Geany 1.30 - en to ast translation catalogue (936 entries)

en: "%s" was not found.
ast: non s'atopó "%s".

en: %d file saved. | %d files saved.
ast[0]: Ficheru %d guardáu.
ast[1]: Ficheros %d guardaos.

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
ast: %s %s -- %s (en direutoriu: %s)

en: %s (in directory: %s)
ast: %s (en direutoriu: %s)

en: %s file
ast: Ficheru %s

en: %s source file
ast: Ficheru fonte %s

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
ast[0]: %s: reemplazada %d ocurrencia de "%s" con "%s".
ast[1]: %s: reemplazado %d ocurrencies de "%s" con "%s".

en: (built on or after %s)
ast: (construyíu en, o dempués del %s)

en: (only inside Geany)
ast: (sólo dientro de Geany)

en: (with BOM)
ast: (con BOM)

en: (without BOM)
ast: (ensin BOM)

en: , read-only
ast: , sólo llectura

en: --- Separator ---
ast: --- Separador ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
ast: <b>Zarrar automáticamente los corchetes y comilles</b>

en: <b>Commands</b>
ast: <b>Comandos</b>

en: <b>Completions</b>
ast: <b>Completaos</b>

en: <b>Display</b>
ast: <b>Amosar</b>

en: <b>Editor tabs</b>
ast: <b>Llingüetes d'edición</b>

en: <b>Encodings</b>
ast: <b>Codificaciones</b>

en: <b>Features</b>
ast: <b>Característiques</b>

en: <b>Fonts</b>
ast: <b>Fontes</b>

en: <b>Indentation</b>
ast: <b>Sangría</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
ast: <b>Ataxos de tecláu</b>

en: <b>Long line marker</b>
ast: <b>Marcador de llínies llargues</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ast: <b>Miscelaneos</b>

en: <b>New files</b>
ast: <b>Ficheros nuevos</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
ast: <b>Páxina %d de %d</b>

en: <b>Paths</b>
ast: <b>Caminos</b>

en: <b>Projects</b>
ast: <b>Proyeutos</b>

en: <b>Saving files</b>
ast: <b>Grabando ficheros</b>

en: <b>Search</b>
ast: <b>Guetar</b>

en: <b>Shutdown</b>
ast: <b>Zarráu</b>

en: <b>Sidebar</b>
ast: <b>Barra llateral</b>

en: <b>Startup</b>
ast: <b>Entamu</b>

en: <b>Tab positions</b>
ast: <b>Posición de llingüetes:</b>

en: <b>Template data</b>
ast: <b>Datos de plantilles</b>

en: <b>Tool paths</b>
ast: <b>Caminos a les ferramientes</b>

en: <b>Toolbar</b>
ast: <b>Barra de Ferramientes</b>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
ast: <i>Alvertencia: les preferencies serán sobroescrites pal proyeutu actual. Mira <b>Proyeutu->Propiedaes</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
ast: Un IDE rápidu y llixeru

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
ast: Un IDE rápidu y llixeru basáu en GTK+

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
ast: Una cadena la cual ye amestada cuando s'alterna una llínia de comentariu nel ficheru fonte, ello ye usáu pa marcar los comentarios como camudaos.

en: About Geany
ast: Tocante a Geany

en: Action
ast: Aición

en: Active
ast: Activu

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
ast: Amestar una pequeña cabecera a cada páxina, conteniendo'l númberu de páxina, el nome del ficheru y la data actual (ver abaxo). Garra 3 llinies de la páxina.

en: Add line numbers to the printed page
ast: Añader númberos de llínia a la páxina imprentadas

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
ast: Amestar númberos de páxina nel pie de cada páxina. Garra 2 llinies de la páxina.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
ast: Amesta una llingüeta de restolación de ficheros al panel llateral.

en: All Source
ast: Too codigu fonte

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
ast: Permitir recibir abreviaciones de tecláu VTE (aparte del focu del comandu)

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
ast: Ocurrió un fallu o non se pudo obtener información d'un ficheru (ex. d'un ficheru nuevu).

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
ast: Ocurrió un fallu mientres se convertía'l ficheru dende UTF-8 en "%s". El ficheru non foi guardáu.n

en: Anchors
ast: Anchos

en: Any unsaved changes will be lost.
ast: Cualisquier cambio non grabáu será perdíu.

en: Appendix
ast: Apéndice

en: Arabic
ast: Árabe

en: Architectures
ast: Estructures

en: Are you sure you want to reload '%s'?
ast: ¿De xuro que quies recargar '%s'?

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Arrow characters
ast: Caráuteres de fleches

en: Auto Save
ast: AutoGuardar

en: Auto save _interval:
ast: Autoguardar _intervalu:

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
ast: Zarrar automáticamente les llaves cuando s'abra una

en: Auto-close double quote when typing an opening one
ast: Zarrar automáticamente les comilles cuando s'abra una

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
ast: Zarrar automáticamente los paréntesis cuando s'abra un

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
ast: Zarrar automáticamente los corchetes en tecliando ún d'apertura

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
ast: Enfocar automáticamente los widgets (el focu sigue al mur)

en: Autocomplete all words in document
ast: Completar toles pallabres del documentu automáticamente

en: Autocomplete symbols
ast: Completar símbolos automáticamente

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
ast: Completáu automáticu de símbolos conocíos en ficheros abiertos (nomes de funciones, variables globales, ...)

en: Automatic continuation of multi-line comments
ast: Continuación automática de comentarios multi-llínia

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
ast[0]: Autoguardar: Guardó'l ficheru %d automáticamente.
ast[1]: Autoguardar: Guardó los ficheros %d automáticamente.

en: Available Items
ast: Elementos Disponibles

en: Background
ast: Fondu

en: Background color:
ast: Collor de fondu:

en: Backup Copy
ast: Copia de Seguridá

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
ast: Copia de Respaldu: Non pudó criase la carpeta (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
ast: Copia de Respaldu: Non pudó lleese'l ficheru (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
ast: Copia de Respaldu: Non pudo guardase'l ficheru (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
ast: El direutoriu de respaldu non esiste o non ye escribible.

en: Bad regex for filetype %s: %s
ast: Espresión regular incorreuta pa la triba de ficheru %s: %s

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Base GType:
ast: Gtype base:

en: Base class:
ast: Clas base:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
ast: Direutoriu base de tolos ficheros que componen esti proyeutu. Esti puede ser un camín nuevu o un árbol de direutorios ya existente. Puedes usar caminos rellativos al ficheru de proyeutu.

en: Base header:
ast: Encabezáu base:

en: Base path:
ast: Camín base:

en: Basic
ast: Básicu

en: Be verbose
ast: Más esplicativu

en: Beep on errors or when compilation has finished
ast: Alerta sonora pa fallos o la finalización de la compilación

en: Blocks
ast: Bloques

en: Bottom
ast: Embaxu

en: Browser:
ast: Restolador:

en: Build
ast: Construyir

en: Build options
ast: Opciones de construcción

en: Build the current file
ast: Construyir el ficheru actual

en: Build the current file with Make and the default target
ast: Fae'l ficheru actual con Make y l'oxetivu por defeutu

en: Build the current file with Make and the specified target
ast: Fae'l ficheru actual con Make y l'oxetivu especificáu

en: C Standard Library
ast: Biblioteca Standard de C

en: C++ (C Standard Library)
ast: C++ (Biblioteca Standard de C)

en: C++ Standard Library
ast: Biblioteca Standard de C++

en: C_ase sensitive
ast: _Respetar Mayúscules y minúscules

en: C_hange
ast: _Camudar

en: C_lose All
ast: Za_rrar Too

en: C_onfiguration Files
ast: Ficheros de C_onfiguración

en: C_reate
ast: C_riar

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
ast: Llamar a la Vista->Camuda'l comandu de Tolos los Widgets Adicionales

en: Celtic
ast: Celta

en: Central European
ast: Europeu central

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
ast: Camudar el direutoriu al direutoriu base del proyeutu abiertu actual

en: Chapter
ast: Capítulu

en: Character
ast: Caráuter

en: Characters to type for autocompletion:
ast: Carauteres a tecliar pa completar automáticamente:

en: Characters:
ast: Caráuteres:

en: Chinese Simplified
ast: Chinu simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu tradicional

en: Choose Project Base Path
ast: Escueye'l Camín Base del Proyeutu

en: Choose Project Filename
ast: Escueye'l Nome del ficheru del Proyeutu

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
ast: Escueye un caráuter especial de la llista d'embaxu y calca dos vegaes nel o usa'l botón pa inxertalu na posición actual del cursor.

