xarchiver - en to ast translation catalogue (241 entries)

en: 
    Name:
ast: 
    Nome:

en: "%s" is already open!
ast: ¡"%s" yá ta abiertu!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
ast[0]: %d direutoriu %s (%s)
ast[1]: %d direutorios %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
ast[0]: %d ficheru %s (%s)
ast[1]: %d ficheros %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
ast: 0 = ensin compresión, 1 ye'l valor predetermináu, 4 = la más rápida pero la menor compresión

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
ast: 0 = ensin compresión, 3 ye'l valor predetermináu, 5 = la meyor compresión pero la más lenta

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
ast: 0 = ensin compresión, 5 ye'l valor predetermináu, 9 = la meyor compresión pero la más lenta

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
ast: 0 = ensin compresión, 6 ye'l valor predetermináu, 9 = la meyor compresión pero la más lenta

en: 5 = default compression, 7 = max compression
ast: 5 = compresión predeterminada, 7 = máxima compresión

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
ast: <span color='rede' style='italic'>Por favor, instala'l paquete xdg-utils pa que
    Xarchiver pueda reconocer más tribes de ficheros.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
ast: <span weight='bold' size='larger'>Introduz contraseña pa:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
ast: <span weight='bold' size='larger'>Contraseña requerida pa:</span>

en: <th>Files:</th>
ast: <th>Ficheros:</th>

en: <th>Size:</th>
ast: <th>Tamañu:</th>

en: A GTK+ only archive manager
ast: Un xestor de ficheros comprimíos basáu namái en GTK+

en: A GTK+ only lightweight archive manager
ast: Un xestor d'archivos llixeru basáu namái en GTK+

en: A_ction
ast: Ai_ción

en: A_dd
ast: Ames_tar

en: Actions:
ast: Aiciones:

en: Add files
ast: Amestar ficheros

en: Adding files to archive, please wait...
ast: Amestando ficheros a ficheru comprimíu. Por favor, espera...

en: Adding to archive:
ast: Amestando a ficheru:

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Allow subdirs with drag and drop
ast: Permitir subdireutorios con arrastrar y soltar

en: An error occurred while accessing the archive:
ast: Asocedió un fallu al acceder al ficheru comprimíu:

en: An error occurred!
ast: ¡Asocedió un fallu!

en: Archive
ast: Ficheru

en: Archive Name
ast: Nome de ficheru

en: Archive Properties
ast: Propiedaes de ficheru

en: Archive _comment
ast: Comentariu d'arch_ivu

en: Archive format is not recognized!
ast: Esti formatu de ficheru nun se reconoz!

en: Archive manager
ast: Xestor de ficheros comprimíos

en: Archive tree
ast: Árbol de ficheros

en: Archive type:
ast: Triba de ficheru:

en: Archiver output
ast: Salida del programa de compresión

en: Are you sure you want to do this?
ast: ¿De xuru que quies facer esto?

en: Attributes
ast: Atributos

en: Back
ast: P'atrás

en: Browse
ast: Restolar

en: Can't add files to the archive:
ast: Nun pueden amestase ficheros al ficheru comprimíu:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
ast: ¡Nun puede reservase memoria pa la estructura del ficheru!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
ast: Nun puede reservase memoria pa la estructura del ficheru:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
ast: Nun puede convertise'l ficheru n'autoestrayíble:

en: Can't create a new archive:
ast: Nun puede criase un ficheru nuevu:

en: Can't create temporary directory:
ast: Nun puede criase un direutoriu temporal:

en: Can't extract files from the archive:
ast: Nun pueden estrayese ficheros del ficheru comprimíu:

en: Can't fseek in file:
ast: Nun puede facese fseek nel ficheru:

en: Can't fseek to position 104:
ast: Nun puede facese fseek a la posición 104:

en: Can't multi-extract archives:
ast: Nun pueden multi-estrayese ficheros:

en: Can't open RPM file %s:
ast: Nun puede abrise'l ficheru RPM %s:

en: Can't open file "%s":
ast: Nun puede abrise'l ficheru "%s":

en: Can't open file %s:
ast: Nun puede abrise'l ficheru %s:

en: Can't perform extraction!
ast: ¡Nun puede facese la estraición!

en: Can't perform this action:
ast: Nun puede facese esta aición:

en: Can't read data from file:
ast: Nun pueden lleese datos del ficheru:

en: Can't run the archiver executable:
ast: Nun puede executase l'executable del programa de compresión:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
ast: Nun puede escribise'l módulu unzipsfx nel ficheru:

en: Cancel current operation
ast: Encaboxar operación actual

en: Choose the application to use
ast: Escoyer l'aplicación a usar

en: Choose the archive type to create
ast: Escoyer la triba de ficheru a criar

en: Choose the directory to use
ast: Escoyer el direutoriu a usar

en: Close archive
ast: Zarrar ficheru

en: Cmd-line outp_ut
ast: Salida de la _llinia de comandos

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Compressed
ast: Comprimíu

en: Compressed   size:
ast: Tamañu comprimíu:

en: Compressed size:
ast: Tamañu comprimíu:

en: Compression ratio
ast: Tasa de compresión

en: Compression ratio:
ast: Tasa de compresión:

en: Compression:
ast: Compresión:

en: Confirm deletion of files
ast: Confirmar l'esborráu de ficheros

en: Copy
ast: Copiar

en: Cr_eate
ast: Cr_iar

en: Create a new archive
ast: Criar un ficheru nuevu

en: Create a solid archive
ast: Criar archivu sólidu

en: Cut
ast: Cortar

en: Date
ast: Data

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete files after adding
ast: Desaniciar ficheros dempués d'amestar

en: Dese_lect all
ast: Dese_leicionar too

en: Destination dirs:
ast: Direutorios de destín:

en: Do not store paths
ast: Nun atroxar caminos

en: Do you really want to cancel?
ast: ¿De xuru que quies encaboxar?

en: Do you want to overwrite it?
ast: ¿Quies sobroescribilu?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
ast: ¡Facer esto dablemente corrompa'l ficheru comprimíu!

en: Encrypted:
ast: Cifráu:

en: Encryption:
ast: Cifráu:

en: Enter passwo_rd
ast: Introduz _contraseña

en: Extract
ast: Estrayer

en: Extract files
ast: Estrayer ficheros

en: Extract files with full path
ast: Estrayer ficheros col camín completu

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
ast: Estrayer namái aquellos ficheros que yá esisten nel discu y que son más nuevos que les copies en discu

en: Extract pathnames
ast: Estrayer nomes de caminos

en: Extract to dir "Archive Name"
ast: Estrayer al direutoriu "Nome del ficheru"

en: Extract to:
ast: Estrayer en:

en: Extracting files from archive, please wait...
ast: Estrayendo ficheros de ficheru comprimíu. Por favor, espera...

en: Extracting from archive:
ast: Estrayendo de ficheru:

en: Failed to launch the application!
ast: ¡Fallu al executar l'aplicación!

en: File Paths:
ast: Camín de ficheros:

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Files
ast: Ficheros

en: Files:
ast: Ficheros:

en: Files:%*s%s
ast: Ficheru: %*s%s

en: Forward
ast: Alantre

en: Freshen and replace
ast: Refrescar y camudar

en: Freshen existing files
ast: Refrescar ficheros esistentes

en: From File
ast: Dende ficheru

en: Group
ast: Grupu

en: Icons size (requires restart)
ast: Tamañu d'iconu (requier reaniciu)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
ast: Si ta activáu, el comentariu de ficheru amuésase dempués de que se cargue'l ficheru

en: Include subdirectories
ast: Incluyir subdireutorios

en: Location:
ast: Llugar:

en: Make SF_X
ast: Facer ficheru autoe_strayíble

en: Method
ast: Métodu

en: Modified on:
ast: Camudáu:

en: Multi-Extract
ast: Multi-estraición

en: Name:
ast: Nome:

en: No
ast: Non

en: Number of files:
ast: Númberu de ficheros:

en: Number of files:
ast: Númberu de ficheros:

en: OS
ast: SO

en: Only archives
ast: Namái ficheros comprimíos

en: Open <i>%s</i> with:
ast: Abrir <i>%s</i> con:

en: Open With
ast: Abrir con

en: Open a text file
ast: Abrir un ficheru de testu

en: Open an archive
ast: Abrir un ficheru comprimíu

en: Open image files with:
ast: Abrir imáxenes con:

en: Open text files with:
ast: Abrir ficheros de testu con:

en: Open the selected files with
ast: Abrir los ficheros seleicionaos con

en: Opening archive, please wait...
ast: Abriendo ficheru. Por favor, espera...

en: Operation aborted!
ast: Operación encaboxada!

en: Options
ast: Opciones

en: Options
ast: Opciones

en: Options:
ast: Opciones:

en: Overwrite existing files
ast: Sobroescribir ficheros esistentes

en: Owner
ast: Propietariu

en: Owner/Group
ast: Propietariu/Grupu

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Paste
ast: Apegar

en: Path
ast: Camín

en: Path:
ast: Camín:

en: Pattern:
ast: Patrón:

en: Permissions
ast: Permisos

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
ast: Por favor, activa la opción 'Atroxar la salida del programa de compresión' pa velo.

en: Please enter it!
ast: ¡Por favor, introdúzla!

en: Please enter the extraction path.
ast: Por favor, introduz el camín d'estraición.

en: Please enter the password.
ast: Por favor, introduz la contraseña.

