Xfce4-session - en to ast translation catalogue (198 entries)

en: (Unknown program)
ast: (Programa desconocíu)

en: (Unknown)
ast: (Desconocíu)

en: <b>Author:</b>
ast: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
ast: <b>Compatibilidá</b>

en: <b>Description:</b>
ast: <b>Descripción:</b>

en: <b>Homepage:</b>
ast: <b>Sitiu web:</b>

en: <b>Information</b>
ast: <b>Información</b>

en: <b>Logout Settings</b>
ast: <b>Axustes de zarru de sesión</b>

en: <b>Security</b>
ast: <b>Seguridá</b>

en: <b>Session Chooser</b>
ast: <b>Seleutor de sesión</b>

en: <b>Shutdown</b>
ast: <b>Apagar</b>

en: <b>Version:</b>
ast: <b>Versión:</b>

en: Ad_vanced
ast: A_vanzáu

en: Add application
ast: Amestar aplicación

en: All Xfce cache files could not be cleared
ast: Nun pudieron llimpiase tolos ficheros caché de Xfce

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Always
ast: Siempres

en: Always save the session when logging out
ast: Atroxar siempres la sesión automáticamente al zarrar sesión

en: An error occurred
ast: Asocedió un fallu

en: App_lication Autostart
ast: Aniciu automáticu de l'ap_licación

en: Are you sure you want to empty the session cache?
ast: ¿De xuru quies llimpiar la sesión caché?

en: Are you sure you want to remove "%s"
ast: De xuru quies desaniciar "%s"

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
ast: ¿De xuru quies finar "%s"?

en: Automatically save session on logo_ut
ast: Atroxar sesión automáticamente nel zarr_u de sesión

en: Background color:
ast: Color de fondu:

en: Balou Splash Engine
ast: Motor de pantalla d'aniciu Balou

en: Balou theme
ast: Tema Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
ast: Embaxo ta'l llistáu d'aplicaiones que s'aniciarán automáticamente cuando anicies sesión nel to escritoriu Xfce, arriendes de les aplicaciones que s'atroxaron cuando zarresti sesión la cabera vegada. Les aplicaciones cursives que pertenecen a otru entornu d'escritoriu, pero que pues tovía habilitales si quies.

en: Can only terminate clients when in the idle state
ast: Namái puen finase los veceros cuando tean n'estáu inactivu

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
ast: Encaboxar l'intentu d'aniciu de sesión y tornar a la pantalla d'aniciu de sesión.

en: Choose a name for the new session:
ast: Escoyer un nome pa la sesión:

en: Choose image...
ast: Esbillar imaxe...

en: Choose session
ast: Escoyer sesión

en: Choose session name
ast: Escoyer nome de sesión

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
ast: Escueyi la sesión que quies restaurar. Pues facer de mou simple clic doblu sobro'l nome de sesión pa restaurala.

en: Choose theme file to install...
ast: Escueyi'l ficheru de tema pa instalar...

en: Choose theme filename...
ast: Escueyi'l nome de ficheru de tema...

en: Clear save_d sessions
ast: Llimpiar sesiones atro_xaes

en: Clear sessions
ast: Llimpiar sesiones

en: Colors
ast: Colores

en: Command:
ast: Comandu:

en: Con_figure
ast: Con_figurar

en: Configure Balou...
ast: Configurar Balou...

en: Configure Simple...
ast: Configurar Simple...

en: Continue anyway
ast: Continuar de toes formes

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
ast: Nun pudo sabese la direición d'internet pa %s.
    Esto torgará a Xfce d'operar correutamente.
    Pue ser posible iguar el problema amestando %s
    al ficheru /etc/hosts del to sistema.

en: Create a new session.
ast: Crear una sesión nueva

en: Customize desktop startup and splash screen
ast: Personaliza l'aniciu l'escritoriu y la pantalla d'aniciu

en: Demonstrates the selected splash screen
ast: Amuesa la pantalla d'aniciu de sesión esbillada

en: Description:
ast: Descripción:

en: Disable binding to TCP ports
ast: Deshabilitar escucha en puertos TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
ast: Amosar el seleutor de sesión cada vegada que s'anicie Xfce

en: Edit application
ast: Editar aplicación

en: Empty the session cache
ast: Vaciar la caché de sesión

en: Failed adding "%s"
ast: Fallu al amestar "%s".