en: Choose font
ast: Escoyer fonte

en: Choose more build actions
ast: Escoyer más aiciones de compilación

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
ast: Escoyer qué plugins podríen cargase nel aniciu:

en: Cl_ear
ast: _Llimpiar

en: Class
ast: Clas

en: Class Builder
ast: Constructor de clases

en: Classes
ast: Clases

en: Clipboard
ast: Portapapeles

en: Close
ast: Zarrar

en: Close All
ast: Zarrar Too

en: Close Ot_her Documents
ast: Zarrar otr_os documentos

en: Close _dialog
ast: Zarrar _diálogu

en: Close all
ast: Zarrar too

en: Close all open files
ast: Zarrar tolos ficheros abiertos

en: Close the current file
ast: Zarrar el ficheru actual

en: Co_mmands
ast: _Comandos

en: Color Chooser
ast: Selector de collor

en: Command
ast: Comandu

en: Command:
ast: Comandu:

en: Comment line(s)
ast: Comentar llínia(es)

en: Comment toggle marker:
ast: Activar/Desactivar marcador de comentarios:

en: Company name
ast: Nome de la compañia

en: Company:
ast: Compañia:

en: Compilation failed.
ast: La compilación falló.

en: Compilation finished successfully.
ast: La compilación finó con éxitu.

en: Compile
ast: Compilar

en: Compile the current file
ast: Compilar el ficheru actual

en: Compile the current file with Make
ast: Compilar el ficheru actual con Make

en: Compiler
ast: Compilador

en: Complete snippet
ast: Completar construcción

en: Complete word
ast: Completar pallabra

en: Completion list height:
ast: Largu de la llista de completáu:

en: Completions
ast: Completaos

en: Configuration directory could not be created (%s).
ast: El direutoriu de configuración non pudo ser criáu (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
ast: El direutoriu de configuración non puede ser criáu (%s).
    Puede haber problemes usando Geany ensin un direutoriu de configuración.
    ¿Entamar Geany de toes formes?

en: Configuration files reloaded.
ast: Ficheros de configuración recargaos.

en: Configure Plugins
ast: Configurar Plugins

en: Confirm exit
ast: Confirmar salida

en: Constants
ast: Constantes

en: Conte_xt Action
ast: Aición Conte_stual

en: Context Action
ast: Aición contestual

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
ast: Comandu d'aición contestual. La pallabra actualmente seleicionada puede ser usada con %s. Puedes tar en cualisquier llugar del comandu dau y será remplazada enantes de la execución.

en: Context action:
ast: Aición contestual:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
ast: Siguir automáticamente los comentarios multillínia en llingüaxes como C, C++ y Java cuando una nueva llínia seya inxertada en dicho comentariu

en: Contributors
ast: Collaboradores

en: Convert and Set to _LF (Unix)
ast: Convertir a, y Escoyer _LF (Unix)

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy _All
ast: Copi_ar Too

en: Copy the current selection
ast: Copiar el testu de la seleición actual

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
ast: Non se pudo executar el comandu esternu configuráu '%s' (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
ast: Nun pudo alcontrase'l ficheru '%s' - intentando dende'l camín del documentu actual.

en: Could not find file '%s'.
ast: Non se pudo atopar el ficheru '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
ast: Non pudo cargase'l ficheru de tags '%s'.

en: Could not open directory (%s)
ast: Non pudó abrise'l direutoriu (%s)

en: Could not open file %s (%s)
ast: Non se pudo abrir el ficheru %s (%s)

en: Create Cla_ss
ast: Criar Cla_s

en: Create Class
ast: Criar Clas

en: Create a new file
ast: Criar un ficheru nuevu

en: Create a new file from a template
ast: Criar un ficheru nuevu dende plantilla

en: Create constructor
ast: Criar constructor

en: Create destructor
ast: Criar destructor

en: Create the project's base path directory?
ast: ¿Criar el direutoriu del camín base del proyeutu?

en: Creates source files for new class types.
ast: Cria ficheros fonte pa nueves clases.

en: Credits
ast: Créitos

en: Cu_t Current Line(s)
ast: _Cortar la(es) llínia(es) actual(es)

en: Curly brackets { }
ast: Llaves { }

en: Current chars
ast: Caráuter actual

en: Cursor blinks
ast: Parpadéu del cursor

en: Custom Date Format
ast: Formatu de Fecha Personalizáu

en: Custom Text
ast: Testu Personalizáu

en: Customize Toolbar
ast: Personalizar la Barra de Ferramientes

en: Cut
ast: Cortar

en: Cut the current selection
ast: Cortar la seleición actual

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: D_uplicate Line or Selection
ast: _Du_plicar Llínia o Seleición

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
ast: El formatu de fecha nun pudo ser convertíu (probablemente seya mui llargu).

en: Date format:
ast: Formatu de Fecha:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
ast: Forma_tu de fecha/hora pa los ficheros de seguridá (detalles en "man strftime"):

en: Date:
ast: Fecha:

en: Debug Messages
ast: Mensaxes de Depuración

en: Decrease indent
ast: Decrementar sangría

en: Decrease indent by one space
ast: Decrementar sangría nun espaciu

en: Decrease indentation
ast: Decrementar sangría

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
ast: Codificación por omisión (pa ficheros non Unicode):

en: Default encoding (new files):
ast: Codificación por omisión (pa ficheros nuevos):

en: Default end of line characters:
ast: Carauteres de final de llínia predeterminaos:

en: Definition of "%s" not found.
ast: Definición de "%s" non atopada.

en: Delete the current selection
ast: Esborrar la seleición actual

en: Delete to line end
ast: Esborrar fasta la fin de llinia

en: Detect from file
ast: Deteutar dende ficheru

en: Developer:
ast: Desarrollador:

en: Developers
ast: Desarrolladores

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
ast: Documentu %s nun mandáu al subsistema d'imprentación.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
ast: Nive_les de direutoriu que incluiránse nel destín de la copia de seguridá:

en: Disable Drag and Drop
ast: Desactivar Arrastrar y Soltar (Drag and Drop)

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
ast: Desactiva completamente arrastrar y soltar na ventana del editor, asina que nun puedes soltar y arrastrar nenguna seleición dientro o fuera de la ventana del editor

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
ast: Desactivar l'ataxu de tecláu del menu (por omisión F10)

en: Disable this option to keep the dialog open
ast: Desactiva esta opción pa caltener el diálogu d'abrir

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Disk check timeout:
ast: Venció'l tiempu de comprobación de discu:

en: Display
ast: Amosar

en: Display height in rows for the autocompletion list
ast: Altor, en files, del visor pa la llista de completáu automáticu

en: Displayed Items
ast: Elementos Amosaos

en: Do you really want to quit?
ast: ¿De xuro que quies colar?

en: Do you want to close it before proceeding?
ast: ¿Quies zarralu enantes de proceder?

en: Do you want to reload it?
ast: ¿Quies recargalu?

en: Do you want to save it before closing?
ast: ¿Quies guardalu enantes de zarrar?

en: Document
ast: Documentu

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
ast: Documentu %s mandáu al subsistema d'imprentación.

en: Document Setup
ast: Configuración del Documentu

en: Document successfully exported as '%s'.
ast: Documentu esportáu exitosamente como '%s'.

en: Documents
ast: Documentos

en: Don't load auto completion data (see documentation)
ast: Non cargar los datos de completáu automáticu (ver la documentación)

en: Don't load plugins
ast: Non cargar módulos complementarios

en: Don't load terminal support
ast: Non cargar el sofitu de terminal

en: Don't load the previous session's files
ast: Nun cargar los ficheros de la cabera sesión