en: Please fill the "Extract to" field!
ast: ¡Por favor, rellena'l campu "Estrayer en"!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
ast: Por favor, vete a Preferencies->Avanzáu y configúralu.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos a <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
ast: Por favor, seleiciona'l módulu 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
ast: Por favor, esbilla los ficheros que quies estrayer

en: Please select the destination directory
ast: Por favor, esbilla'l direutoriu de destín

en: Points to
ast: Apunta a

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preferred archive format
ast: Formatu de ficheru preferíu

en: Preferred temp directory:
ast: Directoriu temporal preferíu:

en: Print the archive content as HTML
ast: Amosar el conteníu del ficheru como HTML

en: Print the archive content as text
ast: Amosar el conteníu del ficheru como testu

en: Ratio
ast: Tasa

en: Re_name
ast: Ren_omar

en: Rename
ast: Renomar

en: Root
ast: Raíz

en: Save the archive as
ast: Guardar el ficheru como

en: Save the self-extracting archive as
ast: Guardar ficheru autoestrayíble como

en: Save window geometry
ast: Guardar xeometría de la ventana

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
ast: Seleiciona "Nuevu" pa criar o "Abrir" p'abrir un ficheru

en: Select _all
ast: Seleicionar _too

en: Select _by pattern
ast: Seleicionar por pa_trón

en: Select an application
ast: Seleicionar una aplicación

en: Select by Pattern
ast: Seleicionar según patrón

en: Selected files
ast: Ficheros seleicionaos

en: Selection
ast: Escoyeta

en: Show archive comment
ast: Amosar comentariu de ficheru

en: Show archive location bar
ast: Amosar barra de llugares del ficheru

en: Show archive tree sidebar
ast: Amosar la barra llateral del árbol de ficheru

en: Size
ast: Tamañu

en: Some errors occurred:
ast: Asocedieron dalgunos fallos:

en: Sorry, I could not perform the operation!
ast: ¡Siéntolo, nun pudo facese la operación!

en: Sorry, this archive format is not supported:
ast: Siéntolo, esti formatu de ficheru nun ta sofitáu:

en: Sort archive by filename
ast: Axeitar ficheru comprimíu por nome

en: Store archiver output
ast: Atroxar la salida del programa de compresión

en: Store full paths
ast: Atroxar caminos completos

en: Testing archive, please wait...
ast: Comprobando ficheru. Por favor, espera...

en: The archive "%s" already exists!
ast: ¡El ficheru "%s" yá esiste!

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
ast: La estructura de direutorios del ficheru comprimíu ye recriada nel direutoriu d'estraición

en: The archiver doesn't support this feature!
ast: ¡El programa de compresión nun sofita esta funcionalidá!

en: The filename column is sorted after loading the archive
ast: La columna de nome axéitase dempués de cargar el ficheru comprimíu

en: The proper archiver is not installed!
ast: ¡El programa de compresión afayaízu nun ta instaláu!

en: This archive is encrypted!
ast: ¡Esti ficheru ta cifráu!

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
ast: Esta opción estrái los ficheros nun direutoriu col mesmu nome que'l del ficheru comprimíu

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
ast: Esta opción incluí los subdireutorios cuando amiestes ficheros con arrastrar y soltar

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
ast: Esta opción fai la mesma función que la de refrescar, estrayendo los ficheros que son más nuevos qu'aquellos que tien el mesmu nome en discu, arriendes d'estrayer aquellos qu'entá nun esisten nel discu

en: Time
ast: Hora

en: Total Progress:
ast: Progresu total:

en: Touch files
ast: Anovar la data de los ficheros

en: Type:
ast: Triba:

en: Uncompressed size:
ast: Tamañu descomprimíu:

en: Uncompressed size:
ast: Tamañu ensin comprimir:

en: Up
ast: P'arriba

en: Update and add
ast: Anovar y amestar

en: Update existing files
ast: Anovar ficheros esistentes

en: Use a custom command:
ast: Usar un comandu personalizáu:

en: Version
ast: Versión

en: View
ast: Ver

en: Web browser to use:
ast: Restolador web a usar:

en: Window
ast: Ventana

en: Yes
ast: Sí

en: You are about to delete entries from the archive.
ast: Tas a piques de desaniciar entraes del ficheru.

en: You didn't set which browser to use!
ast: ¡Nun especificaste'l visor de ficheros a usar!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
ast: ¡Nun especificaste qué programa usar p'abrir esti ficheru!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
ast: Nun tienes los permisos necesarios pa estrayer los ficheros nel direutoriu "%s".

en: You haven't added any of them!
ast: ¡Nun amestaste dengún d'ellos!

en: You haven't selected any files to add!
ast: ¡Nun esbillasti dengún ficheru p'amestar!

en: You missed the archive name!
ast: ¡Escaeciste'l nome del ficheru!

en: You missed the password!
ast: ¡Equivocástete de contraseña!

en: You missed where to extract the files!
ast: ¡Escaeciste definir d'au estrayer los ficheros!

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Archive
ast: _Ficheru

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _Extract
ast: _Estrayer

en: _HTML file
ast: Ficheru _HTML

en: _Help
ast: Ai_da

en: _List as
ast: L_listar como

en: _Multi-Extract
ast: _Multi-estrayer

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Select
ast: _Seleicionar

en: _Test
ast: _Comprobar

en: _Text file
ast: Fic_heru de testu

en: choose...
ast: escoyer...

en: example: *.txt; ac*
ast: exemplu: *.txt; ac*

en: large
ast: grande

en: selected
ast: seleicionáu

en: small
ast: pequeñu

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
ast: xarchiver: %s
    Preba xarchiver --help pa ver una llista completa d'opciones de llinia de comandos.

en: |Size
ast: |Tamañu
