   -V, --version                       Print version information and exit
bg:   -V, --version                       Изписва инфо за версията и изход

en:   -V, --version     Print version information and exit
bg:   -V, --version     Изпиши информация за версията и излез

en:   -h, --help        Print this help message and exit
bg:   -h, --help        Изпиши това помощно съобщение и излез

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
bg: Интернет браузър       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
bg: %s (Xfce %s)
    
    Авторски права (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Всички права са запазени.
    
    Написано от Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Изградено с Gtk+-%d.%d.%d, стартиране с Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Докладвай грешки на <%s>.

en: Action Icons
bg: Икони за действия

en: Active
bg: Активен

en: Active item border color
bg: Цвят на рамката на активния обект

en: Active item fill color
bg: Цвят за запълване на активния обект

en: Active item index
bg: Индекс на активните обекти

en: Active item text color
bg: Цвят на текста за активен обект

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Icons
bg: Всички икони

en: Animations
bg: Анимации

en: Application Chooser Button
bg: Бутон за избор на програма

en: Application Icons
bg: Икони на програмите

en: Block Device
bg: Блоково устройство

en: Browse the file system
bg: Преглед на файловата система

en: Browse the file system to choose a custom command.
bg: Разгледай файловата система за да избереш команда.

en: Browse the web
bg: Сърфиране в  мрежа

en: C_omment:
bg: Коментар:

en: C_reate
bg: Създай

en: Caja File Manager
bg: Caja файлов мениджър

en: Character Device
bg: Характерно устройство

en: Choose Preferred Application
bg: Избери предпочитана програма

en: Choose a custom File Manager
bg: Избери свой файлов мениджър

en: Choose a custom Mail Reader
bg: Избери свой Четец за поща

en: Choose a custom Terminal Emulator
bg: Избери свой Терминал

en: Choose a custom Web Browser
bg: Избери свой Интернет браузър

en: Choose filename
bg: Избери име на файл

en: Claws Mail
bg: Claws Поща

en: Clear search field
bg: Изчисти полето за търсене

en: Column Spacing
bg: Разстояние между колоните

en: Column spacing
bg: Разстояние между колоните

en: Comm_and:
bg: Команда:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
bg: Авторски права (c) %s
            os-cillation e.K. Всички права са запазени.
    
    Написано от Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
bg: Създаване на папка

en: Create Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Create Launcher <b>%s</b>
bg: Създаване на стартер <b>%s</b>

en: Create Link
bg: Създаване на връзка

en: Create a new desktop file in the given directory
bg: Създай нов десктоп файл в дадената папка

en: Cursor item border color
bg: Цвят за рамката на курсора

en: Cursor item fill color
bg: Цвят за запълване на курсора

en: Cursor item text color
bg: Цвят за текста на курсора

en: Customize Toolbar...
bg: Редактирай лентата...

en: Debian Sensible Browser
bg: Дебиан Sensible браузър

en: Debian X Terminal Emulator
bg: Дебиан X Терминал

en: Device Icons
bg: Икони на устройствата

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
bg: Влачи обекта до лентите за да го добавиш, и от лентите към таблицата с обекти, за да го премахнеш.

en: Edit Directory
bg: Редактиране на папка

en: Edit Launcher
bg: Редактиране на стартер

en: Edit Link
bg: Редактиране на връзка

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Emoticons
bg: Емотикони

en: Enable Search
bg: Разреши търсене

en: Enlightened Terminal Emulator
bg: Enlightened Терминал

en: Epiphany Web Browser
bg: Epiphany Интернет браузър

en: Executable Files
bg: Изпълними файлове

en: Failed to create "%s".
bg: Не може да се създаде „%s“.

en: Failed to execute default File Manager
bg: Не може да се стартира файловият мениджър по подразбиране

en: Failed to execute default Mail Reader
bg: Не може да се стартира Четецът на поща по подразбиране

en: Failed to execute default Terminal Emulator
bg: Не може да се стартира терминалът по подразбиране

en: Failed to execute default Web Browser
bg: Не може да се стартира Интернет браузъра по подразбиране