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
ast: Non abrir ficheros n'instancies corriendo, forzar l'apertura d'una nueva instancia

en: Don't show message window at startup
ast: Non amosar ventanu de mensaxes al entamu

en: Don't use run script
ast: Non usar script d'execución

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
ast: Non usar el script d'execución, que s'usa normalmente p'amosar el valor d'estáu retornáu pol programa executáu

en: Double quotes " "
ast: Comilles " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
ast: Calcar dos vegaes anubre tolos widgets adicionales

en: Drop rest of word on completion
ast: Omitir el restu de la pallabra tres completar

en: E_ncoding:
ast: _Codificación:

en: E_xtra options:
ast: Opciónes e_xtra:

en: East _Asian
ast: Este _Asiáticu

en: Email address of the developer
ast: Direición de correu electrónicu del desarrollador

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
ast: Activa nueva llínia curtiando los espacios sobrantes na llínia siguiente

en: Enable plugin support
ast: Activar sofitu de complementos

en: Ensure new line at file end
ast: Asegurar terminación de llínia al final del ficheru

en: Ensures that at the end of the file is a new line
ast: Asegura que haya una terminación de llíniaal final del ficheru

en: Enter Tab Width
ast: Introduz l'anchu de la llingüeta

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
ast: Introducir testu personalizáu equí, too testu introducíu amestaráse al comandu.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ast: Introduz equí un formatu de fecha y hora personalizáu. Puedes usar cualisquier especificador de conversión que pueda ser usáu cola función strftime d'ANSI C.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
ast: Introduz la cantidá d'espacios que deben ser reemplazaos por un carauter de tabulación.

en: Enter the line you want to go to:
ast: Introduz la llínia a la que quies dir:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
ast: Introduz embaxu les rutes a les ferramientes. Les ferramientes que non necesites pueden quedar en blancu.

en: Entities
ast: Entidaes

en: Environment
ast: Entornu

en: Error
ast: Fallu

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
ast: Mensax de fallu: %s
    El fallu ocurrió en "%s" (llinia: %d, columna: %d).

en: Error message: %s.
ast: Mensax de fallu: %s.

en: Error renaming file.
ast: Fallu renomando'l ficheru.

en: Error saving file (%s).
ast: Fallu guardando ficheru (%s).

en: Error saving file.
ast: Fallu guardando ficheru.

en: Events
ast: Eventos

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
ast: Exemplu:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Execute:
ast: Execución:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
ast: Define esplicitamente la triba de ficheru, non se usará la deteición por estensión.
    Ten en cuenta que si se seleicionen multiples ficheros toos serán abiertos como la triba seleicionada

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
ast: Define esplicitamente una codificación pal ficheru, non usaráse la deteición automática. Esto ye útil cuando se sabe que la codificación d'un ficheru nun puede ser deteutada correutamente por Geany.
    Ten en cuenta que si se seleicionen multiples ficheros toos serán abiertos cola codificación seleicionada.

en: Export
ast: Esportar

en: Export File
ast: Esportar ficheru

en: Exports the current file into different formats.
ast: Esporta'l ficheru actual en diferentes formatos.

en: External open command:
ast: Comandu esternu d'apertura:

en: Extra plugin path:
ast: Camín adicional pa plugins:

en: Failed to load one or more session files.
ast: Fallu al cargar un o más ficheros de la sesión.

en: Features
ast: Característiques

en: File
ast: Ficheru

en: File %s closed.
ast: El ficheru %s foi zarráu.

en: File %s printed.
ast: Ficheru %s imprentáu.

en: File %s reloaded.
ast: Ficheru %s recargáu.

en: File %s saved.
ast: Ficheru %s guardáu.

en: File '%s' could not be written (%s).
ast: El ficheru '%s' non pudo ser escritu (%s).

en: File Browser
ast: Restolador de Ficheros:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
ast: Les llingüetes de ficheros serán ubicaes a la manzorga de la llista de pestañes

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
ast: Les llingüetes de ficheros serán ubicaes a la mandrecha de la llista de llingüetes

en: Filename already exists!
ast: ¡El nome de ficheru yá esiste!

en: Filename:
ast: Nome de Ficheru:

en: Files
ast: _Ficheros

en: Filter:
ast: Filtrar:

en: Find
ast: Atopar

en: Find Document Usage
ast: Atopar Utilización de Documentu

en: Find Next
ast: Guetar Siguente

en: Find Previous
ast: Guetar Anterior

en: Find Usage
ast: Atopar usu

en: Find _Document Usage
ast: Atopar Usu del _Documentu

en: Find _Next
ast: Guetar _Sigiuente

en: Find _Previous
ast: Guetar _Anterior

en: Find _Usage
ast: Atopar _Usu

en: Find in Files
ast: Guetar en Ficheros

en: Find the entered text in the current file
ast: Guetar el testu ingresáu nel ficheru actual

en: Focus
ast: Focu

en: Focus File List
ast: Enfocar la Llista de Ficheros

en: Focus Path Entry
ast: Enfocar Entrada de Camín

en: Fold all
ast: Replegar too

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
ast: Plegar o desplegar tolos fíos d'un puntu de pliegu. N'apertando la tecla Mayúscules demientres se calca nun símbolu de pliegu, algamaráse'l comportamientu contrariu.

en: Fold/unfold all children of a fold point
ast: Replegar/Desplegar tolos fíos d'un puntu de plegáu

en: Follow the path of the current file
ast: Siguir el camín del ficheru actual

en: Font updated (%s).
ast: Fonte actualizada (%s).

en: Foreground color:
ast: Collor de primer planu:

en: Format
ast: Formatu

en: Forward declaration "%s" not found.
ast: Declaración de "%s" non atopada.

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
ast[0]: Atopóse %d coincidencia pa "%s".
ast[1]: Atopáronse %d coincidencies pa "%s".

en: Full_screen
ast: Pantalla _completa

en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Functions
ast: Funciones

en: Functions / Procedures
ast: Funciones / Procedimientos

en: Functions / Tasks
ast: Funciones /Tarees

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
ast: De mou predetermináu, Geany restola nel camín global d'instalación y nel direutoriu de configuración. Nel camín qu'introduzas equí van guetase adicionalmente plugins. Déxalu en blancu pa desactivalu.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
ast: Geany necesita mover el to direutoriu vieyu de configuración anantes d'entamar.

en: Geany project files
ast: Ficheros de proyeutu Geany

en: General
ast: Xeneral

en: Generate global tags file (see documentation)
ast: Xenerar ficheru global de tags (ver la documentación)

en: Georgian
ast: Xeorxianu

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
ast: Dar focu automáticamente a los paneles embaxo del cursor del mur. Furrula pal panel d'edición principal, el borrador, la barra de guetes, el campu dir a y la VTE.

en: Go to
ast: Dir a

en: Go to End of Display Line
ast: Dir a la Fin de la Llinia Amosada

en: Go to End of Line
ast: Dir a lo cabero de llínia

en: Go to Line
ast: Dir a la Llínia

en: Go to Ne_xt Marker
ast: _Dir a la siguiente marca

en: Go to Next Word Part
ast: Dir a la Siguietne Parte de la Pallabra

en: Go to Pre_vious Marker
ast: _Dir a la marca anterior

en: Go to Previous Word Part
ast: Dir a la Parte de Pallabra Anterior

en: Go to Start of Line
ast: Dir al entamu de llínia

en: Go to matching brace
ast: Dir a la llave correspondiente

en: Grab Key
ast: Capturar Tecla

en: Greek
ast: Griegu

en: Greek characters
ast: Caráuteres griegos

en: Group:
ast: Grupu:

en: H1 Headings
ast: Cabeceres (H1)

en: H2 Headings
ast: Cabeceres (H2)

en: H3 Headings
ast: Cabeceres (H3)

en: HTML (name)
ast: HTML (nome)

en: HTML Characters
ast: Caráuteres HTML

en: HTML characters
ast: Caráuteres HTML

en: H_ide Sidebar
ast: _Anubrir barra llateral

en: Header file:
ast: Ficheru d'encabezáu:

en: Hebrew
ast: Hebreu

en: Hebrew Visual
ast: Hebreu Visual

en: Help
ast: Aida

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
ast: Equí puedes camudar los ataxos de tecláu pa varies aiciones. Seleiciona una y calca'l botón de Camudar pa introducir un nuevu ataxu, o calca dos vegaes nuna aición pa editar direutamente'l testu que representa l'ataxu.