en: Failed to create file %s
ast: Fallu al crear el ficheru %s

en: Failed to edit item
ast: Fallu al editar l'oxetu

en: Failed to edit item "%s"
ast: Fallu al editar l'oxetu "%s"

en: Failed to hibernate session
ast: Fallu al ivernar la sesión

en: Failed to open %s for reading
ast: Fallu al abrir %s pa llectura

en: Failed to open %s for writing
ast: Fallu al abrir %s pa escritura

en: Failed to remove item
ast: Fallu al desaniciar l'oxetu

en: Failed to suspend session
ast: Fallu al suspender la sesión

en: Failed to toggle item
ast: Fallu al cambear l'oxetu

en: Failed to unlink %s: %s
ast: Fallu al desenllazar %s: %s

en: Failed to write file %s
ast: Fallu al escribir el ficheru %s

en: Font
ast: Fonte

en: Halt without displaying the logout dialog
ast: Apagar ensin amosar el diálogu de zarru de sesión

en: Hibernate without displaying the logout dialog
ast: Ivernar ensin amosar el diálogu de zarru de sesión

en: If running
ast: Si ta n'execución

en: Image
ast: Imaxe

en: Images
ast: Imáxenes

en: Immediately
ast: Darréu

en: Last accessed: %s
ast: Caberu accesu: %s

en: Launch GN_OME services on startup
ast: Llanzar servicios de GN_OME nel aniciu

en: Launch _KDE services on startup
ast: Llanzar servicios de _KDE nel aniciu

en: Launch screensaver and locker program
ast: Llanzar curiapantalles y programa de bloquéu

en: Loading desktop settings
ast: Cargando axustes d'escritoriu

en: Loading session data
ast: Cargando información de sesión

en: Lock screen be_fore sleep
ast: Bloquiar pantalla enantes de dormir

en: Log Out
ast: Zarrar sesión

en: Log out
ast: Zarrar sesión

en: Log out %s
ast: Zarrar sesión %s

en: Log out of the Xfce Desktop
ast: Zarrar sesión nel escritoriu Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
ast: Zarrar sesión aína; nun atroxar la sesión

en: Log out without displaying the logout dialog
ast: Zarrar sesión ensin amosar el diálogu de zarru de sesión

en: Manage _remote applications
ast: Alministrar aplicaciones _remotes

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
ast: Alministrar aplicaciones remotes al traviés de la rede (esto pue representar un riesgu de seguridá)

en: Mice Splash Engine
ast: Motor de pantalla d'aniciu Mice

en: Name:
ast: Nome:

en: Never
ast: Enxamás

en: New session
ast: Sesión nueva

en: No description given
ast: Nun se dio denguna descripción

en: None
ast: Dengún

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
ast: Abre'l panel de configuración pa la pantalla d'aniciu esbillada

en: Performing Autostart...
ast: Faciendo l'aniciu automáticu...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
ast: Por favor, comprueba que'l ficheru ye un ficheru de tema de pantalla d'aniciu válidu.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos a <%s>.

en: Print version information and exit
ast: Amuesa información de versión y cola

en: Priority
ast: Prioridá

en: Pro_mpt on logout
ast: E_ntrugar nel zarru de sesión

en: Program
ast: Programa

en: Prompt for confirmation when logging out
ast: Entrugar pola confirmación al zarrar sesión

en: Quit the program, and remove it from the session
ast: Colar del programa y desanicialu de la sesión

en: Reboot without displaying the logout dialog
ast: Reaniciar ensin amosar el diálogu de zarru de sesión

en: Received error while trying to log out
ast: Recibióse un fallu al intentar zarrar la sesión

en: Restart Style
ast: Estilu de reaniciu

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
ast: Executar xflock4 enantes de suspender o ivernar el sistema

en: SOCKET ID
ast: ID de SOCKET

en: S_plash
ast: _Pantalla d'aniciu

en: Save Sess_ion
ast: Atroxar ses_ión

en: Saving Session
ast: Atroxando sesión

en: Screensaver
ast: Curiapantalles

en: Select a command
ast: Esbilla un comandu

en: Sessio_n
ast: Sesió_n

en: Session Manager Error
ast: Fallu del xestor de sesión

en: Session Save Error
ast: Fallu al guardar sesión

en: Session and Startup
ast: Sesión y aniciu

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
ast: El xestor de sesión tien de tar n'estáu inactivu cuando se solicite un puntu de comprobación

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
ast: El xestor de sesión tien de tar n'estáu inactivu cuando se solicite l'apagáu

en: Settings manager socket
ast: Socket del xestor de configuración

en: Shut _Down
ast: Apa_gar

en: Shutdown Failed
ast: Fallu al apagar

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
ast: L'apagáu ta bloquiáu polos axustes del quioscu

en: Simple Splash Engine
ast: Motor de pantalla d'aniciu Simple

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
ast: Aniciar servicios GNOME, como gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
ast: Aniciar servicios KDE, como kdeinit

en: Starting %s
ast: Aniciando %s

en: Starting Assistive Technologies
ast: Aniciando teunoloxíes d'asistencia

en: Starting KDE services
ast: Aniciando servicios de KDE

en: Starting The Gimp
ast: Aniciando Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
ast: Aniciando'l degorriu d'aniellu de claves Gnome

en: Starting the Beep Media Player
ast: Aniciando'l reproductor multimedia Beep

en: Starting the Desktop Manager
ast: Aniciando'l xestor d'escritoriu

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
ast: Aniciando l'emulador de terminal de GNOME