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
bg: Не може да се изпълни предпочитаната програма за категория „%s“

en: Failed to load contents from "%s": %s
bg: Не може да се зареди съдържанието от „%s“: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
bg: Не може да се зареди изображението „%s“: неясна причина, може би повреден файл

en: Failed to open "%s".
bg: Не може да се отвори „%s“.

en: Failed to open %s for writing
bg: Не може да се отвари %s за запис

en: Failed to open URI "%s".
bg: Не може да се отвори URI „%s“.

en: Failed to open display
bg: Не може да се отвори екран

en: Failed to open file "%s": %s
bg: Не може да се отвори файл „%s“: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
bg: Не може да се анализира съдържанието на „%s“: %s

en: Failed to read file "%s": %s
bg: Не може да се прочете файл „%s“: %s

en: Failed to save "%s".
bg: Не може да се запази „%s“.

en: Failed to set default File Manager
bg: Не може да се зададе Файлов мениджър по подразбиране

en: Failed to set default Mail Reader
bg: Не може да се зададе Четец на поща по подразбиране

en: Failed to set default Terminal Emulator
bg: Не може да се зададе Терминал по подразбиране

en: Failed to set default Web Browser
bg: Не може да се зададе Интернет браузър по подразбиране

en: File "%s" has no type key
bg: Файлът „%s“ няма ключ за тип

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: File Type Icons
bg: Икони на файловите типове

en: File location is not a regular file or directory
bg: Мястото на файла не е обикновен файл или папка

en: Folder
bg: Папка

en: Follow state
bg: Следвай състоянието

en: GIcon
bg: GИкона

en: GNOME Terminal
bg: GNOME Терминал

en: Galeon Web Browser
bg: Galeon Интернет браузър

en: Homogeneous
bg: Хомогенно

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
bg: Как текстът и иконата на всеки обект се разполагат един спрямо друг

en: Icedove
bg: Icedove Интернет браузър

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Bar Model
bg: Модел на лентата на иконите

en: Icon View Model
bg: Модел на изгледа на иконите

en: Icon column
bg: Колона на икона

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
bg: Ако, не зададете --launch опцията (стартиране), exo-open ще отвори всички зададени
    URL адреси с техните URL манипулатори по подразбиране. Също, ако зададете --launch
    опцията, вие можете да зададете продпочитана програма, която да стартира, и
    да зададете допълнителни параметри на програмата (например, за TerminalEmulator
    вие може да зададете опция за стартиране в терминал).

en: Image Files
bg: Картинки

en: Invalid helper type "%s"
bg: Невалиден помощен тип „%s“

en: Konqueror Web Browser
bg: Konqueror Интернет браузър

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
bg: Стартиране помощник по подразбиране на ТИП с незадължителен ПАРАМЕТЪР, когато ТИП е една от следните стойности.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
bg: Стартирането на десктоп файл не се поддържа, ако %s е компилиран без GIO-Unix добавки.

en: Layout mode
bg: Режим на изгледа

en: Links Text Browser
bg: Links текстов Интернет браузър

en: Location Icons
bg: Икони на местоположението

en: Lynx Text Browser
bg: Lynx текстов Интернет браузър

en: Mail Reader
bg: Четец на поща

en: Margin
bg: Граница

en: Markup column
bg: Markup колона

en: Menu Icons
bg: Икони на менюто

en: Midori
bg: Мидори

en: Model column to search through when searching through item
bg: Модел колона, използвана за търсене, когато търсите чрез елемент

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
bg: Колона на модел се използва за извличане на абсолютният път за да се възпроизведе файл с изображение

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
bg: Модел колона, използвана за извличане на pixbuf икона от

en: Model column used to retrieve the text from
bg: Модел колона, използвана за извличане на текст от

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
bg: Модел колона, използвана за извличане на текст, ако използвате Pango маркиране

en: Model for the icon bar
bg: Модел за лентата на иконите

en: Mozilla Browser
bg: Мозила Интернет браузър

en: Mozilla Firefox
bg: Mozilla Firefox Интернет браузър

en: Mozilla Mail
bg: Мозила Поща

en: Mozilla Thunderbird
bg: Мозила Thunderbird

en: NXterm
bg: NXterm Терминал

en: Netscape Navigator
bg: Нетскейп Навигатор

en: No application selected
bg: Не е избрана програма

en: No command specified
bg: Не е определена команда

en: No file selected
bg: Не е избран файл

en: No file/folder specified
bg: Не са указани файл/папка

en: No helper defined for "%s".
bg: Не е определен помощник за "%s".