en: Home
ast: Aniciu

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
ast: Cuando seguío verificar cambios a los ficheros de documentos nel discu, en segundos. Cero desactiva la verificación.

en: ID Selectors
ast: Selectores d'ID

en: ISO 8859-1 characters
ast: Caráuteres ISO 8859-1

en: I_nsert Comments
ast: I_nxertar Comentarios

en: Imports
ast: Importaciones

en: In Se_lection
ast: Na Se_leición

en: In Sessi_on
ast: Na _Sesión

en: In_dent Type
ast: Triba _de formateu

en: Increase indent
ast: Incrementar sangría

en: Increase indent by one space
ast: Incrementar sangría nun espaciu

en: Increase indentation
ast: Incrementar sangría

en: Indentation
ast: Indentáu

en: Info
ast: Información

en: Information
ast: Información

en: Inheritance
ast: Herencia

en: Initial version:
ast: Version inicial:

en: Initials of the developer name
ast: Iniciales del nome del desarrollador

en: Initials:
ast: Iniciales:

en: Insert
ast: Inxertar

en: Insert Alternative _White Space
ast: _Inxertar espaciu alternativu

en: Insert Dat_e
ast: Inxertar F_echa

en: Insert File _Header
ast: Inxertar _Encabezáu de Ficheru

en: Insert Mu_ltiline Comment
ast: Inxertar Comentariu _Multillinia

en: Insert Special HTML Characters
ast: Inxertar Caráuteres Especiales HTML

en: Insert _BSD License Notice
ast: Inxertar avisu de llicencia _BSD

en: Insert _ChangeLog Entry
ast: Inxertar Entrada de _ChangeLog

en: Insert _Function Description
ast: Inxertar Descripción de _Función

en: Insert _GPL Notice
ast: Inxertar avisu de llicencia _GPL

en: Insert date
ast: Inxertar fecha

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
ast: Inxertar entidaes HTML pa caráuteres como '&amp;'.

en: Instant Save
ast: Guardáu Automáticu

en: Integrated Development Environment
ast: Entornu Integráu de Desarrollu

en: Invalid directory for find in files.
ast: Direutoriu non válidu pa guetar ficheros.

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
ast: Invertir tolos colores, por defeutu usa testu blancu sobre fondu prietu

en: Invert syntax highlighting colors
ast: Invierte los collores de resaltáu de sintasis

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
ast: Invertir el sen de la rellación pa seleicionar llinies non venceyaes

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Jump to the entered line number
ast: Saltar al númberu de llínia introducíu

en: Keybindings
ast: Ataxos

en: Keyboard Shortcuts
ast: Ataxos de Tecláu

en: Keyboard _Shortcuts
ast: _Ataxos de Tecláu

en: Keys
ast: Tecles

en: Korean
ast: Coreanu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Labels
ast: Etiquetes

en: Left
ast: Manzorga

en: License
ast: Llicencia

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
ast: El testu de la llicencia non pudo ser atopáu, por favor visita http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt pa velo en llínia

en: Line
ast: Llínia

en: Line _Breaking
ast: _Dixebráu de llínia

en: Line breaking column:
ast: Columna de división de llínia:

en: Line wrapping
ast: Cortáu de llínias

en: Lines:
ast: Llínies:

en: Load files from the last session
ast: Cargar ficheros de la cabera sesión

en: Load virtual terminal support
ast: Cargar emulación de terminal virtual

en: Loaded %s tags file '%s'.
ast: Cargáu %s ficheru de tags '%s'.

en: Mail address:
ast: Direición de correu electrónicu:

en: Make custom target
ast: Construí con make (oxetivu personalizáu)

en: Mark all matches in the current document
ast: Marca toles coincidencies nel documentu

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
ast: Marcar espacios con puntos y tabuladores con fleches

en: Match braces
ast: Concasando coles llaves correspondientes

en: Match from s_tart of word
ast: Sólo dende l'entamu de les _pallabres

en: Match only a _whole word
ast: Sólo _pallabres enteres

en: Mathematical characters
ast: Caráuteres matemáticos

en: Max. symbol name suggestions:
ast: Númberu de suxerencies másimu pa un símbolu:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
ast: Númberu máximu d'entraes p'amosar na llista de completáu automáticu

en: Members
ast: Miembros

en: Message window:
ast: Ventanu de mensaxes:

en: Messages
ast: Mensaxes

en: Methods
ast: Métodos

en: Miscellaneous
ast: Varios

en: Miscellaneous characters
ast: Caráuteres misceláneos

en: Module
ast: Módulu

en: Modules
ast: Módulos

en: Move cursor in snippet
ast: Desplazar el cursor na contrucción

en: Move document first
ast: Mover el documentu al entamu

en: Move document last
ast: Mover el documentu a lo cabero

en: Move document left
ast: Mover el documentu a manzorga

en: Move document right
ast: Mover el documentu a mandrecha

en: Move it now?
ast: ¿Movelo agora?

en: Move line(s) down
ast: Mover llínia(es) p'abaxo

en: Move line(s) up
ast: Mover llínia(es) p'arriba

en: Name:
ast: Nome:

en: Navigate back a location
ast: Restolar una ubicación p'atrás

en: Navigate forward a location
ast: Restolar una ubicación p'alantre

en: New
ast: Nuevu

en: New (with _Template)
ast: Nuevu (dende _Plantilla)

en: New Project
ast: Nuevu Proyeutu

en: New file "%s" opened.
ast: Nuevu ficheru "%s" abiertu.

en: Newline strips trailing spaces
ast: Una nueva llinia esborra espacios estra al final

en: Next Me_ssage
ast: Prósimo _Mensax

en: Next Message
ast: Mensax Siguiente

en: Next error
ast: Siguiente fallu

en: No custom commands defined.
ast: Non hai comandos personalizaos definíos.

en: No matches found for "%s".
ast: Non s'atoparon coincidencies pa "%s".

en: No matches found.
ast: Non s'atoparon coincidencies.

en: No more build errors.
ast: Nun hai más fallos de construción.

en: No more message items.
ast: Nun hai más items de mensaxes.

en: No plugins available.
ast: Non hai complementos disponibles.

en: No text to find.
ast: Non hai testu pa guetar.

en: None
ast: Nengún

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
ast: Nota: Elementu 2 abre un diálogu y amesta la rempuesta al comandu.

en: Notebook tab
ast: Llingüeta d'anotador

en: OVR
ast: SOB

en: Open
ast: Abrir

en: Open File
ast: Abrir ficheru

en: Open Project
ast: Abrir Proyeutu

en: Open Selected F_ile
ast: Abrir Ficheru Seleic_ionáu

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
ast: Abrir un diálogu d'escoyer collor, pa seleicionalu interautivamente dende una paleta

en: Open a recent file
ast: Abrir ficheru reciente

en: Open an existing file
ast: Abrir un ficheru existente

en: Open new documents from the command-line
ast: Abre nuevos documentos dende la llínia de comandos

en: Open selected file
ast: Abrir ficheros seleicionados

en: Opens at startup the files from the last session
ast: Abre nel entamu los ficheros de la cabera sesion

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
ast: Abre'l ficheru en mou sólo lllectura. Si escueyes más d'un ficheru toos serán abiertos como sólo lllectura.

en: Options
ast: Opciones

en: Other
ast: Otru

en: Other options to pass to Grep
ast: Otres opciones a pasar a Grep

en: Other:
ast: Otros:

en: Override Geany keybindings
ast: Sobroescribir ataxos de Geany

en: Override that keybinding?
ast: Sobroescribir esi ataxu?

en: Overwrite?
ast: ¿Sobrescribir?