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
ast: Aniciando l'editor avanzáu de testu de KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
ast: Aniciando'l xestor de cartafueyu de KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
ast: Aniciando'l llector de correos de KDE

en: Starting the KDE News Reader
ast: Aniciando'l llector d'anuncies de KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
ast: Aniciando l'emulador de terminal de KDE

en: Starting the Konqueror
ast: Aniciando Konqueror

en: Starting the Panel
ast: Aniciando'l panel

en: Starting the Session Management Proxy
ast: Aniciando'l proxy d'alministración de sesiones

en: Starting the Taskbar
ast: Aniciando barra de xeres

en: Starting the VI Improved Editor
ast: Aniciando l'editor VI Improved

en: Starting the Volume Controller
ast: Aniciando'l controlador de volume

en: Starting the Window Manager
ast: Aniciando'l xestor de ventanes

en: Starting the X Multimedia System
ast: Aniciando'l sistema multimedia de X

en: Starting the X Terminal Emulator
ast: Aniciando l'emulador de terminal de X

en: Starting the X-Chat IRC Client
ast: Aniciando'l veceru d'IRC X-Chat

en: Sus_pend
ast: Sus_pender

en: Suspend without displaying the logout dialog
ast: Suspender ensin amosar el diálogu de zarru de sesión

en: Terminate Program
ast: Finar programa

en: Text color:
ast: Color de testu:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu de Xfce. Tolos drechos reservaos.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
ast: L'aplicación perderá cualesquier estáu non guardáu y nun se reaniciará na to sesión siguiente.

en: The client doesn't have any properties set yet
ast: El veceru entá nun tien denguna propiedá

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
ast: El llistáu d'aplicaciones na sesión a prueba de fallos ta balera.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
ast: Camudóse l'allugamientu y el formatu del direutoriu d'aniciu automáticu.
    L'allugamientu nuevu ye
    
    %s
    
    u pues asitiar el ficheru .desktop, que describe les aplicaiones
    p'aniciar cuando anicies sesión nel to escritoriu Xfce. Los ficheros
    del to direutoriu d'aniciu automáticu vieyu migróse con ésitu al
    allugamientu nuevu.
    Deberíes de desaniciar esi direutoriu agora.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
ast: Los estaos guardaos de les tos aplicaciones nun sedrán restauraos nel siguiente aniciu de sesión.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
ast: La sesión a prueba de fallos ("%s") nun ta conseñada como una sesión a prueba de fallos.

en: Theme File Error
ast: Fallu nel ficheru del tema

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
ast: Este aplicaciones son parte de la sesión n'execución d'anguaño, y puen atroxase cuando zarres sesión. Les camudancies d'embaxo fadrán efeutu namái cuando la sesión s'atroxe.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
ast: Esto desaniciará dafechu l'aplicación del llistáu d'aplicaciones aniciaes automáticamente

en: Try again
ast: Intentar otra vuelta

en: Type '%s --help' for usage.
ast: Escribi '%s --help' pal usu.

en: Unable to contact D-Bus session bus
ast: Nun pue contautase col bus de sesión D-Bus

en: Unable to contact settings server
ast: Nun pue contautase col sirvidor d'axustes

en: Unable to create user interface from embedded definition data
ast: Nun pue crease la interfaz d'usuariu al partir de los datos de definición embebíos

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
ast: Nun pue determinase'l nome de la sesión a prueba de fallos. Causes posibles: xfconfd nun ta executándose (problema de configuración D-Bus); variable d'entornu $XDG_CONFIG_DIRS afitada incoreutamente (tien d'incluyir "%s"), o xfce4-session nun ta instaláu de mou correutu.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
ast: Nun pue instalase'l tema de pantalla d'aniciu dende'l ficheru "%s".

en: Unable to load a failsafe session
ast: Nun pue cargase una sesión a prueba de fallos

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
ast: Nun pue desaniciase'l tema de pantalla d'aniciu "%s" del direutoriu %s.

en: Unable to save the session
ast: Nun pue guardase la sesión

en: Unable to terminate program.
ast: Nun pudo finase'l programa.

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown shutdown method %d
ast: Métodu d'apagáu %d desconocíu

en: Use custom image
ast: Usar una imaxe personalizada

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
ast: Usa esta sesión pa executar Xfce como'l to entornu d'escritoriu

en: Verifying DNS settings
ast: Verificando axustes de DNS

en: Version information
ast: Información de version

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
ast: Escritu por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: You might need to delete some files manually in "%s".
ast: Pues necesitar el desaniciu a mano de dalgunos ficheros en "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
ast: Ta atroxandose la to sesión. Si nun deseyes esperar, pues zarrar esta ventana.

en: _Display chooser on login
ast: _Amosar seleutor de sesión nel aniciu de sesión

en: _Export theme
ast: _Esportar tema

en: _General
ast: _Xeneral

en: _Hibernate
ast: I_vernar

en: _Install new theme
ast: _Instalar tema nuevu

en: _Log Out
ast: _Zarrar sesión

en: _Proceed
ast: _Siguir

en: _Quit Program
ast: _Colar programa

en: _Remove theme
ast: Desanicia_r tema

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: _Save session for future logins
ast: _Atroxar sesión pa futuros anicios de sesión

en: _Test
ast: _Prueba

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
ast: y Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
ast: etiqueta