en: No icon
bg: Няма икона

en: Number of columns
bg: Брой колони

en: Number of columns to display
bg: Брой колони за показване

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
bg: Отвори диалога за настройки
    на предпочитаните програми

en: Opera Browser
bg: Опера Интернет браузър

en: Options:
bg: Опции:

en: Orientation
bg: Ориентация

en: PCMan File Manager
bg: PCMan файлов мениджър

en: PCManFM-Qt File Manager
bg: Файлов мениджър PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
bg: Perl скриптове

en: Pixbuf column
bg: Pixbuf колона

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    файлов мениджър и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Четец на поща и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Терминал и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Интернет браузър и натиснете ОК.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте за грешки на <%s>.

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
bg: Предпочитани програми (Интернет браузър, Четец на поща и Терминал)

en: Preset URL when creating a link
bg: Шаблон за URL, когато се създава линк

en: Preset command when creating a launcher
bg: Шаблон за команда, когато се създава стартер

en: Preset comment when creating a desktop file
bg: Шаблон за коментар, когато се създава десктоп файл.

en: Preset icon when creating a desktop file
bg: Шаблон за икона, когато се създава десктоп файл

en: Preset name when creating a desktop file
bg: Шаблон за името, когато се създава десктоп файл.

en: Press left mouse button to change the selected application.
bg: Клик с левият бутон на мишката за промяна на избраната програма.

en: Preview
bg: Преглед

en: Print version information and exit
bg: Изписва инфо за версията и излиза

en: Python Scripts
bg: Python скриптове

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
bg: Потърсете помощника по подразбиране на Тип, където Тип е една от следните стойности.

en: Read your email
bg: Прочети си пощата

en: Render differently based on the selection state.
bg: Различно изчертаване спрямо избраното състояние

en: Reorderable
bg: Пренареждаеми

en: Restart command
bg: Рестартирай команда

en: Rodent File Manager
bg: Rodent файлов мениджър

en: Row Spacing
bg: Междуредие

en: Row spacing
bg: Междуредие

en: Ruby Scripts
bg: Ruby скриптове

en: Run in _terminal
bg: Изпълнение в терминал

en: Search Column
bg: Търсене колона

en: Select _icon from:
bg: Избери икона от:

en: Select a working directory
bg: Избери работна папка

en: Select an Application
bg: Избери програма

en: Select an icon
bg: Избери икона

en: Select application
bg: Избери програма

en: Select default applications for various services
bg: Избери програма по подразбиране за различни услуги

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
bg: Избери тази опция за известяване при стартиране, когато командата е изпълнена от файловият мениджър или от менюто. Не всяка програма поддържа тази функция.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
bg: Избери тази опция за стартиране команда в терминален прозорец.

en: Selection mode
bg: Режим на избиране

en: Separator
bg: Разделител

en: Session restart command
bg: Команда за рестартиране на сесията

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за управление на настройките

en: Shell Scripts
bg: Shell скриптове

en: Single Click
bg: Единичен клик

en: Single Click Timeout
bg: Време за единичен клик

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
bg: Разстояние за вмъкване на краищата на изгледа на иконите

en: Space which is inserted between cells of an item
bg: Разстояние за вмъкване между клетките в обекта

en: Space which is inserted between grid column
bg: Разстояние за вмъкване между колоните

en: Space which is inserted between grid rows
bg: Разстояние за вмъкване между редовете

en: Spacing
bg: Разстояние

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
bg: Задай програма за използване
    като файлов мениджър за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
bg: Задай програма за използване
    като Четец на поща за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
bg: Задай програма за използване
    като Терминал за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
bg: Задай програма, която да се използва
    като Интернет браузър по подразбиране за Xfce:

en: Status Icons
bg: Икони на статуса

en: Stock Icons
bg: Стокови икони

en: TYPE [PARAMETER]
bg: ТИП [ПАРАМЕТЪР]

en: Terminal Emulator
bg: Терминален Емулатор

en: Terminator
bg: Терминатор

en: Text column
bg: Текст колона

en: Text for I_mportant Icons
bg: Текст за важните икони

en: Text for _All Icons
bg: Текст за всички икони

en: The GIcon to render.
bg: GИкона за изчертаване.

en: The amount of space between two consecutive columns
bg: Разстоянието между две последователни колони

en: The amount of space between two consecutive rows
bg: Разстоянието между две последователни редици

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
bg: Времето, след което, обектът под показалеца на мишката ще бъде избран автоматично, в режим еднократен клик.

en: The file "%s" contains no data
bg: Файлът „%s“ не съдържа данни.