en: Owner:
ast: Dueñu:

en: P_lugin Preferences
ast: _Preferencies de plugins

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
ast: Empaquetar la barra de ferramientes nel menú p'aforrar espaciu vertical

en: Package
ast: Paquete

en: Page %d of %d
ast: Páxina %d de %d

en: Page Set_up
ast: _Configuración de Páxina

en: Parenthesis ( )
ast: Paréntesis ( )

en: Passing data and executing custom command: %s
ast: Pasando datos y executando comandu personalizáu: %s

en: Paste
ast: Apegar

en: Paste the contents of the clipboard
ast: Apegar el conteníu del portapapeles

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
ast: Camín (y posiblemente argumentos adicionales) al to restolador preferíu

en: Path to start in when opening project files
ast: Camín a aniciar cuando s'abran ficheros de proyeutos

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
ast: Camín pal comandu d'imprentar ficheros (usar %f pal nome del ficheru)

en: Placement of new file tabs:
ast: Ubicación de les llingüetes de ficheros nuevos:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
ast: Por favor, a lo primero configura un comandu d'imprentación nel diálogu de preferencies.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
ast: Por favor seleiciona la triba de ficheru pal ficheru actual enantes d'usar esta función.

en: Plugin
ast: Complementu

en: Plugin configuration directory could not be created.
ast: El direutoriu de configuración del complementu nonpudo ser criáu.

en: Plugins
ast: Complementos

en: Position:
ast: Posición:

en: Pr_evious Message
ast: Mensax Ant_erior

en: Preference_s
ast: Preferencie_s

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
ast: Calca la combinación de tecles que quies usar pa "%s".

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
ast: Calcar tab/shift-tab indenta/desidenta en llugar d'insertar un carauter de tabulación

en: Previous Message
ast: Mensax anterior

en: Previous Translators
ast: Tornadores Anteriores

en: Previous error
ast: Fallu anterior

en: Print
ast: Imprentar

en: Print Geany's installation prefix
ast: Imprentar el prefixu d'instalación de Geany

en: Print document
ast: Imprentar documentu

en: Print internal filetype names
ast: Imprentar nomes internos de tribes de ficheros

en: Print line numbers
ast: Imprentar númberos de llínia

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
ast: Imprentar namái'l nome (ensin el camín) del ficheru imprentáu

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
ast: Imprentar sólo el nome base (ensín el camín) del ficheru imprentáu

en: Print page header
ast: Imprentar encabezáu de páxina

en: Print page numbers
ast: Imprentar númberos de páxina

en: Printing
ast: Imprentando

en: Printing of %s failed (%s).
ast: La impresión de %s falló (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
ast: Amosar una llínia vertical nel editor na posición indicada (ver más abaxo)

en: Procedures
ast: Procedimientos

en: Process could not be stopped (%s).
ast: El procesu nun pudo ser deteníu (%s).

en: Process failed (%s)
ast: Falló'l procesu (%s)

en: Process failed, no working directory
ast: Falló procesu, nun hai directoriu de trabayu

en: Project
ast: Proyeutu

en: Project "%s" closed.
ast: Proyeutu "%s" zarráu.

en: Project "%s" created.
ast: Proyeutu "%s" criáu.

en: Project "%s" opened.
ast: Proyeutu "%s" abiertu.

en: Project "%s" saved.
ast: Proyeutu "%s" guardáu.

en: Project Properties
ast: Propiedaes del Proyeutu

en: Project base directory could not be created (%s).
ast: Non se pudo criar el direutoriu principal pal proyeutu (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
ast: El ficheru de proyeutu "%s" non pudo ser cargáu.

en: Project file could not be written (%s).
ast: El ficheru de proyeutu non pudo ser escritu (%s).

en: Project files
ast: Ficheros del proyeutu

en: Project files:
ast: Ficheros del proyeutu:

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Punctuation characters
ast: Caráuteres de puntuación

en: Question
ast: Entruga

en: Quit Geany
ast: Colar de Geany

en: RO
ast: SL

en: R_eload As
ast: R_ecargar Como

en: R_ename
ast: R_enomar

en: Range:
ast: Rangu:

en: Re-open last closed tab
ast: Reabrir cabera llingüeta zarrada

en: Re_place All
ast: Reemplazar _Toes

en: Read _Only
ast: S_ólo Llectura

en: Read:
ast: Llectura:

en: Recent _Files
ast: _Ficheros Recientes

en: Recent files list length:
ast: Llonxitú de la llista de ficheros recientes:

en: Redo
ast: Refacer

en: Redo the last modification
ast: Refacer la cabera modificación

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Reload file
ast: Recargar ficheru

en: Reload symbol list
ast: Recargar llista de símbolos

en: Reload the current file from disk
ast: Recarga'l ficheru actual dende'l discu

en: Remove Error _Indicators
ast: Esborrar los _Indicadores de Fallos

en: Remove _Markers
ast: Esborrar _Marques

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
ast: Desaniciar tolos mensaxes de la barra d'estáu. Los mensaxes son amosaos de toes formes nel ventanu de mensaxes d'estáu.

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
ast: Asoleya'l tamañu de la fonte del documentu cabo'l nivel actual d'averamientu

en: Replace
ast: Reemplazar

en: Replace & Fi_nd
ast: Reemplazar y G_uetar

en: Replace Tabs with S_paces
ast: _Reemplazar Tabulaciones por Espacios

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
ast: Reemplaza \\, \t, \n, \r i \uXXXX (caráuteres Unicode) polos carauteres de control correspondientes

en: Replace all matches found in the currently selected text
ast: Reemplaza toles ocurrencies atopaes nel testu actualmente seleicionáu

en: Replace spaces with tabs
ast: Reemplazar espacios con tabulaciones

en: Replace special characters
ast: Sustituyir carauteres especiales

en: Replace tabs with space
ast: Reemplazar tabulaciones por espacios

en: Replace text in the current document
ast: Sustituyir el testu nel documentu actual

en: Replace wit_h:
ast: Reem_plazar con:

en: Replaced %u matches in %u documents.
ast: Sustituyir %u coincidencies en %u documentos.

en: Replaces all tabs in document with spaces
ast: Reemplaza tolos tabuladores nel documentu por espacios

en: Right
ast: Mandrecha

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Run
ast: Executar

en: Run or view the current file
ast: Executar o ver el ficheru actual

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
ast: Executa programes en VTE llugar d'abrir un ventanu d'emulación de terminal. Por favor, ten en cuenta que programes executaos en VTE nun pueden posase.

en: S_elect Current Line(s)
ast: _Seleicionar llínia(es) actual(es)

en: S_mart Line Indent
ast: _Sangráu de llínia intelixente

en: Sa_ve All
ast: Guardar _Too

en: Sa_ve all open files
ast: Guardar tolos fiche_ros abiertos

en: Save
ast: Guardar

en: Save Actions
ast: Guardar Aiciones

en: Save All
ast: Guardar Too

en: Save File
ast: Grabar Ficheru

en: Save all
ast: Guardar too

en: Save all open files
ast: Grabar tolos ficheros abiertos

en: Save as
ast: Guardar como

en: Save only current open _file
ast: Guardar sólo'l ficheru actual

en: Save the current file
ast: Grabar el ficheru actual

en: Save the file and rename it
ast: Guardar el ficheru y renomalu

en: Scribble
ast: Borrador

en: Scroll down the view by one line
ast: Desplazar la vista p'abaxo una llínia

en: Scroll on keystroke
ast: Descender al calcar una tecla

en: Scroll on output
ast: Descender cuando heba salida

en: Scroll to current line
ast: Desplazar a la llínia actual

en: Scroll up the view by one line
ast: Desplazar la vista p'arriba una llínia

en: Scrollback lines:
ast: Llínies d'hestoricu:

en: Se_lect Current Paragraph
ast: _Seleicionar parrafu actual

en: Search
ast: Guetar

en: Search _backwards
ast: Guetar p'_atras

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
ast[0]: Finó la gueta con %d coincidencia.
ast[1]: Finó la gueta con %d coincidencies.

en: Search failed.
ast: Fallo la gueta.

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Sect1
ast: Sec1

en: Sect2
ast: Sec2

en: Sect3
ast: Sec3

en: Section
ast: Seición

en: Sections
ast: Seiciónes

en: See grep's manual page for more information
ast: Ver la páxina de manual grep pa más información

en: Select
ast: Seleicionar

en: Select All
ast: Seleicionar Too

en: Select Directory
ast: Seleicionar direutoriu

en: Select File
ast: Seleicionar Ficheru

en: Select Folder
ast: Seleicionar Carpeta

en: Select current word
ast: Seleicionar pallabra actual

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ast: Esbillar elementos p'amosalos na barra de ferramientes. Los elementos pueden reordenase n'arrastrándolos y desafitándolos.

en: Select to next word part
ast: Seleicionar Parte de la Pallabra siguiente

en: Select to previous word part
ast: Seleicionar Parte de Pallabra Anterior

en: Send to Custom Command 1
ast: Unviar al Comandu Personalizáu 1

en: Send to Custom Command 2
ast: Unviar al Comandu Personalizáu 2

en: Send to Custom Command 3
ast: Unviar al Comandu Personalizáu 3

en: Separator
ast: Separador

en: Set Build Commands
ast: Configurar comandos de compilación

en: Set Custom Commands
ast: Configurar Comandos Personalizaos

en: Set File_type
ast: Escoyer _Triba de Ficheru

en: Set Line E_ndings
ast: Escoyer Termi_naciones de Llínia

en: Set _Encoding
ast: Escoyer _Codificación

en: Set encoding:
ast: Escoyer _codificación:

en: Set filetype:
ast: Seleicionar triba de ficheru:

en: Set path from document
ast: Afitar camín dende'l documentu

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
ast: Especificar la información que quies usar nes plantilles. Pa más detalles ver la documentación.

en: Sets the color of the long line marker
ast: Seleiciona'l collor del marcador de llínies llargues

en: Sets the default encoding for newly created files
ast: Afita la codificación por defeutu na criación de nuevos ficheros

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
ast: Afita la codificación por defeutu al abrir ficheros existentes non Unicode

en: Sets the editor font
ast: Seleiciona la fonte del editor

en: Sets the font for the message window
ast: Seleiciona la fonte pal ventanu de mensaxes

en: Sets the font for the symbol list
ast: Seleiciona la fonte pa la llista de símbolos

en: Sets the font for the terminal widget
ast: Especifica la fonte del terminal

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
ast: Especifica'l collor del testu de la terminal

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
ast: Indica'l camín del shell el cual debiere ser aniciáu dientro de la emulación de la terminal

en: Setting %s indentation mode for %s.
ast: Configura'l mou d'indentación de %s pa %s.

en: Settings
ast: Opciones

en: Shortcut
ast: Ataxu

en: Show Color Chooser
ast: Amosar Seleutor de Collores

en: Show Indentation _Guides
ast: Amosar Guíes d'_Identación

en: Show Line _Endings
ast: Amosar Final de Llín_ia

en: Show Message _Window
ast: Amosar _Ventanu de Mensaxes

en: Show S_ymbol List
ast: Amosar la llista de _símbolos

en: Show Side_bar
ast: Amosar _Barra llateral

en: Show White S_pace
ast: Amosar Espacios en Blancu

en: Show _Document List
ast: Amosar la llista de _Documentos

en: Show _Hidden Files
ast: Amosar Ficheros Anubrí_os

en: Show _Line Numbers
ast: Amosar Númberos de _Llínia

en: Show _Markers Margin
ast: Amosar les _Marques de Marxenes

en: Show _Paths
ast: Amosar _Caminos

en: Show _Toolbar
ast: Amosar Barra de _Ferramientes

en: Show _hidden files
ast: Amosar ficheros _ocultos

en: Show calltip
ast: Amosar pistes de prototipos

en: Show close buttons
ast: Amosar botónes pa zarrar

en: Show documents list
ast: Amosar la llista de documentos

en: Show editor tabs
ast: Amosar llingüetes del editor

en: Show hidden files
ast: Amosar ficheros anubrí_os

en: Show indentation guides
ast: Amosar guíes de formatéu automáticu de códigu

en: Show line endings
ast: Amosar terminaciones de llínia

en: Show line numbers
ast: Amosar númberu de llínia

en: Show markers margin
ast: Amosar marcadores nel marxe

en: Show sidebar
ast: Amosar _Barra llateral

en: Show status bar
ast: Amosar barra d'estáu

en: Show symbol list
ast: Amosar la llista de símbolos

en: Show the current document
ast: Amosar el documentu actual

en: Show the preferences dialog
ast: Amosar el diálogu de preferencies

en: Show version and exit
ast: Amosar versión y colar

en: Show white space
ast: Amosar espacios en blancu

en: Shows a confirmation dialog on exit
ast: Pidir confirmación al salir

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
ast: Amosa una pequeña cruz nes llingüetes de ficheru pa poder zarrales fácilmente (requier reaniciar Geany)

en: Shows or hides the Line Number margin
ast: Amosar o anubrir la Numberación de Llínia nel marxe

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
ast: Amosar o anubrir nel pequeñu marxe de la mandrecha los númberos de llínia, los cuales son usaos pa marcar llínies

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
ast: Amosar pequeñes llínies de puntos p'aidar nel usu de la indentación correuta

en: Shows the line ending character
ast: Amuesa'l caráuter de fin de llinia

en: Sidebar:
ast: Barra llateral:

en: Single quotes ' '
ast: Comilles simples ' '

en: Snippet completion
ast: Completáu de construcciones

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
ast: Dalgunos de los munchos collaboradores (pa una llista detallada, mira'l ficheru %s):

en: Sort by _Appearance
ast: Ordenar por _Aparición

en: Sort by _Name
ast: Ordenar por _Nome

en: Source file:
ast: Ficheru fonte:

en: South European
ast: Europeu del sur

en: Spaces
ast: Espacios

en: Special Characters
ast: Caráuteres especiales

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
ast: Indica'l nome de llínies d'hestoria que pueden revisase na terminal

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
ast: Indica'l númberu de ficheros que serán almacenaos na llista de Ficheros Recientes

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ast: Introduz equí un formatu de fecha y hora que será agregáu al encabezáu de cada páxina. Puedes usar cualisquier especificador de conversión que pueda ser usáu cola función strftime d'ANSI C.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ast: Indica'l formatu del comodín {datetime}. Puedes usar cualisquier conversión especificada la cual puede ser usada cola función strftime d'ANSI C.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ast: Especificar un formatu pal comodín {fecha}. Tu puedes usar cualisquier conversión especifica la cual puede usase cola función strftime n'ANSI C.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
ast: Indica'l formatu de comodín {year}. Podemos usar cualisquier conversión especificada la cual puede ser usada cola función strftime n'ANSI C.

en: Split Window
ast: Dixebrar Ventana

en: Splits the editor view into two windows.
ast: Dixebra la vista del editor en dos ventanes.

en: Square brackets [ ]
ast: Corchetes [ ]

en: Startup
ast: Anicíu

en: Startup path:
ast: Camín d'aniciu:

en: Status
ast: Estáu

en: Status messages
ast: Mensaxes d'estáu

en: Stop scrolling at last line
ast: Parar desplazamientu na cabera llínia

en: Store project file inside the project base directory
ast: Guardar el ficheru de proyeutu dientro del direutoriu base del proyeutu

en: Strip trailing spaces and tabs
ast: Eliminar espacios y tabuladores al final de llínia

en: Structs
ast: Estructures

en: Structures
ast: Estructures

en: Subsection
ast: Subseición

en: Subsubsection
ast: Subsubseición

en: Suppress snippet completion
ast: Evitar completáu de contrucciones

en: Suppress status messages in the status bar
ast: Desaniciar mensaxes de estáu na barra d'estáu

en: Switch to Compiler
ast: Camudar a Compilador

en: Switch to Document
ast: Camudar a Documentu

en: Switch to Editor
ast: Dir al Editor

en: Switch to Message Window
ast: Camudar _Ventanu de Mensaxes

en: Switch to Messages
ast: Camudar a Mensaxes

en: Switch to Scribble
ast: Dir al Borrador

en: Switch to Search Bar
ast: Dir a la Barra de Gueta

en: Switch to Sidebar
ast: Dir a la Barra Llateral

en: Switch to Sidebar Document List
ast: Camudar a barra llateral de llista de Documentos

en: Switch to Sidebar Symbol List
ast: Camudar a la Barra Llateral de llista de símbolos

en: Switch to VTE
ast: Dir a la VTE

en: Switch to last used document
ast: Dir al caberu documentu usáu

en: Switch to left document
ast: Dir al documentu de manzorga

en: Switch to right document
ast: Dir al documentu de mandrecha.