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
bg: За командите --launch и --query се поддържат следните типове:
    
    WebBrowser - Предпочитаният уеб браузър.
    MailReader - Предпочитаният пощенски клиент.
    FileManager - Предпочитаният файлов мениджър.
    TerminalEmulator - Предпочитаният терминален емулатор.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
bg: Следните типове се поддържат от командата  --launch:

en: The icon to render.
bg: Икона за изчертаване.

en: The layout mode
bg: Режим на изгледа

en: The model for the icon view
bg: Моделът на изгледа на иконите

en: The orientation of the iconbar
bg: Ориентация на лентата с иконите

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
bg: Предпочитаният файлов мениджър ще бъде използван за да преглеждате съдържанието на папките.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
bg: Предпочитания пощенски клиент ще бъде използван за да изготвяте ел. писма, когато кликнете върху email адрес.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
bg: Предпочитаният терминален емулатор ще бъде използван за да стартирате програми, когато се изисква използване на команден ред.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
bg: Предпочитаният уеб браузър ще бъде използван при отваряне на хипервръзки и показване на помощно съдържание.

en: The selection mode
bg: Режимът на избиране

en: The size of the icon to render in pixels.
bg: Размер на иконата в пиксели.

en: The width used for each item
bg: Ширината за всеки обект

en: Toolbar _Style
bg: Стил на лентата

en: Type '%s --help' for usage.
bg: Напишете '%s --help' за начин на употреба.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
bg: Тип на десктоп файл за създаване (програма или връзка)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
bg: Не може да се открие URI схемата на „%s“.

en: Uncategorized Icons
bg: Некатегоризирани икони

en: Unsupported desktop file type "%s"
bg: Неподдържан тип на файл за работен плот „%s“

en: Usage: %s [options] [file]
bg: Употреба: s%s [options] [file]

en: Usage: exo-open [URLs...]
bg: Употреба: exo-open [URL адреси...]

en: Use _startup notification
bg: Известяване при стартиране

en: Use a custom application which is not included in the above list.
bg: Използвай друга програма, която не е включена в горния лист.

en: Use the command line
bg: Използвай командния ред

en: View allows user to search through columns interactively
bg: Изглед позволяващ на потребителя да търси през колоните интерактивно

en: View is reorderable
bg: Изгледът е пренареждаем

en: W3M Text Browser
bg: W3M текстов Интернет браузър

en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: Whether the children should be all the same size
bg: Дали производните да са същият размер

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
bg: Дали обектите могат да се активират с еднократен клик

en: Width for each item
bg: Ширина за всеки обект

en: Window group
bg: Група прозорци

en: Window group leader
bg: Водач в групата прозорци

en: Working _Directory:
bg: Работна папка

en: X Terminal
bg: Х Терминал

en: Xfce Terminal
bg: Xfce Терминал

en: Xfe File Manager
bg: Файлов мениджър на Xfce

en: [FILE|FOLDER]
bg: [ФАЙЛ|ПАПКА]

en: _Add a new toolbar
bg: Добави нова лента

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Desktop Default
bg: По подразбиране за плота

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Icon:
bg: Икона:

en: _Icons only
bg: Само икони

en: _Internet
bg: Интернет

en: _Name:
bg: Име:

en: _OK
bg: _ОК

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Other...
bg: Други

en: _Remove Toolbar
bg: Премахни лентата

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Search icon:
bg: Търси икона:

en: _Text only
bg: Само текст

en: _URL:
bg: URL:

en: _Utilities
bg: Инструменти

en: aterm
bg: aterm Терминал

en: size
bg:  размер