en: Switch to status message list at new message
ast: Camudar a la llista de mensaxes d'estáu cuando heba un nuevu mensaxe

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
ast: Camudar a la llingüeta de mensaxes d'estáu (no cimero de la ventana de llingüetes) si ye un mensaxe d'estáu nuevu

en: Symbol list:
ast: Llista de símbolos:

en: Symbols
ast: Símbolos

en: T_abs and Spaces
ast: S_angríes y Espacios

en: T_oggle Case of Selection
ast: C_onvertir mayúscules/minúscules de la Seleición

en: Tabs
ast: Tabulaciones

en: Tabs and Spaces
ast: Tabulación y espacios

en: Targets
ast: Oxetivos

en: Technical characters
ast: Caráuteres técnicos

en: Templates
ast: Plantilles

en: Thai
ast: Tailandés

en: The Geany developer team
ast: L'equipu de desarrollu de Geany

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
ast: La cantidá de carauteres necesarios p'amosar la llista de símbolos pa completar automáticamente

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
ast: Camudó'l collor de carauteres del fondu dempués de la posición dada (ver embaxu) al collor afitáu enrriba, (esto ye recomendáu si uses fontes proporcionales)

en: The combination '%s' is already used for "%s".
ast: La combinación '%s' ta usada por "%s".

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
ast: El comandu a executar cuando usase "Abrir con". Pueden usase %f y %d como remplazos.
    %f será remplazáu col nome del ficheru col so camín completu
    %d será remplazáu col camín del ficheru seleicionáu ensin el so nome

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
ast: El comandu personalizáu executáu salió con un códigu de fallu.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
ast: El comandu personalizáu executáu retornó fallu. La to seleición non fué camudada. Mensaxe de fallu: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
ast: El ficheru "%s" non pudó ser abiertu adecuadamente y probablemente foi recortáu. Esto puede ocurrir si'l ficheru caltien un byte NULL. Tate consciente de que grabalu puede provocar perdida de datos.
    El ficheru foi abiertu como sólo llectura.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
ast: El ficheru "%s" non parez ser de testu o la codificación non ye sofitada.

en: The file "%s" is not valid %s.
ast: El ficheru "%s" non ye %s válidu.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
ast: El ficheru "%s" será imprentáu col siguiente comandu:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ast: El ficheru '%s' ya existe. ¿Quies sobroescribilu?

en: The file '%s' is not saved.
ast: El ficheru '%s' non foi guardáu.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
ast: Los siguientes ataxos de tecláu son configurables:

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
ast: El marcador de llínia llarga ye una fina llínia vertical nel editor, qu'aida a marcar llínies llarges, o un avisu a dixebrar la llínia. Afitar esti valor a un valor más grande que 0 especifica la columna onde debiere aparecer.

en: The name of the developer
ast: El nome del desarrollador

en: The path "%s" does not exist.
ast: El camín "%s" non esiste.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
ast: El complementu "%s" non ye compatible binariamente con esta distribución de Geany - por favor recompilalu.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
ast: El nome del proyeutu especificáu ye mui llargu (máx. %d caráuteres).

en: The specified project name is too short.
ast: El nome del proyeutu especificáu ye mui curtiu.

en: The width in chars of a single indent
ast: L'anchu en carauteres d'una indentación simple

en: This is Geany %s.
ast: Esti ye Geany %s.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
ast: Esta opción desactiva la deteción automática de la codificación de ficheros cuando son abiertos ficheros non Unicode y abre'l ficheru cola codificación especificada (usualmente non necesaria)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
ast: Esta opción desactiva l'ataxu de tecláu usáu pa estenderexar la barra de menu (por omisión F10). Desactivalu puede ser útil si se usa, por exemplu, Midnight Commander dientro de la VTE.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
ast: La estensión proporciona diferentes aiciones rellacionaes con guardar documentos.

en: Toggle All Additional Widgets
ast: Amosar/Anubrir tolos paneles adicionales

en: Toggle All _Additional Widgets
ast: Am_osar/Anubrir tolos paneles adicionales

en: Toggle Line breaking
ast: Activar/Desactivar ddixebráu de llínies

en: Toggle Line wrapping
ast: Activar/Desactivar axuste de testu

en: Toggle Messages Window
ast: Amosar ventanu de mensaxes

en: Toggle Sidebar
ast: Amosar/Anubrir barra llateral

en: Toggle current fold
ast: Entenderexar/replegar el puntu actual

en: Toggle line commentation
ast: Comentar/Descomentar

en: Toggle marker
ast: Activar/Desactivar marca

en: Toggle plugin status
ast: Activar/Desactivar l'estáu del plugin

en: Toggle the documents list on and off
ast: Amosar/anubrir la llista de documentos

en: Toggle the symbol list on and off
ast: Amosar/anubrir la llista de símbolos

en: Too many items selected!
ast: ¡Demasiaos elementos seleicionaos!

en: Toolbar
ast: Barra de Ferramientes

en: Tools
ast: Ferramientes

en: Top
ast: Enrriba

en: Translators
ast: Tornadores

en: Try to resave the file?
ast: ¿Intentar volver a guardar el ficheru?

en: Turkish
ast: Turcu

en: Type Selectors
ast: Selectores de Tribes

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
ast: Escribir la secuencia d'un carauter curtíu definíu y completalu a una cadena más complexa usando pulsación de telcles simple

en: Type constructors
ast: Constructores de tribes

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
ast: Escribe equí lo que quies, úsalo como nota o borrador

en: Type:
ast: Triba:

en: Typedefs / Enums
ast: Definición de Tribes / Enumberación

en: Types
ast: Tribes

en: U_ncomment Line(s)
ast: _Descomentar Llínia(es)

en: Uncomment line(s)
ast: Descomentar llínia(es)

en: Undo
ast: Desfacer

en: Undo the last modification
ast: Desfacer la cabera modificación

en: Unfold all
ast: Estenderexar too

en: Unknown filetype extension for "%s".
ast: Estención de ficheru desconocida pa "%s".

en: Up
ast: P'arriba

en: Use _escape sequences
ast: Usar secuencies d'_escape

en: Use an external command for printing
ast: Usar un comandu esterno pa la impresión

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
ast: Usar pallabra actual embaxu'l cursor cuando abriendo Atopar, Atopar en Ficheros o Reemplazar diálogu y nun hai seleición

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
ast: Usar una codificación fixa al abrir ficheros non Unicode

en: Use indicators to show compile errors
ast: Usar indicadores p'amosar los fallos de compilación

en: Use native GTK printing
ast: Usar la impresión nativa de GTK

en: Use one tab per indent
ast: Usar una tabulación por identación

en: Use project-based session files
ast: Usar ficheros de sesión por proyeutos

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
ast: Usar espacios si la identación ye menor que l'anchu d'una sangría, sinon usar dambos

en: Use spaces when inserting indentation
ast: Usar espacios cuando s'inxerte la identación

en: Use the basename of the printed file
ast: Usa'l nome del ficheru imprentáu

en: Use the current file's directory for Find in Files
ast: Usar el direutoriu del ficheru actual pa Guetar en Ficheros

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
ast: Usar la pallabra actualmente embaxu del cursor pa los diálogos de Guetar

en: Use the project's base directory
ast: Facer usu del direutoriu base del proyeutu

en: Variables / Signals
ast: Variables / Signos

en: Version number, which a new file initially has
ast: Númberu de version que tien un ficheru nuevu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: View
ast: Ver

en: Warning
ast: Alvertencia

en: Western
ast: Occidental

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
ast: Cuando la tecla d'anicio "intelixente" te activa, la tecla ANICIU moverá'l cursor al primer caráuter non blancu de la llinia, a menos que ya té elli, en cuyo casu muevelu al principiu absolutu de la llinia. Cuando esta funcionalidá ta desactivada, la tecla ANICIU siempre mueve'l cursor al principiu de la llinia actual, independientemente de la so posición actual.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
ast: Cuando ta activáu, y en creando nuevos proyeutos, atróxase de mou predetermináu un ficheru de proyeutu dientro'l direutoriu base del proyeutu en cuenta de facelo nun direutoriu perriba del base. Entá podrás camudar el camín del ficheru de proyeutu nel diálogu Nuevu Proyeutu.

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
ast: Cuando la emulación de la terminal virtual (VTE) debiera cargase al entamu, desactivalu si nun lo necesites

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
ast: cuando pitar si pasó un fallu o cuando'l procesu de compilación finé

en: Whether to blink the cursor
ast: Activar el parpadéu del cursor

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
ast: Cuando deteutar la triba d'indentación dende'l conteníu d'un ficheru cuando ye abiertu

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
ast: Cuando desplazar a la parte d'embaxo si una tecla ye calcada

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
ast: Desplazar a la parte d'embaxu cuando la salida seya xenerada

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
ast: Cuando amosar la barra d'estáu no cimero de la ventana principal

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
ast: Cuando detener el desplazamiento d'una páxina pasada de la cabera llínia d'un documentu

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
ast: Cuando almacenar los ficheros d'una sesión de proyeutu y abrilos al reabrir el proyeutu

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
ast: Cuando usar indicadores (una llínia ondulada) pa marcar les llínies cuando'l compilador atopa un avisu o un fallu

en: Without encoding
ast: Ensin _codificación

en: Word Count
ast: Cuntar Pallabres

en: Word part completion
ast: Completáu de pallabres

en: Words:
ast: Pallabres:

en: Working directory
ast: Directoriu de trabayu

en: Wrap search and find again?
ast: ¿Volver al entamu y guetar de nueves?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
ast: Cortar la llínia nel borde de la ventana y continuala na llínia siguiente. Nota: esta opción tien un gran costu en velocidá pa documentos grandes asina que debería ser desactivada en maquines llentes.

en: Write:
ast: Escritura:

en: Year:
ast: Añu:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
ast: Puedes unviar la seleición actual a cualisquiera d'estos comandos y la salida del comandu remplaza la seleición actual.

en: You have specified an invalid project filename.
ast: Especificáu un nome de ficheru de proyeutu inválidu.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
ast: El to direutoriu de configuración foi movíu dafechu dende "%s" a "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
ast: El direutoriu vieyu de configuración "%s" nun pudó movese a "%s" (%s). Por favor, mueve a man el direutoriu a la nueva llocalización.

en: Zoom In
ast: Acercar el testu

en: Zoom Out
ast: Alloñar el testu

en: Zoom in the text
ast: Aumentar el testu

en: Zoom out the text
ast: Alloñar el testu

en: [FILES...]
ast: [FICHEROS...]

en: _Allow
ast: _Permitir

en: _Auto-indentation
ast: Formateu de Códigu _Automáticu

en: _Build
ast: _Construyir

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Collapse All
ast: _Replegar Too

en: _Color Chooser
ast: Seleutor de _Collor

en: _Comment Line(s)
ast: _Comentar Llínia(es)

en: _Compile
ast: _Compilar

en: _Copy Current Line(s)
ast: _Copiar la(es) llínia(es) actual(es)

en: _Decrease Indent
ast: _Decrementar sangría

en: _Delete Current Line(s)
ast: _Esborrar la(es) llínia(es) actual(es)

en: _Directory to save backup files in:
ast: _Direutoriu onde guardar ficheros de seguridá:

en: _Directory:
ast: _Direutoriu:

en: _Document
ast: _Documentu

en: _Don't save
ast: _Non grabar

en: _East European
ast: Europeu del _Este

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Enable
ast: _Activar

en: _Execute
ast: _Executar:

en: _Expand All
ast: _Estenderexar Too

en: _Export
ast: _Esportar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Filetype to use for newly opened files:
ast: Tribes de _ficheru por defeutu pa ficheros abiertos:

en: _Find All
ast: Guetar _Toos

en: _Fold All
ast: _Replegar Too

en: _Format
ast: _Formatu

en: _Help
ast: A_ida

en: _Hide Message Window
ast: _Anubrir Ventanu de Mensaxes

en: _Hide Toolbar
ast: _Anubrir la Barra de Ferramientes

en: _In Document
ast: Nel _Documentu

en: _Increase Indent
ast: _Incrementar sangría

en: _Input Methods
ast: Métodos d'_Entrada

en: _Insert
ast: _Inxertar

en: _Insert "include <...>"
ast: _Inxertar "include <...>"

en: _Invert search results
ast: _Invertir los resultaos de la gueta

en: _Line Wrapping
ast: _Cortáu de Llínies

en: _Make
ast: _Make:

en: _Mark
ast: _Marcar

en: _Markup Languages
ast: Llingüaxes d'_Etiquetes

en: _Middle Eastern
ast: _Cercanu Oriente

en: _More Options
ast: _Más Opciones

en: _Next
ast: Siguie_nte

en: _Next Error
ast: Siguie_nte Fallu

en: _Override
ast: S_obroescribir

en: _Plugin Manager
ast: _Alministrador de Complementos

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Previous Error
ast: Fallu _Previu

en: _Print status message if files have been automatically saved
ast: Im_prentar mensax d'estáu si los ficheros son guardaos atuomáticamente

en: _Programming Languages
ast: Llingüaxes de _Programación

en: _Project
ast: _Proyeutu

en: _Recent Projects
ast: Proyeutos _Recientes

en: _Recurse in subfolders
ast: Operar _Recursivamente nos subdireutorios

en: _Reflow Lines/Block
ast: _Celar llinies/bloque

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Reload Configuration
ast: _Recargar Configuración

en: _Replace
ast: _Reemplazar

en: _Restart Terminal
ast: _Reanicia Terminal

en: _SE & SW Asian
ast: _SE & SO Asiáticu

en: _Scripting Languages
ast: Llingüaxes de _Scripts

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Search for:
ast: _Guetar por:

en: _Send Selection to
ast: Mandar _Seleición a

en: _Send Selection to Terminal
ast: _Unviar la Seleición a la Terminal

en: _Set Build Commands
ast: _Configurar comandos de compilación

en: _Set Custom Date Format
ast: _Configurar Formatu de Fecha Personalizáu

en: _Set Path From Document
ast: _Configurar Camín del Documentu

en: _Spaces
ast: E_spacios

en: _Split Window
ast: _Dixebrar la ventana

en: _Strip Trailing Spaces
ast: _Esborrar espacios al final

en: _Tabs
ast: _Tabulaciones

en: _Toggle Line Commentation
ast: Comen_tar/Descomentar

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Transpose Current Line
ast: _Tresponer la llinia actual

en: _Unfold All
ast: _Estenderexar Too

en: _Unsplit
ast: N_un cortar

en: _Use Custom Date Format
ast: _Usar Formatu de Fecha Personalizáu

en: _Use current zoom level
ast: _Usar el nivel actual d'acercamientu/alloñamientu

en: _Use regular expressions
ast: _Usar espresiones regulares

en: _View
ast: _Ver

en: _Website
ast: Sitiu _Web

en: _West European
ast: Europeu del _Oeste

en: _Word Count
ast: C_untar Pallabres

en: _Write Unicode BOM
ast: _Escribir el BOM Unicode

en: developer
ast: desendolcador

en: failed to substitute %%p, no project active
ast: fallo sustituir %%p, ensin proyeutu activu

en: maintainer
ast: caltenedor

en: projects
ast: proyeutos

en: seconds
ast: segundos

en: selection
ast: seleición

en: translation maintainer
ast: caltenedor de torna

en: unknown
ast: desconocíu

en: untitled
ast: ensin títulu

en: whole document
ast: tol documentu
